Снимките изчезват.

Потребителски аватар

Автор на темата
luspa
Регистриран: 08 юли 2015, 13:22

Re: Снимките изчезват.

Мнениеот luspa » 13 окт 2015, 19:12

Е на мен като ми замина старата СД карта направо си ми я изваждаше изведнъж, а тая е нова самсунг, клас 10 и не съм правил никви извращения... седи си в телефона, приложенията са на телефона и само снимки и музика има на нея. Снимах една снимка на телефона, ще докладвам по-късно дали ще изчезне и тя. :)
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
WP версия: 10
x 485

Мнениеот vavilon » 14 окт 2015, 16:26

Пуснах пак синхронизацията и снимката, която не беше качена се счупи отново. Синхронизацията ми е настроена да е през wifi винаги. Сим картата ми е нова заедно с телефона ми я дадоха. Само ми е странно защо се поврежда снимката, която е качена на сд картата, от тая синхронизация, а не синхронизирания файл. За смяна на сим картата какъв довод да им кажа, усещам че ще има разправии като им кажа това със снимките. И апарата и картата са на 4 месеца, което ми се струва рано за дефект поради старост или амортизация и късно за фабрично счупване. Засега ще правя опити да установя какво става точно, отворен съм за нови идей :)
Усещам, че мемори картата ти си заминава!
Правилно усещаш да ти кажа... защото и аз това усещам :D vavilon, една СД карта може да замине по дяволите и 10 минути след като си я купил... в зависимост от това какво си правил с нея :D
Аахахааа, дали не си строших телефона у земята, купих веднага една селска пръчка 435, до като разбера, че новата ми 64гб, ултра гига мига карта на 2месеца ми прави проблеми. И то на двуседмичен трип из Европа. Затри ми нинурмални снимки с известни личности и още толкова клипове. Добре че беше пръчката да се усетя на време, че и тя за малко да не литне :D
П.п. Четох по въпроса и бях дал линк в една друга тема, как заминавали заради инсталирани приложения на нея. Е аз имах такива, но те си бяха вечни. В смисъл нито се ъпдейтваха постоянно, нито пък се опресняваха. Така, че не е от това, а кофти партида.
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

Автор на темата
luspa

Мнениеот luspa » 14 окт 2015, 18:36

Аз вече си имам една прецакана карта от андроид, на който всичко му беше там, точно по начина описан от vavilon. А иначе проблема се оказа, че картата е доста успешен на външен вид ментак... на картата си пише и съм я платил като 128гб, а реално така и не успях да установя колко е. Пазете си разписките и проверявайте веднага след покупка дали са оригинални!
Искам да благодаря на всички за оказана помощ. :)
0 x

Потребителски аватар

vavilon
x 485

Мнениеот vavilon » 20 окт 2015, 08:26

Аз вече си имам една прецакана карта от андроид, на който всичко му беше там, точно по начина описан от vavilon. А иначе проблема се оказа, че картата е доста успешен на външен вид ментак... на картата си пише и съм я платил като 128гб, а реално така и не успях да установя колко е. Пазете си разписките и проверявайте веднага след покупка дали са оригинални!
Искам да благодаря на всички за оказана помощ. :)
Хубаво де, как да проверя дали е менте? :)
п.п. Винаги си пазя гаранциите на покупките. Лошото е, че при колегата, който си подмени картата като мен с нова, започна пак да му прави проблем.
0 x
435 ex

Потребителски аватар

Автор на темата
luspa

Мнениеот luspa » 20 окт 2015, 15:55

При мен разликата във външността на картата беше минимална, в шрифтовете на надписите. По същественото беше че картата си беше с чип за 128ГБ, а реално беше доста по малко и всъщност ти си записваш 128ГБ спокойно и след като запълниш съществуващата памет записа си продължава, но нещата записани след свършването ѝ си остава да стоя като празни файлове. И защото въпросния чип (контролер или каквото е там, не съм много наясно с хардуера на картите памет) е за 128ГБ си я разпознава като толкова и си я форматира пак на толкова. Теста го направих с h2testw (има я в нета програмката и е доста малка и елементарна, не се инсталира), пуснах я цяла нощ да работа като принципа и на работа, е да записва във всеки блок по един файл с пореден номер и определена информация и след това го чете, при четенето ти казва колко е прочела и на колко е дала грешка. Друг пример за тест е програма от рода на HDTune и да се сравни скоростта дали съвпада с тази на съответния клас карта. Общо взето си трябва въображение и наблюдателност. :)
0 x

Потребителски аватар

vavilon
x 485

Мнениеот vavilon » 22 окт 2015, 13:25

При мен разликата във външността на картата беше минимална, в шрифтовете на надписите. По същественото беше че картата си беше с чип за 128ГБ, а реално беше доста по малко и всъщност ти си записваш 128ГБ спокойно и след като запълниш съществуващата памет записа си продължава, но нещата записани след свършването ѝ си остава да стоя като празни файлове. И защото въпросния чип (контролер или каквото е там, не съм много наясно с хардуера на картите памет) е за 128ГБ си я разпознава като толкова и си я форматира пак на толкова. Теста го направих с h2testw (има я в нета програмката и е доста малка и елементарна, не се инсталира), пуснах я цяла нощ да работа като принципа и на работа, е да записва във всеки блок по един файл с пореден номер и определена информация и след това го чете, при четенето ти казва колко е прочела и на колко е дала грешка. Друг пример за тест е програма от рода на HDTune и да се сравни скоростта дали съвпада с тази на съответния клас карта. Общо взето си трябва въображение и наблюдателност. :)
Благодаря за инфото! :)
0 x
435 ex

Върни се в “Nokia Lumia 730/735”