Hannspree Micro PC

Потребителски аватар

Автор на темата
vanci1990
Регистриран: 15 окт 2013, 14:46
Моят WP е: Lumia1520 950Dual
WP версия: 10
Контакти:

Hannspree Micro PC

Мнениеот vanci1990 » 15 мар 2015, 04:24

И така вижте на какво попаднах има ли бъдеще ? Обикновено свързваме тази марка с модерни монитори и таблети. Но компанията е създала и пълноценен ракомпактен персонален компютър, който, за да не бъдем голословни, е с размери 110 х 38 х 10 мм и тегло от… изумителните 38 грама. Какво получавате от тази джаджа с габарити, които са приблизително като тези на стандартна флашка?

Говорим за истински компютър с предварително инсталирана операционна система Windows 8.1 и хардуер, включващ четириядрен процесор Intel Atom Z3735F (1.83 GHz), 2 GB оперативна памет и 32 GB памет за съхранение на данни. Всъщност използваемата памет е около 25 GB, тъй като фабричният софтуер заема останалите, но джаджата разполага със слот за microSD карти и USB интерфейс за разширение на мястото за съхранение на вашите файлове. Поддържаните безжични стандарти са Wi-Fi b/g/n и Bluetooth 4.0. В комплекта са включени HDMI кабел за връзка с различни дисплеи и разбира се – зарядно.

За какво можете да използвате една такава машинка? Зависи какви са индивидуалните ви потребности. Важното е, че Hannspree Micro PC може да превърне почти всеки дисплей в Windows-базирана All-in-One машина с много добра производителност.
0 x
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
Моят WP е: Lumia 930
x 163

Hannspree Micro PC

Мнениеот Peter Radev » 15 мар 2015, 09:15

И така вижте на какво попаднах има ли бъдеще ? Обикновено свързваме тази марка с модерни монитори и таблети. Но компанията е създала и пълноценен ракомпактен персонален компютър, който, за да не бъдем голословни, е с размери 110 х 38 х 10 мм и тегло от… изумителните 38 грама. Какво получавате от тази джаджа с габарити, които са приблизително като тези на стандартна флашка?

Говорим за истински компютър с предварително инсталирана операционна система Windows 8.1 и хардуер, включващ четириядрен процесор Intel Atom Z3735F (1.83 GHz), 2 GB оперативна памет и 32 GB памет за съхранение на данни. Всъщност използваемата памет е около 25 GB, тъй като фабричният софтуер заема останалите, но джаджата разполага със слот за microSD карти и USB интерфейс за разширение на мястото за съхранение на вашите файлове. Поддържаните безжични стандарти са Wi-Fi b/g/n и Bluetooth 4.0. В комплекта са включени HDMI кабел за връзка с различни дисплеи и разбира се – зарядно.

За какво можете да използвате една такава машинка? Зависи какви са индивидуалните ви потребности. Важното е, че Hannspree Micro PC може да превърне почти всеки дисплей в Windows-базирана All-in-One машина с много добра производителност.
Добре звучи. Ти си реши за какво ще го използваш. Не знам цената, но по добре изчакай за отзиви. Има 25 ГБ място, освен документи и някое филмче, за какво друго може да се използва? Също така трябва да разчиташ, всеки монитор да има USB порт. Иначе се губи смисъла. Моя монитор няма USB port, съмнявам се повечето хора да имат с USB port на монитора си. Аз лично бих предпочел таблет с уиндоус и калъф с клавиатура и става лаптоп. Не си зависим от мониторите, може да си го вземеш в леглото и т.н.
0 x

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
WP версия: 10
x 1137
Контакти:

Re: Hannspree Micro PC

Мнениеот wpa » 15 мар 2015, 09:26

Чува се, че Microsoft работят върху телефон-РС хибрид, който при закачване към монитор се превръща в напълно функционален компютър. Това ще е по -интересно според мен.
Ето един дизайнерски concept на eвентуален Surface Phone
http://wmpoweruser.com/check-out-this-f ... e-concept/" onclick="window.open(this.href);return false;

Иначе аз си ползвам таблет с windows към момента.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android > Nokia 5 > Nokia 6.1 Plus

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 15 мар 2015, 10:28

Чува се, че Microsoft работят върху телефон-РС хибрид, който при закачване към монитор се превръща в напълно функционален компютър. Това ще е по -интересно според мен.
http://wmpoweruser.com/check-out-this-f ... e-concept/" onclick="window.open(this.href);return false;

Е това ще утрепа рибата, ако стане. Много ми хареса как е замислена интеграцията.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
Моят WP е: Lumia 930
x 163

Мнениеот Peter Radev » 15 мар 2015, 11:27

Е това ще утрепа рибата, ако стане. Много ми хареса как е замислена интеграцията.
Погледни по на доло първото мнение. Концепцията за визия. И кажи дали ти харесва :)
0 x

Върни се в “Хардуер и периферия”