Дилема за нов телефон

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
WP версия: 10
x 428

Re: Дилема за нов телефон

Мнениеот spikul » 06 фев 2018, 20:11

Това е ясно, че е по-бърз... За шарения Андроид какво ще кажеш ? :P
Още като излезе S2 а Anroid 4, си го купих. Оттогава съм му свикнал.
Иначе откъм интерфейс, най-много ми харесва възможността за живи тапети. Сега съм си турил Марс :1F60C-Sweating:
Иначе интерфейса може да се настрои по всеки вкус. 8-цата е далеч по-красив, оптимизиран и дава възможност да голяма персонализация.
А приложенията са безброй и има доста полезни.
Не са като плочките на които съм свикнал, но това е положението.
Ако този телефон, със стъкления си корпус, водоустойчивостта си и камера от 20 МР, беше с WP и имаше поне 1/3 от приложенията, щеше да е уникално, но за жалост не е.
0 x

Потребителски аватар

maevmm
Регистриран: 17 апр 2014, 07:54
Моят WP е: Последно беше 930
x 76

Мнениеот maevmm » 06 фев 2018, 21:41

Учудващо е по-ярък от амоледа на 950, на пълна яркост ли е? 4k екрана усеща ли се? Имах и още въпроси, но не се сещам сега.
0 x
„And nothing shall forestall my return“

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 428

Мнениеот spikul » 06 фев 2018, 21:54

Учудващо е по-ярък от амоледа на 950, на пълна яркост ли е? 4k екрана усеща ли се? Имах и още въпроси, но не се сещам сега.
На снимката на пряка слънчева светлина и двата са на максимална яркост.
4k не се усеща, защото са много малко нещата с такава резолюция. Но на 5,5 инча дисплей и на full HD не се виждат пикселите.
Единствено за сега имам проблеми с Fitbit - не върви, а на 950 вървеше екстра.
Питай и друго ако се сетиш.
1 x

Потребителски аватар

killakoz
Регистриран: 20 авг 2014, 14:07
Моят WP е: Nokia Lumia 735

Мнениеот killakoz » 09 фев 2018, 14:56

А някой има ли наблюдение върху Nokia 6 (дисплей, камера), че я заглеждам в последно време?
0 x

Потребителски аватар

canyin
Регистриран: 06 окт 2015, 08:41
Моят WP е: L535,532,550,930,950
x 283

Мнениеот canyin » 09 фев 2018, 15:20

Дъщерята има и твърди че е доволна. На слънце се - ми вижда.
Камерата - снимахме на ауто от една позиция с моята 950 и ужас.
Но иначе друго май и е наред, поне не се оплаква.
п.п Иначе много симпатичен телефон - много добре в ръка стои, прекрасен е но нещо не харесвам лично аз андроида. Само това му е най големия кусур :) пустия андроид.
0 x

Потребителски аватар

asen314
Регистриран: 15 дек 2013, 09:34
Моят WP е: NL1520;NL2520
x 6

Мнениеот asen314 » 09 фев 2018, 18:46

Моите колебания за между Sony XZ Premium/ Nokia 8... Важно ми е да са двусимови, задължен съм да нося служебен телефон и не ми се мъкнат два. А, всъщност причината за смяна на 950ХL DS, която ползвам от 2 години е батерията! Мамка му с две работещи SIM-карти до обяд е заминала, дори при изключени Нет и Локация. Смених батерията с нова- нещата не се промениха особено- към ранния следобед, пак съм на зарядно. За Нокията дават малко по-добра батерия от Сонито, ама пък камерата е доста оплювана... Пък и нещо на откривам двусимова Nokia 8 със 128GB, че иначе ми идва малко мястото, тъпи хибриди. Някой ако има впечатления, моля помагайте! Фен съм на WP от времената на HTC Mozart... Още си го пазя, като реликва със спукан дисплей, работещ иначе телефон... Тъжна ще е раздялата с 950-цата....
0 x
Фен от времето на windows mobile 6, минал през WP 7,5; 7,8; 8; 8.1; сега с WP 10 preview

