Lumia storyteller копира и трие снимки

Потребителски аватар

Автор на темата
Aries
Регистриран: 24 апр 2016, 19:06
Моят WP е: Nokia Lumia 930

Lumia storyteller копира и трие снимки

Мнениеот Aries » 24 апр 2016, 19:17

Здравейте, сутринта моята Нокия ми сервира следният проблем: Бях събрала доста снимки в Storyteller, от камерата и качени допълнително. Папките се бяха размесили, преименували и снимките бяха наредени (разредени, бих казала, не всички бяха извън първоначалните папки) обратно по дата на качване. На всичкото отгоре всяка една беше копирана по два пъти, отне ми часове да ги върна по местата им. Когато приключих историята се повтори.

Въпроса ми е как пустото приложение само си безчинства из телефона ми и къде може да е причината. Как да предотвратя това да се случи отново, крайно дразнещо е.

Моля, ако нямате опит поне споделете предположения, благодаря.
0 x

Потребителски аватар

Stamb3t0
Регистриран: 18 сеп 2013, 20:58
Моят WP е: Microsoft Lumia 535
WP версия: 10
x 13

Re: Lumia storyteller копира и трие снимки

Мнениеот Stamb3t0 » 25 апр 2016, 09:11

Здравейте, сутринта моята Нокия ми сервира следният проблем: Бях събрала доста снимки в Storyteller, от камерата и качени допълнително. Папките се бяха размесили, преименували и снимките бяха наредени (разредени, бих казала, не всички бяха извън първоначалните папки) обратно по дата на качване. На всичкото отгоре всяка една беше копирана по два пъти, отне ми часове да ги върна по местата им. Когато приключих историята се повтори.

Въпроса ми е как пустото приложение само си безчинства из телефона ми и къде може да е причината. Как да предотвратя това да се случи отново, крайно дразнещо е.

Моля, ако нямате опит поне споделете предположения, благодаря.
Хмм, това не ми прилича на проблем възникнал от приложението. Дай повече подробности.
Използваш ли карта памет? Кой клас е тя? С кой билд е телефончето?
0 x
Microsoft Lumia 535 Windows 10 Mobile technical preview

Потребителски аватар

Автор на темата
Aries

Мнениеот Aries » 25 апр 2016, 14:17

Хмм, това не ми прилича на проблем възникнал от приложението. Дай повече подробности.
Използваш ли карта памет? Кой клас е тя? С кой билд е телефончето?
Windows 8, няма карта памет, има вградена памет.
Рестартирах телефона, върнах снимките по папки, продължава да ги копира и да ми изяжда паметта. Не съм ползвала интернет освен за вайбър, изтрих фейсбук, освен в гуугъл не съм влизала другаде - опитвам се да изключа вероятността за вирус. Освен през компютъра докато съм сваляла снимките да е хвръкнало нещо. Приложението не може да се изтрие, инсталирано е фабрично. И преди се е случвало като чистя паметта но след "почистването" не е имало проблем.
0 x

Потребителски аватар

TimeLineX
Регистриран: 30 сеп 2013, 19:40
Моят WP е: Samsung S8 :-)
WP версия: 7
x 9

Мнениеот TimeLineX » 25 апр 2016, 14:55

Мога да предположа следното,
Като местиш снимките по разни папки, се копират на две места, след това почваш да триеш от едното но те се връщат със закъснение или изчезват със закъснение, заради бавната синхронизация в Onedrive и за това се объркваш и не можеш да хванеш калво става.
Влез в OneDrive и ги оправи от там, след това синхронизирай.
Дано да стане, загубата на снимки е гадно нещо...
0 x

Потребителски аватар

Stamb3t0
Регистриран: 18 сеп 2013, 20:58
Моят WP е: Microsoft Lumia 535
x 13

Мнениеот Stamb3t0 » 25 апр 2016, 16:35

Под "Рестартирах телефона" хард рестарт ли имаш предвид? Ако да, то ако това не е помогнало, не знам. :/
0 x
Microsoft Lumia 535 Windows 10 Mobile technical preview

