Дисплей и батерия на Lumia 630

Потребителски аватар

Автор на темата
georgie
Регистриран: 16 сеп 2014, 11:54
Моят WP е: Предстои ми :)
WP версия: 8.1

Мнениеот georgie » 16 сеп 2014, 12:18

Здравейте ,реших да мигрирам от андроид към WP . Предстои ми закупуване на Нокиа Лумиа 630 , интересува ме дали е необходимо да слагам протектор на дисплея при положение че е с горила глас 3 . Странно ми е , че се предлагат протектори за този модел . Досега съм ползвам андроид телефон на който батерията изкарваше по 16 часа (120 м. разговори ,интернет - поща 30м. и непрекъснато включен пренос данни). Също така телефона често ми изпада от ръката (винаги съм се чудел как се получава). Добрата новина е, че пада само от височината на бюро в офис.
Може и да бъркам, но от изчетеното по форумите останах с впечатление, че wp телефоните са по икономични към батерия.
Телефона ще се ползва само за разговори, ел. поща и включен пренос данни. Дали батерията ще издържа повече от един ден при това потребление.
Благодаря Ви , всяко мнение ще ми е изключително ценно.

Поздрави и хубав ден! :)
0 x

Потребителски аватар

Valeri
Регистриран: 05 фев 2014, 10:58
Моят WP е: Nokia Lumia 625
WP версия: 8

Re: Дисплей и батерия на Lumia 630

Мнениеот Valeri » 16 сеп 2014, 12:45

Здравей колега, аз ползвам Лумия 625, и моите впечатления са следните:

Относно дисплея : На моя модел е Горила глас 2 смело ти казвам че няма нужда от протектор не се драска но това не пречи да се продават протектори и за него.

Относно изпускането: един силиконов кълъф би предпазил телефона от падане в повечето случаи.

Относно Батерията: Батерията на Лумията не се различава от батерията на останалите смартфони, Хубавото е това че WP използва по малко ресурси, операционата система е по добре оптимизирана за хардуера и от там наистина телефоните с WP изкарват по дълго с едно зареждане, но и това е малко относително зависи колко го "гъделичкаш" но ако работи с 2-3 фонови приложения и говориш умерено по него издържа до 2-3 дни до краино разреждане на батерията.

Това са ми впечатленията от моята Lumia 625.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
georgie
Регистриран: 16 сеп 2014, 11:54
Моят WP е: Предстои ми :)

Мнениеот georgie » 16 сеп 2014, 13:22

Благодаря за бързия отговор.
0 x

Потребителски аватар

sunmaster
Регистриран: 22 юни 2012, 00:33
Моят WP е: Нямам
x 24

Мнениеот sunmaster » 17 сеп 2014, 08:16

Смело мога да ти кажа:- не се цигани за 5 лв и слагай протектор на дисплея. Всеки дисплей се драска дори и да е шимпанзе клас 8. Протектора предпазва от драскотинки,водни пръски,мазни пръсти и много друго,а и можеш да го забършеш без притеснение с каквото намериш,само да не е шкурка.
Относно батерията,ами ще държи,но това много зависи дали ти е добър чипа(картата от оператора). Аз съм на виваком и имам дефектен чип,който, където и да сложа(в какаъвто и да е апарат) без да пипам апарата,батерията пада за 12 часа,докато с другите ми 2 карти (мтел и боб) и по 3 дни е изкарвал,дори 4.
Купи и силиконов гръб за апарата,струват около 5 лв.
Нали разбираш,че ако нямаше нужда от протектор,никъде нямаше да се продават?
0 x
Nokia 808 back to the future ,Meizu m2 note my best android choice

Потребителски аватар

xn3k
Регистриран: 30 дек 2011, 13:40
Моят WP е: Никакъв
x 1

Мнениеот xn3k » 17 сеп 2014, 09:30

Купи и силиконов гръб за апарата,струват около 5 лв.
Това е напълно излишно. Оригинален заден панел за телефона струва 10 лева. :)

http://www.amazon.com/Original-Housing- ... tery+cover" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
Sony| Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 17 сеп 2014, 12:22

Де да беше и оригиналната рамка на 925-цата + капака 10 лева :D
Щях да си поръчам 3-4 броя и да не го пъхам в тоя грозен кейс :D
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

stevege
Регистриран: 06 авг 2014, 22:07
Моят WP е: Nokia Lumia 630

Мнениеот stevege » 18 сеп 2014, 23:19

Телефона е много добър.Нисък клас е , но за базовите неща е перфектен.На мен лично ми издържа цял ден батерията , при все това , че слушам музика , чатя и ровя в нета.И според мен е хубаво да си вземеш един кейс или протектор за дисплея , но в крайна сметка това е до предпочитания.Дисплея не се драска лесно,но за успокоение , може да му се сложи протектор с цел по-добра защита.Купувай смело,телефона си заслужава парите (лично мнение)
0 x

Потребителски аватар

gridim
Регистриран: 23 юни 2014, 11:15
Моят WP е: Lumia 650
WP версия: 10
x 4

Мнениеот gridim » 19 сеп 2014, 08:35

Аз съм си сложил и преден протектор и заден силиконов такъв. Според мен така е най-удобно за човека и най-безопасно за телефона, но всеки с предпочитанията си.
0 x

Върни се в “Nokia Lumia 630/635”