Lumia 950 vs iPhone7 vs Experia Z5 Compact

Автор на темата
matematiks
x 119

Lumia 950 vs iPhone7 vs Experia Z5 Compact

Мнениеот matematiks » 22 сеп 2016, 12:48

Здравейте,

искам обективно сравнение без да се карате и да се обиждате и да заключат темата.

В момента съм с 950 която искам да разкарам. Ще се опитам да се върна на Уиндоус телефон ако Микромеките се вразумят някой ден и престанат да не ги ебе за юзърите им(ТЕМАТА НЕ Е ДА ДИСКУТИРАМЕ ТОВА,ТОВА Е ИЗВЪН ДИСКУСИЯ)

Като цяло се триумя между iPhone7 и Xperia Z5 Compact

iPhone:
-екосистемата на ябълката ме дразни, задължително е да плащаш кеш за всичко и да имаш и техни продукти
-липсата на жак е тъпо (въпреки че съм го ползвал два пъти за година)
-не може да се навигира като флашка като се плъгне в компа(пак умишлено направено от тях)
-цената(въпреки че трябва да преподписвам и ще ми дойде на 899)
-малка резолюция на екрана
-камерата е посредствена(за моите критерии и след като си имал Лумия камера)

+добър дизайн
+държи цена, след година мога да го разкарам пак за толкова за колкото съм го взел
+добри и много избор за калъфи и аксесоари
+добър батери лайф(главно заради оптимизацията на ОС)
+много гладка и безпроблемна работа на ос и аппс
+много и различни и добре направени аппс, без бъгове(аз по принцип не ползвам много апове, ама това е защото съм на уинфон и там НЯМА такива/да бе да, знам че не е така/)

Xperia Z5 Compact

Телефона е много хубав размер макар, че не зная дали няма да ми малее екрана след тоя чаршаф Лумията 950

- малък екран
-Шита на Сони/Лаунчъра им- но това може да се махне с руут
Сравнително малка батерия
не съм го ползвал и не мога да се сетя за други, сигурно има, някой ако знае да казва. Никога не съм ползвал Сони

+ Страхотна камера(много важна за мен,но не само тя)
+малки и удобни размери
+много удобен за хващане заради ръбовете и малко по дебел

Ако имате други предложения в момента, съм отворен. Само не ми препоръчвайте Самсунг, откакто правеха телефони от кофички от кисело мляко не мога да ги понасям. Сега даже и от Сапфир и Титании да направят няма да ме спечелят. Дизайна им е чалгаджийски :)

Благодаря на всички за отделеното време

ПОВТАРЯМ не се карайте за д ане ЗАКЛЮЧАТ ТЕМАТА . Целта и не е пишкомерене а обмен на идеи за по правилно решение. Дайте да направим една обективна дискусия на тая тема между трите бранда че ми писна от заключване и пишкомерене

Ще помоля модератора ако някой започне да обижда да му раздаде един БАН за месец а не да заключва темата, за което предварително му благодаря(не ми се вярва да го направи, като гледам ътренда тук, но надеждата умира последна, нали така )
0 x

Потребителски аватар

danko
Регистриран: 07 авг 2013, 15:07
Моят WP е: Lumia 550
WP версия: 10
x 111
Контакти:

Re: Lumia 950 vs iPhone7 vs Experia Z5 Compact

Мнениеот danko » 22 сеп 2016, 13:01

Кой ти каза че батерията на iphone-а е добра? Един ден му е абсолютния максимум, а ако го натискаш до следобед вече ще си без телефон.....докато от батерията на Sony-то би могъл да "изтискаш" и два дни което е огромен плюс за Sony-то.Освен това Sony-то ще ти дойде значително по-евтино.А иначе какво му е на Launcher-а им? Приятен е, изчистен е, доста близко е до чистия андроид, не забавя телефона, за разлика от Touchwizzz например който хем е грозен хем "цикли".Като цяло мисля че Sony-то е най-удачния вариант най-малко заради по-ниската цена и заради батерията, жака за слушалки също си е бонус, аз бих взел Sony-то
0 x

Потребителски аватар

hglr123
Регистриран: 31 авг 2015, 10:22
Моят WP е: 950XL/DS
x 513

Мнениеот hglr123 » 22 сеп 2016, 13:44

LG V20, OnePlus 3 и Motorola Moto Z.
Ако бях аз - щях да погледна и тези модели.
0 x