Потребителски аватар

Tasho2255
Регистриран: 10 мар 2013, 22:50
Моят WP е: Lumia 920
x 51

Мнениеот Tasho2255 » 09 фев 2018, 18:50

Моите колебания за между Sony XZ Premium/ Nokia 8... Важно ми е да са двусимови, задължен съм да нося служебен телефон и не ми се мъкнат два. А, всъщност причината за смяна на 950ХL DS, която ползвам от 2 години е батерията! Мамка му с две работещи SIM-карти до обяд е заминала, дори при изключени Нет и Локация. Смених батерията с нова- нещата не се промениха особено- към ранния следобед, пак съм на зарядно. За Нокията дават малко по-добра батерия от Сонито, ама пък камерата е доста оплювана... Пък и нещо на откривам двусимова Nokia 8 със 128GB, че иначе ми идва малко мястото, тъпи хибриди. Някой ако има впечатления, моля помагайте! Фен съм на WP от времената на HTC Mozart... Още си го пазя, като реликва със спукан дисплей, работещ иначе телефон... Тъжна ще е раздялата с 950-цата....Изображение
Едно ще кажа само и то е, че който оплюва камерата на Нокия 8 или е чувал само за нея нещо си и никога не е имал телефона или пък е като кон с капаци. Двойната камера си е просто 6 аз нямам забележки към нея нито на тъмно нито на светло. Имам телефона от 29.12.2017г. и мога да кажа, че рестарт съм правил единствено и само заради актуализациите.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 428

Мнениеот spikul » 09 фев 2018, 19:15

Моите колебания за между Sony XZ Premium/ Nokia 8... Важно ми е да са двусимови, задължен съм да нося служебен телефон и не ми се мъкнат два. А, всъщност причината за смяна на 950ХL DS, която ползвам от 2 години е батерията! Мамка му с две работещи SIM-карти до обяд е заминала, дори при изключени Нет и Локация. Смених батерията с нова- нещата не се промениха особено- към ранния следобед, пак съм на зарядно. За Нокията дават малко по-добра батерия от Сонито, ама пък камерата е доста оплювана... Пък и нещо на откривам двусимова Nokia 8 със 128GB, че иначе ми идва малко мястото, тъпи хибриди. Някой ако има впечатления, моля помагайте! Фен съм на WP от времената на HTC Mozart... Още си го пазя, като реликва със спукан дисплей, работещ иначе телефон... Тъжна ще е раздялата с 950-цата....Изображение
Ако търсиш двусимов флагман, то изборът ти е сведен само до Huawei mate 10 pro. Там обаче цената е незаслужено висока според мен и то за китаец.
Що се касае до Нокиа 8, то аз не си го взех заради 13-те МР камера и бледия дисплей сравнение дори със Сонито. Поне в магазина това забелязах като ги сравнявах. Също и много държах телефона да е водоустойчив.
Иначе си личи обаче, че са ползвали скъпи материали при направата на Нокията. Обаче на хартия сонито прави повече точки на тестове, камерата му е с по-голям сензор, възможност за високоскоростно видео с 960 к/с и възможност за поредица от снимки с максимална резолюция.
Ето едно сравнение: https://www.youtube.com/watch?v=ykntv4K8Fjw
0 x

Потребителски аватар

damtrx
Регистриран: 01 мар 2013, 10:59
Моят WP е: Lumia 950 XL DS
x 106

Мнениеот damtrx » 10 фев 2018, 19:48

Тъй като на 950хл-а и изтича времето реших че е крайно време да се огледам и аз за нещо.
След последните събития и нещата които чух директно в щатите нещата за нашата платформа в следващите две години не са ок.
Тук е момента да отворя една скоба че срещнах Джо Белфиор оня ден но беше с децата си и ми стана гузно да го разпитвам.

Така или иначе пари за телефон няма да дам. Един приятел ми се обади и ме пита дали искам 10 ядрен лагродид с 21мп задна камера,пръстов отпечатък с два сима и 5.5 дисплей за 88 евро.
Помислих точно 10мин и го поръчах. Това говно е Le eco s3 x626 което работи доста добре. Работеше за времето до което не го руутнах 😃
Long story short .Телефона е без пари , върши добра работа и като за андроид е ок. За 170лв е идеалният телефон за мен докато МС не решат какво да правят.
Определено апове има. На мен ми трябва ArduinoIde така че няма шанс да продължавам да карам с 950ката. Единствено ще ми липсват тайловете, камерата и интеграцията измежду Windows приложенията.
Като начин на работа и функционалност за сега са ми еднакви.
Да видим дали ше успея да го съживя с последния лагдроид след 2-3дни
0 x

Потребителски аватар

anatol06
Регистриран: 05 юли 2013, 20:03
WP версия: 8.1
x 45

Мнениеот anatol06 » 11 фев 2018, 19:22

Тоя лагдроид дето си го взел, вместо да го хвърляш, що не ми го подариш.
0 x
N7+

Върни се в “Какво да избера - сравнение на телефони”