Nokia Lumia 1520 - яркост и шим ?

Потребителски аватар

user
Регистриран: 25 яну 2014, 13:45
Моят WP е: Lumia520
WP версия: 8.1
x 35

Re: Nokia Lumia 1520 - яркост и шим ?

Мнениеот user » 27 фев 2016, 16:19

Не че нещо, но да чета статии за да му помогна, да беше казал с прости думи какво иска.
А за другото, чаках отговор прочето какво е ШИМ, даже успях да си прецакам настройките на монитора и сега трябва пак да го настройвам. :1F61C-Kidding:
Аз не виждам нещо сложно нито в линковете за чуждия форум, нито в българският. Не разбирам, задължен ли се чувстваш да помогнеш, защото според мен е по желание, както и четенето.
0 x

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
Моят WP е: Lumia 930
x 163

Мнениеот Peter Radev » 27 фев 2016, 17:08

Не че нещо, но да чета статии за да му помогна, да беше казал с прости думи какво иска.
А за другото, чаках отговор прочето какво е ШИМ, даже успях да си прецакам настройките на монитора и сега трябва пак да го настройвам. :1F61C-Kidding:
Аз не виждам нещо сложно нито в линковете за чуждия форум, нито в българският. Не разбирам, задължен ли се чувстваш да помогнеш, защото според мен е по желание, както и четенето.
Не, но когато мога се мъча да помогна. Иначе коментирах понеже каза, че никой не му е отговорил. Някой иска помощ, според мен вместо да посне два линка, по-логично е да обясни точно какво иска. Аз нямам телефона, но мисля, че ако беше обяснил по-подробно все някой щеше да му отговори.
При положение, че иска помощ, трябва да цени времето и на другите, да обясни проблема/въпроса ясно, а не да ги кара първо да разучавт въпроса.
Казвам по горното, понеже почти винаги пиша в темите за помощ и всеки път не мога да разбера, защо не се излагат проблемите ясно, а винаги се налага да задаваш уточняващи въпроси, за настройки и т.н.
Пример днешния въпрос на колегата "Ръйш", защо не мога да ъплоудна клипа в някакъв сайт. - може да има много проблеми, от телефона до сайта.
След това защо като проверил onedrive.com, му го нямало клипа. - Първото което ми изплува е да си провери настройките на приложението. Ако не е това ще се търси другаде проблема, но обикновенно е най-очевидния проблем.
0 x

Потребителски аватар

user
x 35

Мнениеот user » 27 фев 2016, 18:19

Не, но когато мога се мъча да помогна. Иначе коментирах понеже каза, че никой не му е отговорил. Някой иска помощ, според мен вместо да посне два линка, по-логично е да обясни точно какво иска. Аз нямам телефона, но мисля, че ако беше обяснил по-подробно все някой щеше да му отговори.
При положение, че иска помощ, трябва да цени времето и на другите, да обясни проблема/въпроса ясно, а не да ги кара първо да разучавт въпроса.
Казвам по горното, понеже почти винаги пиша в темите за помощ и всеки път не мога да разбера, защо не се излагат проблемите ясно, а винаги се налага да задаваш уточняващи въпроси, за настройки и т.н.
Пример днешния въпрос на колегата "Ръйш", защо не мога да ъплоудна клипа в някакъв сайт. - може да има много проблеми, от телефона до сайта.
След това защо като проверил onedrive.com, му го нямало клипа. - Първото което ми изплува е да си провери настройките на приложението. Ако не е това ще се търси другаде проблема, но обикновенно е най-очевидния проблем.
Има време да се отговаря с "уточняващи" въпроси от рода "колко време ще го гледаш на тъмно", "какъв ти е монитора" и другите подобни от първата страница, но не и конкретно. Не виждам логиката.
Иначе евала, че опитваш да помагаш без да знаеш за какво иде реч. И аз правя същото, когато мога.
0 x

Потребителски аватар

Кобрата
Регистриран: 11 сеп 2013, 13:21
Моят WP е: Lumia 2520
WP версия: 10
x 140

Мнениеот Кобрата » 27 фев 2016, 23:48

Има ШИМ има [img]//images.tapatalk-cdn.com/16/02/27 ... caf589.jpg[/img]

Green Lumia 1520 Scandal Phablet
0 x
Изображение

Потребителски аватар

user
x 35

Мнениеот user » 28 фев 2016, 11:49

Нищо не се вижда на снимката. Така или иначе по-голямо значение щеше да има ако беше казал, че няма.
Понеже видях в статията съвета как да изключим ШИМ управлението като се увеличи яркостта на макс от монитора и след това от драйвърите на видео картата се намали софтуерно. Моя метод е почти същия, но вместо да намалявам яркостта от драйвърите, от менюто на монитора за цветовете RGB избирам ръчно управление и съм намалил стойностите за R G B на 60% за да ми е конфортно. А подсветката си стои на 100% и гадния ефект от ШИМ го нямам на евтиният ми монитор.
0 x

Потребителски аватар

Peter Radev
x 163

Мнениеот Peter Radev » 28 фев 2016, 12:20

Нищо не се вижда на снимката. Така или иначе по-голямо значение щеше да има ако беше казал, че няма.
Понеже видях в статията съвета как да изключим ШИМ управлението като се увеличи яркостта на макс от монитора и след това от драйвърите на видео картата се намали софтуерно. Моя метод е почти същия, но вместо да намалявам яркостта от драйвърите, от менюто на монитора за цветовете RGB избирам ръчно управление и съм намалил стойностите за R G B на 60% за да ми е конфортно. А подсветката си стои на 100% и гадния ефект от ШИМ го нямам на евтиният ми монитор.
Подсветката не ти ли умаря очите.
0 x

Потребителски аватар

user
x 35

Мнениеот user » 28 фев 2016, 12:30

Не, защото съм намалил яркостта на цветовете. Това което виждам е същото както при R G B на 100% и яркост на 60%, но без гадния ефект от ШИМ.
0 x

Потребителски аватар

Peter Radev
x 163

Мнениеот Peter Radev » 28 фев 2016, 12:48

Не, защото съм намалил яркостта на цветовете. Това което виждам е същото както при R G B на 100% и яркост на 60%, но без гадния ефект от ШИМ.
Бях си наумил да си вземам уред за калибровка на телевизори и монитори. Но открих, че в интернет ги има готови настройките. Само ги инсталираш и си ОК (за монитор, иначе за тв ръчно си ги слагаш).
0 x

Потребителски аватар

hglr123
Регистриран: 31 авг 2015, 10:22
Моят WP е: 950XL/DS
WP версия: 10
x 518

Мнениеот hglr123 » 28 фев 2016, 12:51

Ако работиш професионално със цветове (грубо така ще го кажа) - тогава е повече от препоръчително да имаш хардуерен калибратор за монитор и да си го калибрираш през определен период (зависи доколко критично е точния цвят между работния ти монитор и таргета) от време.
0 x

Потребителски аватар

user
x 35

Мнениеот user » 28 фев 2016, 13:04

И според мен уреда си заслужава само ако работиш професиолнално.
0 x

Върни се в “Какво да избера - сравнение на телефони”