Проблем с микрофона на Nokia Lumia 930

Потребителски аватар

stivandim
Регистриран: 15 ное 2015, 16:36
Моят WP е: Nokia lumia 930
WP версия: 10
x 15

Re: Проблем с микрофона на Nokia Lumia 930

Мнениеот stivandim » 15 дек 2016, 14:43

Ами значи Skyfon, ще движат телефона до Унгария.
Дано отиде до Унгария , а не Skyfon да се мъчат да сменят микрофоните в някой барака примерно както каза WPA преди няколко поста. Ще видим, ще ви държа в течение.
Здравей, аз чакам една 930-ка вече 3-та седмица, която в момента се сервизира от скайфон заради проблем с микрофона, така че най-вероятно ги пращат в чужбина...носи телефона в скайфон и се настрой за голямо чакане...проблем може да има единствено ако не си ти титуляра на гаранцията и нямаш касова бележка или документ, който да удостоверява плащането, с която да си потърсиш правата посредством съответните административни органи. Успех!
Да попитам колега, твоя телефон върнаха ли го вече ?
Ако да, доволен ли си и как се държи ?
Моят все още е там :1F615-Confuse:
0 x
Nokia lumia 930
Windows 10

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 15 дек 2016, 15:51

Дано отиде до Унгария , а не Skyfon да се мъчат да сменят микрофоните в някой барака примерно както каза WPA преди няколко поста. Ще видим, ще ви държа в течение.
Здравей, аз чакам една 930-ка вече 3-та седмица, която в момента се сервизира от скайфон заради проблем с микрофона, така че най-вероятно ги пращат в чужбина...носи телефона в скайфон и се настрой за голямо чакане...проблем може да има единствено ако не си ти титуляра на гаранцията и нямаш касова бележка или документ, който да удостоверява плащането, с която да си потърсиш правата посредством съответните административни органи. Успех!
Да, колега. Даже вече забравих кога. Преди 2 месеца някъде. Аз бях писал някъде, но през Мтел би път до Унгария 3 седмици. И нищо не направиха. От там директно на Мост, след 10 дена беше при мен оправен. :)
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

Rakeem
Регистриран: 14 апр 2014, 14:33
Моят WP е: Lumia 930
x 33

Мнениеот Rakeem » 16 дек 2016, 18:49

Здравей, телефонът не е мой, а на човек, от който мисля да го купя и до колкото ми е известно все още не е пристигнал, а в сряда изтече законовият 1 месец за сервизиране, така че са сега не се очертават много коректни...дано теб не те бавят толкова!
0 x

Потребителски аватар

propov
Регистриран: 03 дек 2013, 19:46
Моят WP е: Lumia 950
x 10

Мнениеот propov » 29 дек 2016, 01:15

Скайфон няма да пратят телефон до никъде, никога. Ще го човъркат някъде на втория етаж на Мария Луиза. Техника им е добър. А няма да го пращат , щото вноса име е неофициален и ремонтите са си за тяхна сметка. Освен ако нямаш късмет да име е продаден от някой оператор и да ползват тази гаранция. Но при операторите Лумиите са твърде скъпи и шанса клони към 0.
0 x
Щом някой казва,че няма никой - значи има някой!
Мечо ПУХ ;-)

Потребителски аватар

stivandim
x 15

Мнениеот stivandim » 29 дек 2016, 13:49

Здравей, телефонът не е мой, а на човек, от който мисля да го купя и до колкото ми е известно все още не е пристигнал, а в сряда изтече законовият 1 месец за сервизиране, така че са сега не се очертават много коректни...дано теб не те бавят толкова!
С моята 930 ка има развръзка или по точно по-голямо заплитане.Както казах ще ви държа в течение . Вчера след 22 дневно ,,СЕРВИЗИРАНЕ,, ТЕЛЕФОНА МИ СЕ ЗАВЪРНА и при първото вкл. започнаха едни безкрайни саморестартирания. На гаранционната карта пише забележете,,сменена платка платка от донор на Жоро ,, камерата не работи изобщо ,нищо не работи .За малко то време 2-3 мин. работа преди поредния рестарт забелязах че IMEI е друг. Та телефона не е ходил никъде , а някой си там се е учил на него и това за два микрофона. Обадих се в комисията за защита на потребителите и на адвоката си и те ме посъветваха да им напиша едно ПИСЪМЦЕ и да им го пратя на имеила като им опиша всичките бъркочи които са направили.От комисията ми казаха че, ако не бъде отремонтиран КАЧЕСТВЕНО И В СРОК да подам жалба до тях. Адвоката съшото ми каза и че ще заведем дело. Писах им че ако не ми бъде отремонтиран телефона как то трябва ще държа да бъде подменен с нов или да ми бъде възстановена сумата му. Такива беди са ме сполетели.
0 x
Nokia lumia 930
Windows 10

Потребителски аватар

stivandim
x 15

Мнениеот stivandim » 29 дек 2016, 13:51

Скайфон няма да пратят телефон до никъде, никога. Ще го човъркат някъде на втория етаж на Мария Луиза. Техника им е добър. А няма да го пращат , щото вноса име е неофициален и ремонтите са си за тяхна сметка. Освен ако нямаш късмет да име е продаден от някой оператор и да ползват тази гаранция. Но при операторите Лумиите са твърде скъпи и шанса клони към 0.
Прав си , но и за техника много се съмнявам.
0 x
Nokia lumia 930
Windows 10

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1129
Контакти:

Мнениеот wpa » 29 дек 2016, 13:58

Мошенници... ей затова е добре човек да купува от сигурни продавачи. То като им видиш бараката на тези трябва да ти стане ясно, че гледат да минат тънко...
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

propov
x 10

Мнениеот propov » 30 дек 2016, 21:08

Просто трябва да се купува от офиц. търговци. А как ще ги познаете? Продават с ДДС и цените им са с поне 20% по високи. Само така гарнцията се поема от производителя. а производителя, пазейки реномето си, няма да шикалкави и всичко там седи по друг начин. Това е на кратко истината.
0 x
Мечо ПУХ ;-)

Потребителски аватар

propov
x 10

Мнениеот propov » 04 яну 2017, 00:37

Аз тези дни купих една 930 втора ръка и май не работят 2 от микрофоните. При снимането на видео звука е супер тих. Пробвах и през оная програма за тестове. На всичкото отгоре и основния говорител на гърба (този през който звъни) нещо гъгне. За капак и гаранцията се оказа непопълнена и все едно я няма. Едно време Нокиа се приемаха за гаранция само по ИМЕЙ като Епъл, ама сега явно не е така. Абе накратко - трябва да си го правя за моя сметка. Поне няма да чакам няколко седмици.
Та имате ли идеи за цена на тази манипулация?
1 x
Мечо ПУХ ;-)

Потребителски аватар

ssstttsss
Регистриран: 22 юни 2014, 16:21
Моят WP е: 820, 950, 950XL
WP версия: 8.1
x 54

Мнениеот ssstttsss » 04 яну 2017, 07:02

На мен ми взеха 40 лв. за смяна на микрофон на Лумия 820
0 x
Луд фен на Лудогорец и WAZE