Потребителски аватар

Автор на темата
Aries

Мнениеот Aries » 25 апр 2016, 17:59

Мога да предположа следното,
Като местиш снимките по разни папки, се копират на две места, след това почваш да триеш от едното но те се връщат със закъснение или изчезват със закъснение, заради бавната синхронизация в Onedrive и за това се объркваш и не можеш да хванеш калво става.
Влез в OneDrive и ги оправи от там, след това синхронизирай.
Дано да стане, загубата на снимки е гадно нещо...
Не ги копирам, приложението само ги сортира. Основното хранилище за изображения е отделно. Не ползвам OneDrive.
Имам снимки с дата на качване от преди две години които не са пипани след самото качване, имам и от преди два дена, явно по някакъв начин си подбира кои да копира, случва се със всякакви файлове.

Под "Рестартирах телефона" хард рестарт ли имаш предвид? Ако да, то ако това не е помогнало, не знам. :/
Имам предвид да го изключа и да го включа отново, това винаги помага с при проблеми като забавяне на работа, невъзможност да приеме парола за безжичен интернет или някакво друго запецване. Не знам какво трябва да значи "хард рестарт".

П.С. Милсех, че може да е от настройките за архивиране, автоматичното архивиране е изключено.
0 x

Потребителски аватар

TimeLineX
x 9

Мнениеот TimeLineX » 25 апр 2016, 18:39

"автоматичното архивиране е изключено."

Тогава моята теория отпада.
0 x

Потребителски аватар

TimeLineX
x 9

Мнениеот TimeLineX » 25 апр 2016, 19:19

Стана ми интересно как ще изчезват снимки без да се ъплоудват в One Drive, та реших да видя какво е в Storyteller и първото нещо което ми изкочи е това на снимката?!?!
wp_ss_20160425_0003.png
Зарежи тази програма, спаси каквото можеш и си ползвай Photos + ъплоудване в One Drive, ще ти спести много проблеми....
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
Aries

Мнениеот Aries » 27 апр 2016, 02:49

Стана ми интересно как ще изчезват снимки без да се ъплоудват в One Drive, та реших да видя какво е в Storyteller и първото нещо което ми изкочи е това на снимката?!?!
wp_ss_20160425_0003.png
Зарежи тази програма, спаси каквото можеш и си ползвай Photos + ъплоудване в One Drive, ще ти спести много проблеми....

Егати O_o
Добре, не мога да разбера едно нещо, снимките си се записват в "Снимки", могат да бъдат разглеждани по дата на качване (което значи всякакви, и правени от камерата, и изтеглени от други устройства), или да вляза в "Албуми" и да избера "Албум от камерата", "Записани снимки", "Екранни снимки" и други. Единственото, което Storyteller прави е да сортира и да споделя снимките, приложението няма достъп до обработване или каквито и да е други приложения в телефона. Не важи ли това изтриване само за споделени файлове?
Сериозно, тия смарт телефони се оказаха по- умни от нас. :1F611-Speechless:
0 x

Потребителски аватар

B3M2W0
Регистриран: 09 апр 2016, 13:59
Моят WP е: Nokia Lumia 532
x 7

Мнениеот B3M2W0 » 27 апр 2016, 06:41

Преди време моят приятел Анди Ратбоун, който пише книгите за Уиндоус, написа знаменитата фраза: Най-добрият Уиндоус е изключеният. Може да се перефразира за този случай : Най-добрият Storyteller е деинсталираният. Аз го деинсталирах почти веднага, след като разбрах какво представлява. Снимките си имат папка"Снимки", където си седят спокойно и нищо не им се случва. При мен те се задържат не повече от ден, след което отиват в компютъра. В телефона стоят само тези на контактите и екраните. Освен това съм изключил синхронизирането с One Drive, там отиват само неща, които аз съм поискал.
0 x

Върни се в “Nokia Lumia 930”