Дилема за нов телефон

Потребителски аватар

Tasho2255
Регистриран: 10 мар 2013, 22:50
Моят WP е: Lumia 920
WP версия: 10
x 51

Re: Дилема за нов телефон

Мнениеот Tasho2255 » 20 яну 2018, 19:00

От ревюто в gsmarena (според мен обективни ревюта) Нокиа 8 има дори по-ярък дисплей от Лумия 950/xl. Друг е въпроса дали запазва цветоподаването коректно при максимална яркост.
Камерата - посредствена. Zeiss лещите е евтин маркетингов трик в случая. И аз като колегата wpa, не бих дал торба с пари за флагман в момента, при положение че среден клас върши същата работа.
Ако приоритет ми беше камерата, щях да се ориентирам към Google, но в нашите оператори тва е мираж.
Изчакай края на другия месец, на изложението в Барселона, ще стане ясно кой какво е подхотвил... може нещо да "изкочи" ;)
Не мога да си обесня как определяте камерата като посредствена на Нокия 8 и оптиката като маркетингов трик. По-точно е да се каже камерите, защото основните камери са две и фокусите са два - фазова детекция и лазарен. Да не говорим за различни телефони?
https://www.gsmarena.com/nokia_8-8522.php
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
x 428

Мнениеот spikul » 20 яну 2018, 21:47

А аз съм се насочил към Р10...
Впрочем в показаните видиа не видях Мейта да се излага пред другите телефони.На една-две снимки беше по-зле,но пък на други беше по-добре.Поне в моите очи.Относно бързината-не вярвам забавяне/на моменти/ от части на секундата да ви застрашат живота. :1F61C-Kidding:
Така ли, я пак виж дали мейта не се излага винаги на снимки без слънчева светлина:
https://www.google.bg/imgres?imgurl=htt ... ..i&w=1280
https://www.google.bg/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8
Аз не видях нито една снимка на която мейта да е на някакво конкурентно ниво спрямо ябълката и Ноута.
А забавянето не е части от секундата, а стига до 25 секунди при отваряне на игри - това е чудовищно огромна разлика :1F633-Surprise:
Виж на 2:54 секунда от клипа, който явно не си догледал до края - https://www.youtube.com/watch?v=zMttbOc5C3k
И говорим за телефона на почти същата цена като айфоня - ами извинявай, но това е пълна подигравка с потребителите. Тази марка я забравям и не искам да чувам за нея - 1200 лева за такъв телефон е абсурд!!!
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 428

Мнениеот spikul » 20 яну 2018, 21:57

От ревюто в gsmarena (според мен обективни ревюта) Нокиа 8 има дори по-ярък дисплей от Лумия 950/xl. Друг е въпроса дали запазва цветоподаването коректно при максимална яркост.
Камерата - посредствена. Zeiss лещите е евтин маркетингов трик в случая. И аз като колегата wpa, не бих дал торба с пари за флагман в момента, при положение че среден клас върши същата работа.
Ако приоритет ми беше камерата, щях да се ориентирам към Google, но в нашите оператори тва е мираж.
Изчакай края на другия месец, на изложението в Барселона, ще стане ясно кой какво е подхотвил... може нещо да "изкочи" ;)
Не мога да си обесня как определяте камерата като посредствена на Нокия 8 и оптиката като маркетингов трик. По-точно е да се каже камерите, защото основните камери са две и фокусите са два - фазова детекция и лазарен. Да не говорим за различни телефони?
https://www.gsmarena.com/nokia_8-8522.php
Аз лично нямам преки впечатления от снимките на Нокиа 8 и за това гледам ревюта. И двете на ревюта 950 печели по точки. Ето още едно:
http://allaboutwindowsphone.com/feature ... a_950_.php
На тъмно Нокиа 8 снима много по-зле от 950 дори, която също не се справя особено добре.
Ако имаш някакви снимки, ще е интересно да ги пуснеш и да ги разгледаме :tongueout:
0 x

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1126
Контакти:

Мнениеот wpa » 20 яну 2018, 22:09

Като цяло е малко по-зле но пак не е зле. Който и висок клас телефон да избереш в 2018 ще снима добре. Друго гледай при избора...
В първата сцена на светло Nokia-та е по-добре според мен. Естествена натурална снимка.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 428

