Снимките изчезват.

Потребителски аватар

Автор на темата
luspa
Регистриран: 08 юли 2015, 13:22

Снимките изчезват.

Мнениеот luspa » 12 окт 2015, 13:57

Здравейте, от известно време се случва нещо странно със галерията. Та снимам си нещо и мога да видя снимката само няколко часа след заснемането и. След тия няколко часа снимката става сива, а като я отворя ми изписва "Снимката не може да се изтегли. Опитайте по-късно" като действието се развива в албума на камерата. Като изтрия снимката и после я изтегля от onedrive, независимо дали от компютъра или от телефона всичко е наред и нямам повече проблеми. Но като цяло е досадно след всяка снимка да правя тая галимация. Картата памет ми е нова на самсунг 10-ти клас, пробвах с формат и ресет и пак прави проблема.
0 x

Потребителски аватар

Stamb3t0
Регистриран: 18 сеп 2013, 20:58
Моят WP е: Microsoft Lumia 535
WP версия: 10
x 13

Re: Снимките изчезват.

Мнениеот Stamb3t0 » 12 окт 2015, 14:28

Здравейте, ... .
Пробвай без картата памет. Махни я, направи снимка и я остави на телефона провери дали пак става така. Ако не е от това пробвай да спреш синхронизацията с onedrive (може нещо от там да се чупи). Ако тези неща не помогнат не знам с какво друго да предложа освен hard resеt на телефона (от поста ти не разбрах кое си reset-нал, но останах с впечатлението че е картата).
0 x
Microsoft Lumia 535 Windows 10 Mobile technical preview

Потребителски аватар

Автор на темата
luspa

Мнениеот luspa » 12 окт 2015, 20:14

За hard reset говорех че пробрах, малко неясно съм го обяснил :) Спрях синхронизацията с onedrive, снимах прекрасна панелна композиция и снимката си стой вече 6 часа. Явно проблема е бил в пустата синхронизация, но ума ми не може да измисли какво може да се чупи, а и честно казано ме е страх да я спра за постоянно, защотото това ми е спасението ако пак реши да се чупи и без нея. Някой някакви идеи какъв може да е проблема, прегледах историята на актуализациите и onedrive е актуализиран последно на 25,08 => не е някаква кофти актуализация. Ще почакам до утре сутринта да видя дали е там и тогава ще пусна синхронизацията, за да мога да потвърдя дали е от това.
П.П. Попринцип имам и dropbox ама него почти не го ползвам, остана ми от андроида.
0 x

Потребителски аватар

Stamb3t0
x 13

Мнениеот Stamb3t0 » 13 окт 2015, 12:19

....
Тогава виж настройките, нагласи го да се синхронизират само чрез wifi. Ако е нагласено да се синхронизират постоянно може проблема да е в мобилният интернет. Ако до сега написаното е така следва че може би имаш проблем със сим картата. Ако ти е от старите чипове и преди този телефон си я срязал възможно е да е от това. Отиди до оператор за 10 мин, без пари, ти дават нова. :)
Успех
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 13 окт 2015, 12:49

....
Тогава виж настройките, нагласи го да се синхронизират само чрез wifi. Ако е нагласено да се синхронизират постоянно може проблема да е в мобилният интернет. Ако до сега написаното е така следва че може би имаш проблем със сим картата. Ако ти е от старите чипове и преди този телефон си я срязал възможно е да е от това. Отиди до оператор за 10 мин, без пари, ти дават нова. :)
Успех
Да вметна, че нова сим не е без пари! ;) 20лв в Ментел... :)
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

Danri
Регистриран: 01 фев 2014, 09:46
Моят WP е: NOKIA LUMIA 1520
WP версия: 8.1

Мнениеот Danri » 13 окт 2015, 13:57

Зависи, колега - ако сия купил с телефон и даде дефект, ти я подменят безплатно ( при мен беше така).
0 x
Nokia Lumia 1520 - WP 8.1 Denim - в комбина с - HP ProBook 4740s - Windows 8.1

Потребителски аватар

Автор на темата
luspa

Мнениеот luspa » 13 окт 2015, 15:06

Пуснах пак синхронизацията и снимката, която не беше качена се счупи отново. Синхронизацията ми е настроена да е през wifi винаги. Сим картата ми е нова заедно с телефона ми я дадоха. Само ми е странно защо се поврежда снимката, която е качена на сд картата, от тая синхронизация, а не синхронизирания файл. За смяна на сим картата какъв довод да им кажа, усещам че ще има разправии като им кажа това със снимките. И апарата и картата са на 4 месеца, което ми се струва рано за дефект поради старост или амортизация и късно за фабрично счупване. Засега ще правя опити да установя какво става точно, отворен съм за нови идей :)
0 x

Потребителски аватар

Stamb3t0
x 13

Мнениеот Stamb3t0 » 13 окт 2015, 16:06

Здравей,
Пробвай това дали от телефона като се синхронизират се чупят. Направи да се запаметяват на телефона и след това синхронизирай, за да проверим пак СД картата.
ПП: Виваком и Теленор сменят картата без да заплащаш стига да не си ти виновен. Пример - приятел сам си сряза картата и при подмяна трябваше да я заплати 20лв. Аз имах проблем с това че постоянно губих обхват с нова карта. Отидох и ми я смениха без пари. Като довод казах че съм пробвал с др сим карта и проблема не е в телефона.
ПП2: Щом ги синхронизираш чрез wifi значи не е от сим картата, не я барай. Пробвай и обратното да се синхронизира през мобилния интернет, а не през wifi.
Успех :)
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 13 окт 2015, 16:26

Пуснах пак синхронизацията и снимката, която не беше качена се счупи отново. Синхронизацията ми е настроена да е през wifi винаги. Сим картата ми е нова заедно с телефона ми я дадоха. Само ми е странно защо се поврежда снимката, която е качена на сд картата, от тая синхронизация, а не синхронизирания файл. За смяна на сим картата какъв довод да им кажа, усещам че ще има разправии като им кажа това със снимките. И апарата и картата са на 4 месеца, което ми се струва рано за дефект поради старост или амортизация и късно за фабрично счупване. Засега ще правя опити да установя какво става точно, отворен съм за нови идей :)
Усещам, че мемори картата ти си заминава!
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

Кобрата
Регистриран: 11 сеп 2013, 13:21
Моят WP е: Lumia 2520
x 140

Мнениеот Кобрата » 13 окт 2015, 16:32

Усещам, че мемори картата ти си заминава!
Правилно усещаш да ти кажа... защото и аз това усещам :D vavilon, една СД карта може да замине по дяволите и 10 минути след като си я купил... в зависимост от това какво си правил с нея :D
0 x
Изображение

Върни се в “Nokia Lumia 730/735”