Потребителски аватар

izhelev
Регистриран: 01 авг 2015, 06:59
Моят WP е: Lumia 735--> 950
x 3

Мнениеот izhelev » 22 сеп 2016, 13:56

Ако ще минавам на Андроид първите, които ще погледна са Блекбъри. 3 ГБ РАМ, сигурност, клавиатурата доколкото съм чувал е номер 1 , а и камерата си е отлична - само съм чел и чувал мнения, не е от личен опит. Преди имах ББ ама с хардуеърна клавиатура.
0 x

Автор на темата
matematiks
x 119

Мнениеот matematiks » 22 сеп 2016, 14:16

първите, които ще погледна са Блекбъри.
Това някаква черна боровинка от супер маркета ли е...
Колега не се шегувай, моля те, темата е сериозна :)
0 x

Потребителски аватар

spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
x 430

Мнениеот spikul » 22 сеп 2016, 14:17

Интересна дилема - да разкараш телефона с най-добрата камера от 3-те, които си споменал.
Също ми е чудно как от телефон с 3 GB RAM си готов да отидеш на телефон с 2 GB?! Андроидът 6 с 2 GB е мъртвец.
А най-чудно ми е как от AMOLED дисплей си готов да се върнеш на LCD?
Единственото смислено обяснение за мен е, че търсиш повече приложения. Тогава iPhone 7 е твоя телефон.
0 x

Автор на темата
matematiks
x 119

Мнениеот matematiks » 22 сеп 2016, 14:48

Интересна дилема - да разкараш телефона с най-добрата камера от 3-те, които си споменал.
Също ми е чудно как от телефон с 3 GB RAM си готов да отидеш на телефон с 2 GB?! Андроидът 6 с 2 GB е мъртвец.
Приложения няма, тези,които ги има са посредствени и с орязани функции(с това свикнах)
Остави това, ами започнаха дори и редки зависвания и черни екрани при суичване между табовете и отваряне на аппликации , но са с тенденция на зачестяване.
Още повече, батерията почна да ми държи до обяд и щях да го ударя в земята.
Нямам нерви вече

Да, да зная, че при вас няма нищо такова и моят телефон е дефектен и това е най добрият телефон, това го зная още преди да пусна темата.
0 x

Потребителски аватар

mathur
Регистриран: 05 мар 2015, 15:29
Моят WP е: Nokia 930
x 51

Мнениеот mathur » 22 сеп 2016, 14:51

Каквото и да вземеш , ще е Много по-добро от Win...Аз се родих като си купих Леновото....
0 x

Потребителски аватар

izhelev
Регистриран: 01 авг 2015, 06:59
Моят WP е: Lumia 735--> 950
x 3

Мнениеот izhelev » 22 сеп 2016, 14:56

първите, които ще погледна са Блекбъри.
Това някаква черна боровинка от супер маркета ли е...
Колега не се шегувай, моля те, темата е сериозна :)
Защо го приемаш за шега, влизам ти в положението и се опитвам да ти помогна. Днес при мен пък най - неочаквано ми изчезнаха снимките на контактите.
0 x

Потребителски аватар

spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
x 430

Мнениеот spikul » 22 сеп 2016, 15:02

Приложения няма, тези,които ги има са посредствени и с орязани функции(с това свикнах)
Остави това, ами започнаха дори и редки зависвания и черни екрани при суичване между табовете и отваряне на аппликации , но са с тенденция на зачестяване.
Още повече, батерията почна да ми държи до обяд и щях да го ударя в земята.
Нямам нерви вече

Да, да зная, че при вас няма нищо такова и моят телефон е дефектен и това е най добрият телефон, това го зная още преди да пусна темата.
Тц, нИ позна. Аз съм обявяван многократно за човек с дефектна 950-ка :1F624-Laughing:
Само че посочените от теб телефони са с по-лоши дисплеи, по-малко RAM и доста по-скъпи от 950. Ей това е въпроса.
Пък това, че не оглеждаш за тези пари телефони с доста по-мощен хардуер, защото имали други букви на капака, си е твой проблем.
И аз се колебаех между М5 и 950, но разликата е очевидна.
Пак ти казвам, помисли си какво точно търсиш в един телефон. Няколко пъти каза за камерата, а тези двата не са с най-добрите камери. Не че са лоши, но за почти 1000 лева има по-добри предложения, обаче трябва да се пречупиш с буквите по капака.
0 x

Върни се в “Какво да избера - сравнение на телефони”