Дилема за нов телефон

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
WP версия: 10
x 485

Re: Дилема за нов телефон

Мнениеот vavilon » 20 яну 2018, 10:25

Аз не мога да разбера, защо на всеки, като му привършва договора се засилва да си купува нов телефон в неблагоприятно за него време? Има планове без договор. За един два месеца няма да се умре на такъв план или на основният, с който си.
1 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
x 430

Мнениеот spikul » 20 яну 2018, 10:47

Вижда си се според мен. И отделно е най-добре да каже човек ползвал и хващал телефона. Изчакай февруари какво ще се появи, ще има куп нови флагмани включително Samsung, Sony и Nokia 9/10. Гледах сравнение на снимки Nokia 6 (2017) vs Nokia 6 (2018) и има забележим напредък.
Ами защото ще се появят у нас най-рано лятото, някои чак есента. Пък аз сега имам мерак, после ще ми мине и няма да си купя нищо, особено ако ще чакам още половин година. Нали в крайна сметка за това работим и изкарваме пари - да ги харчим и да ни доставят радост?!
Още повече, че 950-ката си издиша при моята експлоатация, а при баща ми ще е супер. Вчера ми се изключи на 20% и не можах да снимам тогава, когато ми трябваше.
Така, че живот и здраве, след 10 дни отивам и се мятам на iPhone 8 или Note 8.
0 x

Потребителски аватар

izhelev
Регистриран: 01 авг 2015, 06:59
Моят WP е: Lumia 735--> 950
x 3

Мнениеот izhelev » 20 яну 2018, 12:19

Вижда си се според мен. И отделно е най-добре да каже човек ползвал и хващал телефона. Изчакай февруари какво ще се появи, ще има куп нови флагмани включително Samsung, Sony и Nokia 9/10. Гледах сравнение на снимки Nokia 6 (2017) vs Nokia 6 (2018) и има забележим напредък.
Ами защото ще се появят у нас най-рано лятото, някои чак есента. Пък аз сега имам мерак, после ще ми мине и няма да си купя нищо, особено ако ще чакам още половин година. Нали в крайна сметка за това работим и изкарваме пари - да ги харчим и да ни доставят радост?!
Още повече, че 950-ката си издиша при моята експлоатация, а при баща ми ще е супер. Вчера ми се изключи на 20% и не можах да снимам тогава, когато ми трябваше.
Така, че живот и здраве, след 10 дни отивам и се мятам на iPhone 8 или Note 8.
а форума ще осиротее с още 1 член. Да вземеш да напишеш ревю как снима лумиата и как новата придобивка.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 430

Мнениеот spikul » 20 яну 2018, 12:23

Много ясно, че ще напиша. А и 1020 е още при майка ми, пък 950 отива при баща ми. Мисля, че за тях това е най-балансирания избор. Не сърфират много, а снимат доста.
Пък аз най-накрая май ще се реша да се сдобия с ябълка, освен ако все пак не ме грабне много Ноута :1F624-Laughing:
0 x

Потребителски аватар

enkov
Регистриран: 30 юли 2013, 12:48
Моят WP е: Xiaomi Mi4 LTE
x 146

Мнениеот enkov » 20 яну 2018, 14:12

Външна батерийка нямаш ли подръка?

А за новите договори... Ами, защото като свърши договора, става 2х обикновено тарифата. Това го сръбнах от мързел с Виваком на другата ми карта (втория телефон). От 15 на 30 лв скокна и 2 месеца, докато го спра (спрях картата, не ми трябват вече 2 телефона). Уловката дори е да подадеш за нов или спиране преди месеца, в който свършва, не като свърши, защото тогава си платил за 1 напред и още 1 ти пускат 'предизвестие' и хоп 2 месеца на не-промоционални цени. Не че обеднях с 30 лв, ама се ядосах.
0 x

Потребителски аватар

Gri
Регистриран: 11 дек 2015, 13:37
x 13

Мнениеот Gri » 20 яну 2018, 15:31

Да споделя и аз мнение... Според мен камерите на цитираните от теб телефони са с минимални разлики... Все пак матрицата като размер е еднаква. Разликата обаче идва от друго Huawei-чето има два сензора единия цветен другия Ч/Б това дава по голяма дълбочина на цветовете... Другата голяма разлика е самия софтуер за камерата... От личен опит мога да споделя че е добре написан и фотографски мислено това приложение....

Пак да кажа че според мен камерите са практически почти с еднакви способностти... Които тел на теб ти допада субективно него взимай.

Аз самсумг и ябълки не бих взел... Силно повишени цени имат

Успех и да се похвалиш

Изпратено от моят VKY-L09 с помощта на Tapatalk

0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 430

Мнениеот spikul » 20 яну 2018, 16:22

Външна батерийка нямаш ли подръка?