Мнениеот spikul » 23 яну 2018, 20:48

Ще споделя до къде докарах сагата с нов телефон - до никъде :1F608-Devil:
То човек не знае да се смее ли, да плаче ли.
Сравних снимките на ябълката и Нота с тези на моята пръчка. Ами на светло, просто бледнеят. Тези маркетингови трикове, че 12 МР снимали по-хубаво от 20, са за някои заблудени. Да, снимат по-добре ако снимаш в тъмнина без светкавица. Ами аз такива снимки не правя, дявол го взел - за какво ми е такава камера?
Още повече, че като снимам, доста често си слагам снимките на т.нар. Работен плот и снимката толкова я режа, че ако е снимана с 12 МР, си личат пикселите.
Та останах доста разочарован от камерите на толкова скъпи телефони.
И тъй като видях, че Sony XZ Premium пак фигурира в сайта на Теленор (вече не е на промоция за 700 лева, а за 900), започнах да звъня в най-близкия магазин. Реших, че ако го има ще взема него, защото хем е мощен, хем камерата му е такава, каквато аз искам, а не такава каквато се опитват да ми кажат, че искам Самсунг и ябълката. На 20-тото позвъняване в рамките на 5 дни, накрая ми вдигна някакъв младеж. Обясних му за Сонито и той се ангажира до 1-2 часа да ми отговори - ами вече 30 часа, не ми се е обадил :1F60C-Sweating:
Всичко това разбира се беше съпроводено с изключителна нехайност към клиента от страна на Теленор. Тези са го ударили на уволнение и си чакат новия купувач, като през това време не ги интересува никой и нищо!

Та всяко нещо си има граници и вече нямам нерви да се занимаваш с безхаберието на Теленор и за сега стопирам. Оставам си с 950 до есента. И за да не се изкушавам да се набутам, сега ще си взема едни летни гуми за Субаруто.

Темата за сега е приключена и оставам в отбора :tongueout: А на есен, живи и здрави, може и Теленор да сменя и да видим дали ще има някой достоен телефон на 950, с 20 МР камера.
7 x

Потребителски аватар

izhelev
Регистриран: 01 авг 2015, 06:59
Моят WP е: Lumia 735--> 950
x 3

Мнениеот izhelev » 23 яну 2018, 22:23

Та всяко нещо си има граници и вече нямам нерви да се занимаваш с безхаберието на Теленор и за сега стопирам. Оставам си с 950 до есента. И за да не се изкушавам да се набутам, сега ще си взема едни летни гуми за Субаруто.

Темата за сега е приключена и оставам в отбора :tongueout: А на есен, живи и здрави, може и Теленор да сменя и да видим дали ще има някой достоен телефон на 950, с 20 МР камера.
Браво! мойто субару го карах с Вредщайн през лятото. Не се хвърляй на нещо супер премиум, все пак имаш 4х4.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 428

Мнениеот spikul » 23 яну 2018, 22:32

То не е проблема с 4х4, а със спирането. Колата си е 230 к.с. и трябва да стои добре на пътя. Ама дори Goodyear са по-евтини от Сонито, какво остава за ябълката :1F60C-Sweating:
0 x

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1126
Контакти:

Мнениеот wpa » 24 яну 2018, 09:07

И без това беше най-добре да не вземаш сега. До есента ще наизлязат новите Sony , Nokia 9 и 10. А току-виж меките да изкарат новото устройство.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 428

Мнениеот spikul » 24 яну 2018, 11:58

И без това беше най-добре да не вземаш сега. До есента ще наизлязат новите Sony , Nokia 9 и 10. А току-виж меките да изкарат новото устройство.
Времето ще покаже. Да сме живи и здрави, пък всяко зло за добро.
0 x

Потребителски аватар

Didoka
Регистриран: 30 апр 2016, 17:28
Моят WP е: Lumia 950XL
x 197

Мнениеот Didoka » 24 яну 2018, 12:53

Въобще не съжалявай за това Сони. Както ти сам каза, че обичаш да разпъваш снимките в реалния им размер, точно това Сони като му видиш снимките в размер 1:1 и ще загубиш има и дума. :)
0 x

Върни се в “Какво да избера - сравнение на телефони”