Samsung S7 vs Lumia 950

Потребителски аватар

Gri
Регистриран: 11 дек 2015, 13:37
Моят WP е: Lumia 950
WP версия: 10
x 13

Re: Samsung S7 vs Note 7

Мнениеот Gri » 04 сеп 2016, 14:35

Как е батерията като издръжливост, дисплея спрямо 950, камерите, общи твои впечатления

Има нещо което хич не ми харесва при топ моделите на самсунг . . . несменяемата батерия...чувствам се тъпо като си взема тел за 1000+ лева и да не мога да си сменя батерията
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
x 430

Мнениеот spikul » 04 сеп 2016, 15:33

Как е батерията като издръжливост, дисплея спрямо 950, камерите, общи твои впечатления

Има нещо което хич не ми харесва при топ моделите на самсунг . . . несменяемата батерия...чувствам се тъпо като си взема тел за 1000+ лева и да не мога да си сменя батерията
Батерията държи повече от 950, без да е в икономичен режим. Последния обаче е с включен режим за събуждане с двойно почукване, както и ирисовото разпознаване, което според мен доста дърпа от батерията.
Както писах, камерата на Самсунга прави наистина добри снимки и разликата е едва доловима в полза на 950.
Сравнението на дисплеите, всеки сам може да види от снимката, където ясно личи напредъкът на Самсунг:
http://i67.tinypic.com/1zx9vra.jpg

Що се касае до несменяемата батерия, първия ми такъв телефон беше именно с Windows - Lumia 1020.
0 x

Потребителски аватар

donquijote
Регистриран: 05 авг 2012, 16:29
Моят WP е: Lumia 830, LUMIA 950
x 32

Мнениеот donquijote » 05 сеп 2016, 08:14

Какви са тези пуберски постове? Да си маниакално заслепен от дадена марка, не е признак на особен интелект!
От хейтърите срещу Самсунг, някой някога имал ли е флагман на марката?
Аз понеже съм по-дърт и успях да видя цялото израстване на марката и уважавам това, което постигна - лидер сред телевизорите и лидер при смартфоните. Такива са фактите!!!
Мен пък ми харесва да съпоставям системите, както ми харесва и 950.
За няколкото дни със S7, мога да кажа, че телефонът е супер и има най-мощния хардуер на пазара.
Ще се опитам да съпоставя и бързината на работа при еднакви приложения, макар, че има такива тестове в нета.
Никой не ти пречи да ги уважААш СамсунгЪТ. И аз съм дърт и не съм "маниакално заслепен" от марка. Е и интелектуалното ми ниво сигурно още не е на висота щом ползвам Майкрософт. Ама си ги съпоставяй безпристрастно! Не го навирай в ръцете S7.

И да 1020 изглежда по-добре и по-по моя вкус. Това прави ли ме хейтър? :1F616-Blushing:
1 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 430

Мнениеот spikul » 05 сеп 2016, 09:33

Какви са тези пуберски постове? Да си маниакално заслепен от дадена марка, не е признак на особен интелект!
Аз понеже съм по-дърт и успях да видя цялото израстване на марката и уважавам това, което постигна - лидер сред телевизорите и лидер при смартфоните. Такива са фактите!!!
За няколкото дни със S7, мога да кажа, че телефонът е супер и има най-мощния хардуер на пазара.
Ще се опитам да съпоставя и бързината на работа при еднакви приложения, макар, че има такива тестове в нета.
Никой не ти пречи да ги уважААш СамсунгЪТ. И аз съм дърт и не съм "маниакално заслепен" от марка. Е и интелектуалното ми ниво сигурно още не е на висота щом ползвам Майкрософт. Ама си ги съпоставяй безпристрастно! Не го навирай в ръцете S7.

