Microsoft, iPhone или Samsung

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
WP версия: 10
x 430

Re: Microsoft, iPhone или Samsung

Мнениеот spikul » 13 юли 2016, 10:01

Вярно че като вдигнеш пръст няма такова нещо, но ако скролваш с натиснат пръст има някакви дребни аномалии и скачания. Интересното е че ги има САМО във WinRT приложенията, в старите Silverlight приложения няма такива ядове, така че все пак явно е софтуерно. На старт екрана не се забелязва, защото той не е WinRT приложение, но Settings е.
Значи извода е, че проблема е във framework-а и не зависи от модела на телефона или хардуерните му възможности. Да се надяваме, че ще го оправят с ъпдейт.
Точно това имах предвид.
Нека не сме заслепени, а обективни.
Според мен пръста ти е дефектен... :)
Тук има доста хора с Lumia 950 и Lumia 650 нека да кажат при тях има ли "лаг" или няма...
Първо твърдеше, че на клипа не се виждало засичане, после пък телефонът ми бил дефектен, а сега и пръстът ми бил дефектен. :)
А колегата сигурно и той е дефектен, щом е забелязал същия проблем?
Хубаво е да се четат и разбират и другите мнения.
Последна промяна от spikul на 13 юли 2016, 10:11, променено общо 1 път.
0 x

Потребителски аватар

hglr123
Регистриран: 31 авг 2015, 10:22
Моят WP е: 950XL/DS
x 516

Мнениеот hglr123 » 13 юли 2016, 10:02

Много задълбахте. :1F60F-Smirking: :1F60F-Smirking: :1F60F-Smirking:

Все едно аз да отида до едното място и да го гледам как пада, дали ще има лаг некъде :1F60F-Smirking: :1F60F-Smirking: :1F60F-Smirking: :1F60F-Smirking:

Хубав ден на всички!
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 13 юли 2016, 10:08

Аз съм с Redstone build и сериозно не виждам никакво забавяне даже и ако си влача пръста като флегма по екрана... :)
Като ъпдейтна на Редстоун ще се изкажа и аз дали са го оправили :) Засега се инатя да не го слагам преди да дойде официално, ама ако го пуснат на Release Preview може и да се прежаля.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1129
Контакти:

Мнениеот wpa » 13 юли 2016, 10:15

Според мен пръста ти е дефектен... :)
Тук има доста хора с Lumia 950 и Lumia 650 нека да кажат при тях има ли "лаг" или няма...
Първо твърдеше, че на клипа не се виждало засичане, после пък телефонът ми бил дефектен, а сега и пръстът ми бил дефектен. :)
А колегата сигурно и той е дефектен, щом е забелязал същия проблем?
Хубаво е да се четат и разбират и другите мнения.

Сериозно не виждам засичане на клипа ти, но ако има то не го виждам заради лошото качество на клипа.
И ти и колегата сте с официалния ъпдейт, а всички с Redstone Insider не виждат никакъв лаг - подозирам, че дори и да е имало , то вече е оправен. Ние заслепени ли сме, че нямаме лаг? :D
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

lendor
Регистриран: 13 юли 2016, 09:58
Моят WP е: microsoft lumia
WP версия: 7.5

Мнениеот lendor » 13 юли 2016, 10:20

И аз имам същата дилема. Самсунг са най-баналните телефони - всяка лелка разнася такъв, iPhone не са ми по джоба, а Microsoft ми е напълно непознат.

Ако може някой да каже нещо за Lumia 950xl http://www.premiummobile.bg/microsoft-l ... htane.html понеже съм доста бос по параметрите и характеристиките, а пък този наистина ми грабна окото. Цената определено е висока, та ми се иска някой да каже струва ли си или да търся нещо по-евтино с над 5.5 инчов дисплей или този отговаря на цената?
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 430

Мнениеот spikul » 13 юли 2016, 10:21

Сериозно не виждам засичане на клипа ти, но ако има то не го виждам заради лошото качество на клипа.
И ти и колегата сте с официалния ъпдейт, а всички с Redstone Insider не виждат никакъв лаг - подозирам, че дори и да е имало , то вече е оправен. Ние заслепени ли сме, че нямаме лаг? :D
Дано е оправен. Но наистина при 1020 го нямаше.
0 x

Потребителски аватар

hglr123
Регистриран: 31 авг 2015, 10:22
Моят WP е: 950XL/DS
x 516

Мнениеот hglr123 » 13 юли 2016, 10:26

И аз имам същата дилема. Самсунг са най-баналните телефони - всяка лелка разнася такъв, iPhone не са ми по джоба, а Microsoft ми е напълно непознат.

