За Nokia Lumia 630

Потребителски аватар

Автор на темата
gridim
Регистриран: 23 юни 2014, 11:15
Моят WP е: Lumia 650
WP версия: 10
x 4

За Nokia Lumia 630

Мнениеот gridim » 25 сеп 2014, 15:36

"Re: Да си взема ли nokia lumia 925?
Мнение от sunmaster » 25 Сеп 2014, 10:14

A моето мнение е, че не трябва да си купуваш лумия 630, защото няма основни сензори,няма светкавица на камерата, няма предна камера, няма 1 гб рам и е неоправдано скъпа."

Какво мислите по този въпрос?
0 x

Потребителски аватар

tomov_bg
Регистриран: 02 мар 2014, 15:56
Моят WP е: Бивша Lumia 930
x 6

Re: За Nokia Lumia 630

Мнениеот tomov_bg » 25 сеп 2014, 15:59

Предвид на това, че четох и темата, от която е цитата, направих едно сравниение на телефоните и се запознах с тях:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=5719" onclick="window.open(this.href);return false;

Та ако е за втори телефон бих предпочел 630ката. Особено ако първият е с друга ОС.
Ако е за първи телефон бих се замислил и сигурно щях да избера от двата Престижиото (ако не трябва да избирам от точно тия двата, никога не бих избрал престижио!!).
Много зависи, кой за какво ползва телефона си и какво иска да получи от него за определена цена.....
0 x

Потребителски аватар

sunmaster
Регистриран: 22 юни 2012, 00:33
Моят WP е: Нямам
x 24

Мнениеот sunmaster » 25 сеп 2014, 18:06

Вижте,аз имам лумия 920 от която съм адски доволен. Трябваше ми телефон с две сим за втори и се колебаех между лумия 630 и Престижио 5300. Дълго сравнявах и взех престижиото вместо лумията,защото лумия 630 е безперспективна за мен,а и имайки 920 то нямаше смисъл от втори телефон с уиндоус .
Но ,ако трябваше да си купя само един телефон с уиндоус фон,то никога нямаше да избера 630,защото е със слаби характеристики за основен телефон.
Не искам да обидя собствениците на лумия 630,но това е моето мнение!
А,защо Престижио ,а не друга марка? Просто не ми се даваха повече от 180 лв за телефон втора ръка с две сим но и с много оставаща гаранция,аи мой приятел си закупи такова престижио,хареса ми и го взех,но дълго сравнявах нокията с престижиото,но освен еднакви процесори всичко е в полза на престижио,само ос клонеше към нокия.
Защото ми е страст,но пък се примирих ,заради ползите ,с андроид.
0 x
Nokia 808 back to the future ,Meizu m2 note my best android choice

Потребителски аватар

sawmv
Регистриран: 06 яну 2014, 16:51
Моят WP е: nokia lumia 720
WP версия: 8.1

Мнениеот sawmv » 26 сеп 2014, 08:24

никога нямаше да избера 630,защото е със слаби характеристики за основен телефон.
Не искам да обидя собствениците на лумия 630,но това е моето мнение!
Хем не искаш да обидиш никого, хем никога не би си взел такъв :).
Какво означава "слаби характеристики"? Телефон ли се купува или какво? За какво ще го ползва човекът, не е казал.
Преди да купиш какъвто и телефон, трябва да се запиташ за какво ще го ползваш. Дали ще го пълниш с тежки приложения и игри, които няма да ползваш изобщо, но ще ти забива всичко и после ще кажеш - това е боклук.
Аз съм с lumia 720 и съм повече от доволен. Батерията е уникална. Цъкам в интернет и ми е напълно достатъчно. Гледам, че 630 е с по-добър процесор и пак с 512 ram, но с по-слаба батерия.
0 x
ЗАКУЕХ СЕ.

