Windows 10 ъпдейт

Потребителски аватар

sclera_bg
Регистриран: 18 мар 2016, 12:42
Моят WP е: MS Lumia 535 Cyan
WP версия: 10
x 9

Re: Windows 10 ъпдейт

Мнениеот sclera_bg » 30 мар 2016, 16:42

...
Всичко друго върви супер.
То че върви - върви, ама…

Телефона ми никога не е загрявал (не съм го усещал в ръката си), а за времето докато бях с официалната 10 при най-елементарно браузване загряваше чувствително. Скролването - в менюта и браузъра на пръв поглед хвърчеше, но по един шизофреничен начин ( така бих го нарекъл ;) ) . Оказа се че на "това устройство" (моя телефон ;) ) не може да се пусне екуалайзър при слушане на радио - WTF !!! Как така на 8.1 може а на 10 - не? Има и доста други дребни наглед, но много дразнещи нещица, заради която успях да издържа точно една седмица с десетката. Дано колегите с мощен хардуер да са доволни :1F60E-Cool:

За съжаление май Муртазин ще излезе прав че операционната система в този си вид е зае*ана и "официалното" и пускане е само за да се подхвърли нещо на феновете а през това време да се работи по следващата нова и невероятна OS.
0 x

Потребителски аватар

man.utd.
Регистриран: 31 май 2015, 12:45
Моят WP е: Lumia 650
x 1

Мнениеот man.utd. » 31 мар 2016, 19:10

То по принцип няма какво да объркам при инсталацията.Просто следвам стъпките.
Други бъгове които забелязах са:
Прилуженията не се затварят когато дам бек.Трябва да задържам стрелката и тогава да ги затворя.
Уай фая ,постоянно стои включен и търси мрежа.И аз постоянно го спирам.
Появиха се проблеми с тъча,писането в момента си е приключение.Смяната на езика на клавиатурата отнема една минута.Преди ставаше с едно цъкване.
Абе изобщо е ужас.Не вярвам че тия в МС са толкова малоумни,взеха едно нещо дето ставаше и го съсипаха.И кво се получава сега - ще чакам аз ъпдейти за да оправят неща,които преди бяха оправени!!!
Аз приключих с МС!
Ябълката може да е всичко но поне всичко е оптимизирано да доставя удоволствие при ползване.Край!
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 31 мар 2016, 19:29

Прилуженията не се затварят когато дам бек.Трябва да задържам стрелката и тогава да ги затворя.
Появиха се проблеми с тъча,писането в момента си е приключение.Смяната на езика на клавиатурата отнема една минута.Преди ставаше с едно цъкване.
Абе изобщо е ужас.Не вярвам че тия в МС са толкова малоумни,взеха едно нещо дето ставаше и го съсипаха.И кво се получава сега - ще чакам аз ъпдейти за да оправят неща,които преди бяха оправени!!!
Аз приключих с МС!
Ябълката може да е всичко но поне всичко е оптимизирано да доставя удоволствие при ползване.Край!
1. Когато инсталираш 10-та има едно приложение което веднага ти се набива на Очи. "Първи стъпки" се казва, че като гледам не ти се отдават и "Вторите..."! ;)
2. Езика на клавиатурата се сменя със слайд в/у space бутона.
3. При изключен Wi-Fi има настройки. Разгледай ги много добре.
1 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

powerstanko
Регистриран: 17 дек 2015, 20:18
Моят WP е: lumia 640 DS
WP версия: 8.1
x 1

Мнениеот powerstanko » 31 мар 2016, 19:37

От моя опит с WM10, след инсталацията на .164 е нужно да се направи хард ресет и всичко да е чисто. Не възстоновявяй бекъп, а си сложи приложенията ръчно. Това с загряването на батерията(и бързия разряд) се оправя след 1-2 пълни разряда до 0%. Смяната на език се прави с приплъзване на страни на клавиша интервал. За wifi-то където са ти мрежите има клавиш, който е нагласен да се включва на 1 час( дай на ръчно). От 2 седмици съм с 10 и няма връщане назад вече. Сега си имам всичко, което ми трябва от една ОС.
0 x

Потребителски аватар

trifon81
Регистриран: 27 яну 2014, 17:38
x 51

Мнениеот trifon81 » 31 мар 2016, 19:39

Аз приключих с МС!
Като гледам май бъга е в теб не в телефона. От всичко изброено, нищо не е бъг, а нормално. Но ти нямаш и хал хабер от ос.
0 x

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1137
Контакти:

Мнениеот wpa » 31 мар 2016, 19:42

Тъча на 535 при някои модели си е проблемен. Хардуерен дефект. За всичко останало има логично обяснение.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android > Nokia 5 > Nokia 6.1 Plus

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
Моят WP е: Lumia 930
x 163

Мнениеот Peter Radev » 31 мар 2016, 21:06

Ами на който не му харесва да слайдва за да смени езика (като мен), да си пусне бутона за смяна на езика.
1 x

Потребителски аватар

pravidobro
Регистриран: 04 дек 2015, 02:09
Моят WP е: Nokia Lumia 535
WP версия: 8.1

Мнениеот pravidobro » 13 апр 2016, 03:48

ВАЖНО!!! В никакъв случай не ъпдейтвайте! Направих го и се самонапсувах най-грозно до девето коляно! Споменах и всички роднини на Уйлям Хенри Гейтс Трети. Пояснение - при 8.1 нямаше възможност да запишеш контакт другате, освен в outlook. След ъпдейта останах неприятно изненадан, че телефонната книга е празна. От календара изчезнаха важни за мен събития. Извод - НЕ ЪПДЕЙТВАЙТЕ!!!
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 13 апр 2016, 06:57

Това звучи странно на фона на десетките хора, които сме ъпдейтвали (дори по няколко пъти) от 8.1 към 10 без никакви такива проблеми.
Като влезеш през сайта няма ли ти ги контактите?
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

gridim
Регистриран: 23 юни 2014, 11:15
Моят WP е: Lumia 650
x 4

Мнениеот gridim » 13 апр 2016, 07:36

Засега нямам никакви проблеми с .218
0 x

Върни се в “Lumia 535”