Ако може някой да каже нещо за Lumia 950xl http://www.premiummobile.bg/microsoft-l ... htane.html понеже съм доста бос по параметрите и характеристиките, а пък този наистина ми грабна окото. Цената определено е висока, та ми се иска някой да каже струва ли си или да търся нещо по-евтино с над 5.5 инчов дисплей или този отговаря на цената?
Аз съм със 950XL DS - и за мен си струва.
Но всичко накрая опира до потребителя - за какво ще го използваш и тем подобни.
Липсата на екстравагантни приложения или игри може да ти е проблем. За мен не е.
Като възможности на телефона - за мен е екстра, напълно ми стига на този етап.

За 950XL горещо препоръчвам да изгледаш този плейлист:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 0bEUdwOKYc

Този пич работи за Майкрософт, така че, е компетентен.

П.П. По-добро видео ревю (ревюта) и показване на характеристиките и възможностите на този телефон няма да намериш.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 430

Мнениеот spikul » 13 юли 2016, 10:28

За мен лично е много скъп.
Едва ли обаче всяка лелка разнася Samsung S7 edge за 1200 лева.
Това е все едно да не си купиш Мерцедес Е клас, защото всеки тираджия кара камион със същата марка.
Помисли си дали за теб наистина най-важното е 5,5 инчов дисплей. Ако е така има доста телефони под 1000 лева.
0 x

Потребителски аватар

danko
Регистриран: 07 авг 2013, 15:07
Моят WP е: Lumia 550
x 111
Контакти:

Мнениеот danko » 13 юли 2016, 10:32

Първо , цената в магазина от линка е висока-в големите вериги за техника е 50 лева по-евтин.Второ, ако харесваш големите дисплей 950XL не е лош вариант, но провери дали приложенията дето ползваш ги има за windows mobile, че после да не ни разправяш как Windows не стува щото няма X приложение.Ако ще е андроид, най-добре гледай HTC или Sony.Huawei и Lenovo също имат интересни модели и то на добри пари.
0 x

Потребителски аватар

tomov_bg
Регистриран: 02 мар 2014, 15:56
Моят WP е: Бивша Lumia 930
x 6

Мнениеот tomov_bg » 13 юли 2016, 11:54

По конкретно зададения въпрос мога да споделя само моя опит. Две години ползвах 930-ка, от която бях много доволен, до март тая година, когато от МС решиха да се намесят и да ме накарат да сменя не само телефона, но и ОС. Преди това имах 730-ка, а преди това Nokia N900, а бе с две думи Нокия фен. И така, дилемата ми беше Айфон 6с или Галакси с7. Лесно я реших, защото приятелката ми си взе айфон, който лично на мен не ми хареса след като имах възможността да го ползвам една седмица и аз си взех самунг-а април месец. Купих си го от Теленор, като държа да споделя, че с7 беше 30 лева повече от 950-ка и 50 лева по-евтино от айфон 6с, демек разлика нямаше. Грехота е да се говори за лаг в милисекунди или забивания и т.н. От доста време съм във форума и не участвах в такива теми, тъй като нямах преки наблюдения за ИОС и Андроид/Тъчуиз. Но винаги съм казвал, че основният проблем, който намирах в Уиндоус фоун са бетите на всичко от ОС до последното приложени и не толкова липсата на приложения, колкото липсата на основни функционалности на тези приложения.
В предходен пост, някой спомена Континиум - страхотна идея, но нека бъдем честни, колко от собствениците на 950-ка са си купили допълнителните джаджи и го ползват? Доразвие ли се и ако не остане бета, ще е много хубаво, но на този етап си остава само една хубава идея.
Нормално е в Уиндоус форум на първо място да са уиндоус телефоните, но нека не се отрича и потъпква очевидното....
0 x

Върни се в “Какво да избера - сравнение на телефони”