А за новите договори... Ами, защото като свърши договора, става 2х обикновено тарифата. Това го сръбнах от мързел с Виваком на другата ми карта (втория телефон). От 15 на 30 лв скокна и 2 месеца, докато го спра (спрях картата, не ми трябват вече 2 телефона). Уловката дори е да подадеш за нов или спиране преди месеца, в който свършва, не като свърши, защото тогава си платил за 1 напред и още 1 ти пускат 'предизвестие' и хоп 2 месеца на не-промоционални цени. Не че обеднях с 30 лв, ама се ядосах.
Никога не съм си купувал такава батерия за никой телефон. То и в колата си имам зарядно, но да се изключи на 20%, не ми се беше случвало.
Иначе тези промоцийки на тарифните планове, отдавна ги няма в Теленор.
Обаче явно има проблем и заради очакваната продажба, ще вземат да се върнат към циганиите. За това и бързам де :1F624-Laughing:
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 430

Мнениеот spikul » 20 яну 2018, 16:43

Да споделя и аз мнение... Според мен камерите на цитираните от теб телефони са с минимални разлики... Все пак матрицата като размер е еднаква. Разликата обаче идва от друго Huawei-чето има два сензора единия цветен другия Ч/Б това дава по голяма дълбочина на цветовете... Другата голяма разлика е самия софтуер за камерата... От личен опит мога да споделя че е добре написан и фотографски мислено това приложение....

Пак да кажа че според мен камерите са практически почти с еднакви способностти... Които тел на теб ти допада субективно него взимай.

Успех и да се похвалиш

Ами аз не видях нито едно ревю, на което снимките на мейта да са поне на нивото на ябълката или Ноута. Иначе бях много надъхан преди премиерата му - то не бяха камери, то не бяха производителност, то не бяха изкуствени интелекти. И накрая какво - разочароващи снимки, по-слаба производителност и никакъв смисъл от ИИ-то им. А цената като на iPhone 8 - ами мерси!
Ето пак пускам линк на съпоставка на камерите: https://www.youtube.com/watch?v=icW5iYy9IG8
Ето и колко е "бърз" новия Kirin 970: https://www.youtube.com/watch?v=26WjOsk5h1o
А забавянето на прехваления китаец в сравнението с айфоня, който е с едва 2 GB RAM, е направо зловещо: https://www.youtube.com/watch?v=zMttbOc5C3k

Лично моето мнение е, че мейта е пълно разочарование - висока цена и слабо изпълнение във всяко едно отношение :1F633-Surprise:
0 x

Потребителски аватар

Gri
Регистриран: 11 дек 2015, 13:37
x 13

Мнениеот Gri » 20 яну 2018, 16:47

Успех и да се похвалиш

Ами аз не видях нито едно ревю, на което снимките на мейта да са поне на нивото на ябълката или Ноута. Иначе бях много надъхан преди премиерата му - то не бяха камери, то не бяха производителност, то не бяха изкуствени интелекти. И накрая какво - разочароващи снимки, по-слаба производителност и никакъв смисъл от ИИ-то им. А цената като на iPhone 8 - ами мерси!
Ето пак пускам линк на съпоставка на камерите: https://www.youtube.com/watch?v=icW5iYy9IG8
Ето и колко е "бърз" новия Kirin 970: https://www.youtube.com/watch?v=26WjOsk5h1o
А забавянето на прехваления китаец в сравнението с айфоня, който е с едва 2 GB RAM, е направо зловещо: https://www.youtube.com/watch?v=zMttbOc5C3k

Лично моето мнение е, че мейта е пълно разочарование - висока цена и слабо изпълнение във всяко едно отношение :1F633-Surprise:
Аз имам P10 plus... Новия модел не съм гледал... Знаеш че трябва да имаш едно наум с ревютата... Тествай лично...

При мен ябълката изобщо не беше в листата, все тая колко добър е АйФоня... Философията им ме отблъсква

0 x

Потребителски аватар

dekata
Регистриран: 10 сеп 2014, 19:19
Моят WP е: NL 1020
WP версия: 8.1
x 1

Мнениеот dekata » 20 яну 2018, 18:51

А аз съм се насочил към Р10...
Впрочем в показаните видиа не видях Мейта да се излага пред другите телефони.На една-две снимки беше по-зле,но пък на други беше по-добре.Поне в моите очи.Относно бързината-не вярвам забавяне/на моменти/ от части на секундата да ви застрашат живота. :1F61C-Kidding:
0 x

Върни се в “Какво да избера - сравнение на телефони”