И да 1020 изглежда по-добре и по-по моя вкус. Това прави ли ме хейтър? :1F616-Blushing:
Съжалявам, че Microsoft не са пуснали нов модел и "навирам" S7 - аз съм виновен, Ша знаЙш.
Пък за безпристрастността говори снимката, на която си личи, че дисплея на S7 се вижда по-добре на слънце от 1020, но сигурно за това е виновна камерата на 950, нали :1F60C-Sweating: А снимката на 950 и S7 е правена с един "изкривяващ" фотоапарат Sony.
Много "безпристрастно" е да се изтъква само дизайна на даден телефон!
Както и да е, бъдете щастливи!
0 x

Потребителски аватар

hglr123
Регистриран: 31 авг 2015, 10:22
Моят WP е: 950XL/DS
x 518

Re: Samsung S7 vs Lumia 950

Мнениеот hglr123 » 05 сеп 2016, 12:36

На снимката на 950 и S7 - и на двата дисплеите се виждат еднакво.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 430

Мнениеот spikul » 05 сеп 2016, 13:04

Нали това се опитвам да направя - да дам обективно сравнение между двата телефона. Самсунг са постигнали доста във видимостта на дисплеите си. Но пък забелязвам, че и Microsoft са постигнали доста и 10-ката върви вече доста добре на 950, а разликата в двете системи е доста малка.
0 x

Потребителски аватар

Gri
Регистриран: 11 дек 2015, 13:37
x 13

Мнениеот Gri » 05 сеп 2016, 14:00

spikul мнението ти е ценно, всяко мнение е субективно . . . Аз търся точно такива субективни мнения на ползватели а не графики, псевдо функционалналност и т.н.

950 DS + 10 ката на мен много ми допада и от това което виждам скоро няма да мигрирам. Сам каза че телефончетата са изравнени като функционалности, но цените им не са ;) и като добавим сменяемата батерия и cuntinuum на 950кат аз избирам да си остана на виндоус за сега.

Но това не значи че не ми харесва и S7 добре е направено телефончето на бялото черно няма как да кажем
0 x

Потребителски аватар

donquijote
Регистриран: 05 авг 2012, 16:29
Моят WP е: Lumia 830, LUMIA 950
x 32

Мнениеот donquijote » 05 сеп 2016, 17:32

Съжалявам, че Microsoft не са пуснали нов модел и "навирам" S7 - аз съм виновен, Ша знаЙш.
Пък за безпристрастността говори снимката, на която си личи, че дисплея на S7 се вижда по-добре на слънце от 1020, но сигурно за това е виновна камерата на 950, нали :1F60C-Sweating: А снимката на 950 и S7 е правена с един "изкривяващ" фотоапарат Sony.
Много "безпристрастно" е да се изтъква само дизайна на даден телефон!
Както и да е, бъдете щастливи!
Още един пост от който лъха БЕЗПРИСТРАСНОСТ...
0 x

Потребителски аватар

r3start
Регистриран: 31 яну 2016, 17:39
Моят WP е: Lumia 900, 920, 950
x 88

Мнениеот r3start » 05 сеп 2016, 21:43

Заглавието на темата е оправено, а и е самата тя е поразчистена, което е една добре свършена работа... Лично за мен темата е много интересна, защото дъщеря ми има S7, но като всеки тийнейджър, не си го дава и не бих могъл да го сравня с моя... уви! :)))
0 x

Потребителски аватар

hglr123
Регистриран: 31 авг 2015, 10:22
Моят WP е: 950XL/DS
x 518

Мнениеот hglr123 » 05 сеп 2016, 21:50

Мхм, да тръгнеш да сравняваш два телефона, които са на съвсем различно хардуерно ниво - ами това е просто безсмислено.
S7 може да се сравнява със HP Elite X3 - защото и двата телефона са от един и същи клас хардуер.
S7 като бързина е напълно нормално да бъде по-напред от 950, който на това отгоре е и със 808 процесор.
Продължавайте със сравненията, няма лошо, даже е интересно, но мислете малко преди това.
:)
0 x

Върни се в “Какво да избера - сравнение на телефони”