Потребителски аватар

sunmaster
x 24

Мнениеот sunmaster » 26 сеп 2014, 09:33

Слаби характеристики ,значи точно това: една слушалка,без предна камера,без светкавица на задна(не са най-важни,но е добре да има на телефон в 21 век в 2014г),без основни сензори(особенно този за околно осветяване),без достатъчно рам. Майкрософт може и да не пуснат ъпдейт о телефони с 512мб рам,но и да пуснат рама ограничава някои програми.
Лумия 720 е по-добра в някои отношемия от 630 и има всички необходими сензори.
И хайде моля те не започвай и ти като всички със слаби машини,да обяснявате кое щяло да забива,ако го напълня с тежки игри и програми! И трите ми устройства от подписа са пълни с тежки игри и програми,ама не забиват ,що така а? Може би защото хич не са слаби ,като характеристики?
Ама ,кой ти е виновен,че не си докоснал по-добър смартфон от твоя,че да имаш база да сравняваш?
Аз съм си взел смартфони и таблет,за да ги използвам на макс,но преди това се запознах с цена качество!
0 x

Потребителски аватар

tomov_bg
Регистриран: 02 мар 2014, 15:56
Моят WP е: Бивша Lumia 930
x 6

Мнениеот tomov_bg » 26 сеп 2014, 10:20

Ама ,кой ти е виновен,че не си докоснал по-добър смартфон от твоя,че да имаш база да сравняваш?
Ей това ти е любимото! Защо си се напред с рогата, бе човек. Имаш хубави мнения понякога, но като изръсиш нещо такова........
Казвам това, тъй като сме имали подобни спорове в други теми. Това, че човек е избрал телефон , който не е най-добрият и скъпият, далеч не означава, че не може да си позволи такъв, или че НЕ Е ДОКОСНАЛ ПО-ДОБЪР! Това звучи уникално смешно.
И един пример по темата. Ако трябва да купувам телефон за човек от по-старите поколени, определено 630 е мн добър избор, поради големите икони, лесния начин за употреба и други подобни.....
0 x

Потребителски аватар

sunmaster
x 24

Мнениеот sunmaster » 26 сеп 2014, 10:34

Ей това ти е любимото! Защо си се напред с рогата, бе човек. Имаш хубави мнения понякога, но като изръсиш нещо такова........
Казвам това, тъй като сме имали подобни спорове в други теми. Това, че човек е избрал телефон , който не е най-добрият и скъпият, далеч не означава, че не може да си позволи такъв, или че НЕ Е ДОКОСНАЛ ПО-ДОБЪР! Това звучи уникално смешно.
И един пример по темата. Ако трябва да купувам телефон за човек от по-старите поколени, определено 630 е мн добър избор, поради големите икони, лесния начин за употреба и други подобни.....
Защо с рогата,ами дразня се когато се зпочне с поученията ,ама колко е лошо да напълниш устройството си с игри и програми и как задължително ще забива и няма начин да е толкова добро,че да не забива. Защото видиш ли ,аз съм с по-слабо устройство и много ги разбирам нещата. Това обяснение винаги ме е дразнило!
Къде видя да пиша или казвам,че е лошо някой да си купи или,че си е купил 630,аз написах,че на мен имайки 920 ми се видя слаб и безперспективен и ,че не мисля,че трябва да имам два телефона с еднакви ос ,защото не виждам смисъл в това.
Тук се почнаха поучения,по мой адрес,обаче аз преди да купя смартфон или таблет отивам на място в магазин ,разглеждам ,пипам,сравнявам,после чета ревюта,после отзиви по форуми,проблеми,качества и т.н и после чак решавам да купя,като знам какво искам,за какво ще го ползвам и след толкова четене ,гледане,пипане,дали и ,че ще ми върши работа. Друг критерий е колко прогнозно би му паднала цената на устройството което купувам след 6 месеца и година,защото аз след време продавам ,за да купя по ново и искам влагайки пари,да знам,че мога да си възвърна по-голяма част от тях и винаги успявам! После търся продавач на втора ръка телефон ,който искам с много гаранция и с касова бележка към нея,но държа да се запозная с продавача поне по телефон и тогава поръчвам,тествам,плащам.
Та така,всеки да си преценя кое за какво търси,но да не ми обяснява,дали щяло да сече на по -тежки игри и приложения,гледайки себе си,това най-ме дразни!
0 x

Върни се в “Nokia Lumia 630/635”