Ъпдейт до реален Denim

Потребителски аватар

vanci1990
Регистриран: 15 окт 2013, 14:46
Моят WP е: Lumia1520 950Dual
WP версия: 10
Контакти:

Ъпдейт до реален Denim

Мнениеот vanci1990 » 04 фев 2015, 20:49

https://dev.windowsphone.com/en-US/OEM/ ... ked_phones
До колкото разбирам тези кодове само със цифри са телефони които се продават за голям регион(Африка, Азия) в този случай Европа. В жълтото каре не ми става ясно много ясно какво искат да кажат и не съм сигурен дали го превеждам правилно. "Няма как да се предодврати ъпдейт да иде в някоя държава от даден регион. Ако си с такъв код (само цифри) ъпдейт може да дойде за целия регион или вобще да не дойде." Последно то изречение не ми е ясно как се превежда granularity.
И сега примерно за Белгия има деним за 830 значи би следвало за цяла Европа да излезе. Доста завъртяно ми се струва.

И аз се чудя поради същите причини 000-33 къде да гледам за NL735. Като го вържа към програмата и с показан продуктов код не мога да го свържа с нито една държава в Европа. А иначе като версия на софтуера и фърмуера излиза Водафон Италия и Т-Мобайл Германия. Водафон Италия ъпдейтнаха до последния Деним. Останаха само германците, а телефона още не получава последният ъпдейт.
735 би трябвало да има по - подробна информация за регион в информация, при един приятел в информация му дава че е държавен вариант Холандия - CV NL :).
0 x
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.

Потребителски аватар

user
Регистриран: 25 яну 2014, 13:45
Моят WP е: Lumia520
WP версия: 8.1
x 35

Ъпдейт до реален Denim

Мнениеот user » 04 фев 2015, 22:08

lubomirh До колкото чета с такъв код 000-33, или подобен само със цифри няма къде да гледаш дали има наличен ъпдейт. Можеш само да чакаш.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
memobg
Регистриран: 04 дек 2014, 22:42
x 1

Ъпдейт до реален Denim

Мнениеот memobg » 09 фев 2015, 21:54

Има наличен ъпдейт аз 830 в момента се тегли
0 x

Потребителски аватар

dardanov
Регистриран: 16 окт 2013, 22:34
x 43

Ъпдейт до реален Denim

Мнениеот dardanov » 09 фев 2015, 23:04

явно ще истегля десятката преди денима. С хонгконски ром съм, софт 341, и деним йок, а на лаптопа съм с 10-ка
0 x

Потребителски аватар

rumo
Регистриран: 04 юли 2013, 10:04
Моят WP е: Nokia 830

Ъпдейт до реален Denim

Мнениеот rumo » 10 фев 2015, 18:30

И при мен дойде ъпдейта на моята 830-ка, която е европейска "свободна" версия Rm984.
След ъпдейта вече работи дългоочакваната Лумия камера. Нарочно щракнах 2 снимки преди и след актуализацията да видя разликата.
Гледани на телефона като че ли с новата камера снимките са малко по-светли, с по-реални цветове, досега бяха по-топли и подсилени, което лично на мен повече ми харесваше.
Но за 100% сигурно сравнение ще трябва да ги кача на пц-то
0 x
My WP devices: Lumia 800; Samsung Omnia 7; Htc 8X (x4); Samsung Ativ S; Lumia 920; Lumia 925 (x2)
Now Note 3 > Sony Z2 > SGS 5 > Nexus 5>Lumia 920> Moto G> Xiaomi Mi3> Mi4> Oneplus One> Nokia 830

Потребителски аватар

rumo
Регистриран: 04 юли 2013, 10:04
Моят WP е: Nokia 830

Ъпдейт до реален Denim

Мнениеот rumo » 10 фев 2015, 19:25

Сега като ги качих на компа то тази от преди ъпдейта със старата нокия камера е от всякъде по-добра. По-малко шум, повече контраст и рязкост между детайлите.
И двете са на авто режим.
Отдавам го на това, че все пак между 2-те има около 20мин разлика (докато мине ъпдейта), което по това време е на денонощието е равно на доста по-малко естествена светлина в стаята, пък и това е първа снимка с новата камера, ще трябва да я понауча
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
0 x
My WP devices: Lumia 800; Samsung Omnia 7; Htc 8X (x4); Samsung Ativ S; Lumia 920; Lumia 925 (x2)
Now Note 3 > Sony Z2 > SGS 5 > Nexus 5>Lumia 920> Moto G> Xiaomi Mi3> Mi4> Oneplus One> Nokia 830

Потребителски аватар

garrett
Регистриран: 11 яну 2015, 13:49
Моят WP е: Nokia Lumia 830

Ъпдейт до реален Denim

Мнениеот garrett » 10 фев 2015, 21:04

Новата камера е с малко по-наситени цветове и по-изявен контраст. Лумия камера класик обаче има(ше) изявен топъл (жълт) отенък, който мен лично ме дразнеше и съм доволен, че няколко месеца по-късно най-сетне получихме това, което се промотираше септември. Между другото ЛК класик все още може да се използва свободно, така че който предпочита по-естествени цветове може да продължи да си я използва.
А и да не забравяме, че са налични и другите благинки, като коригиране на светкавица, ниво на осветеност и тн след самото заснемане.

За който му е интересно - анализ на камерата на 830 преди/след "реален Деним". В самата статия има линк и за сравнението за 930/1520 с post processing:

http://allaboutwindowsphone.com/feature ... ust_ho.php" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1129
Контакти:

Ъпдейт до реален Denim

Мнениеот wpa » 10 фев 2015, 21:39

Според мен, точно при 830-ката ефекта от Denim е спорен. Това се вижда и на теста в AAWP, при някои сцени преди Denim е по-добре , при други Lumia Camera. Като цяло се наблюдава силен overprocessing /при турбо моделите на Самсунг е същата работа/ най-ясно видим в сцената с дървото. Сцената с радиото - преди Denim е много по-естествена, след - с изкуствени черни линии около дръжката. При някои сцени, LC5 е по-добре, така че е въпрос на лични предпочитания цялостната оценка . Няма как да постигнеш перфектно качество с ограничен сензор - затова се правят жертви и преди и след ъпдейта, но в различни посоки.

При по-високия клас /930, 1520/, вече би трябвало да има по-съществена разлика след Denim от това което съм гледал като сравнения преди /след.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

elLoco
Регистриран: 27 дек 2014, 01:34
Моят WP е: L 630 D

Ъпдейт до реален Denim

Мнениеот elLoco » 10 фев 2015, 23:29

Не знам за вас, но на мен ми изглежда като набримчен шарпнес на гьотере. Не само от този пример. Дори съм убеден, че това е причината за такова иззомбено изображение.
0 x
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.

Върни се в “Nokia Lumia 830”