Проблем с лаптоп (може би харда?)

Потребителски аватар

Автор на темата
bulgaria8
Регистриран: 10 сеп 2013, 17:10
Моят WP е: Lumia 520
WP версия: 8.1
x 15

Re: Проблем с лаптоп (може би харда?)

Мнениеот bulgaria8 » 31 мар 2015, 21:49

Харда е. Като тръгна да инсталирам уин-а ми изписва "no drives found. Please insert drive blah blah blah...."

Добре, че е в гаранция все още...
В BIOS a вижда ли се диска?
Като се опитам да направя диагностика на харда от биос, ми изписва, че не е инсталиран. Не знам как да проверя по друг начин, не съм много на "ти" в тази област.
0 x
"MOST PEOPLE ARE SO UNGRATEFUL TO BE ALIVE. BUT NOT YOU. NOT ANYMORE"

Потребителски аватар

gowcoizer
Регистриран: 15 апр 2014, 09:58
Моят WP е: Lumia 1020

Мнениеот gowcoizer » 31 мар 2015, 22:07

Отвори чекмеджето за харда и провери дали кабелът не леко извън позиция. При някое силно разклащане или удряне нещо да не прави хубава свръзка. След това прави диагностики, може и с Hiren's boot.. тогава прави заключения
0 x

Потребителски аватар

suzunski
Регистриран: 26 дек 2013, 17:31
Моят WP е: Nokia Lumia 730DS
WP версия: 10
x 26

Мнениеот suzunski » 31 мар 2015, 22:15

За диагностика аз ползвам Victoria.
Сваляш си един Hiren Boot CD ако намериш Release версията още по-добре, записваш на диск или флашка, бутваш от него/а и си пускаш Mini Windows XP.
От менюто на Hiren-а след като ти зареди Mini Windows XP-то си избираш от Hard Disk Tools - Victoria, пускаш един тест и го оставяш цяла вечер да чете, но ако е прецакан ще си проличи още в началото.
Другото за което се сещам е да изкараш харда и да го включиш на някой компютър и от windows-a на компютъра да му дадеш чек на диска на лаптопа, за файлове и за лоши сектори.
Ако не ти се занимава да го сваляш, тогава отново през Hiren-а и през Mini Windows XP-то може да пуснеш на "C-то" или там на който дял ти е windows-a, проверка и поправка.
Успех.
0 x
:1F62E-Surprised: Lumia and Pebble

Потребителски аватар

Автор на темата
bulgaria8
x 15

Мнениеот bulgaria8 » 31 мар 2015, 22:21

Не искам да го отварям и да пипам нищо, понеже е още в гаранция, иначе опитах всички други варианти... Сега погледнах гаранционната карта и разбрах, че трябва да го занеса в сервиз на "Стемо". Някой случайно да може да изкаже мнение за фирмата, да знам, какво да очаквам.
0 x

Потребителски аватар

vanci1990
Регистриран: 15 окт 2013, 14:46
Моят WP е: Lumia1520 950Dual
Контакти:

Мнениеот vanci1990 » 31 мар 2015, 23:10

Не искам да го отварям и да пипам нищо, понеже е още в гаранция, иначе опитах всички други варианти... Сега погледнах гаранционната карта и разбрах, че трябва да го занеса в сервиз на "Стемо". Някой случайно да може да изкаже мнение за фирмата, да знам, какво да очаквам.
Това което можеш да направиш е, ако имаш инсталационен диск на Windows 7 или най - добре 8.1 е да започнеш инсталацията, е първо можеш да пробваш поправи компютъра, ноооо ако искаш да си сигурен дали е харда, даваш на чиста инсталация, тоест втората опция, та като стигне дос диска пробваш първо ( дяла където имаш най - малко информация, ако д дяля ти е почти празен и можеш да си възтановиш информацията) дял д, та форматирай, ако ти каже че харда не може нищо да направи... Значи харда си е заминал. Стемо... Свестни са, обаче се приготви нещо да ти изчезне, тоест аз пращах при тях два пъти едно HP, та ми затриха покривалото на клавиатурата и нещо друго ми затриха, също така се приготви за много отпечатаци. Иначе можеш онлайн да си проверяваш статуса на ремонта, само трябва да ги питаш за номера на ремонта ;). Иначе съм много доволвн от Мост, както съм пращал така съм и получавал, без отпечатаци!
0 x
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.

Потребителски аватар

Автор на темата
bulgaria8
x 15

Мнениеот bulgaria8 » 01 апр 2015, 09:14

Хах, сега пък като пробвах да преинсталирам Уин-а двата дяла на харда се показаха. Пуснах систем рипеър от инсталационния диск, намери някаква 7-ица инсталирана на дял Д, но уин-а е инсталиран на С...както и да е, избрах го и ми изписа, че тази версия на уиндоус не е съвместима със систем рипеъра, пълен цирк :D. Сега ще пробвам преинсталация.
0 x

Потребителски аватар

vanci1990
Регистриран: 15 окт 2013, 14:46
Моят WP е: Lumia1520 950Dual
Контакти:

Мнениеот vanci1990 » 01 апр 2015, 09:22

Хах, сега пък като пробвах да преинсталирам Уин-а двата дяла на харда се показаха. Пуснах систем рипеър от инсталационния диск, намери някаква 7-ица инсталирана на дял Д, но уин-а е инсталиран на С...както и да е, избрах го и ми изписа, че тази версия на уиндоус не е съвместима със систем рипеъра, пълен цирк :D. Сега ще пробвам преинсталация.
Ами дай му преинсталация, като форматираш и двата дяла ;). Аз пък днес ще правя преинсталация, или иначе казано инсталация че заменям HDD с SSD ;).
0 x
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.

Потребителски аватар

Автор на темата
bulgaria8
x 15

Мнениеот bulgaria8 » 01 апр 2015, 09:27

Ами дай му преинсталация, като форматираш и двата дяла ;). Аз пък днес ще правя преинсталация, или иначе казано инсталация че заменям HDD с SSD ;).
Не ми се иска да форматирам Д, понеже там имам важни материали, снимки, където ги нямам архивирани на друго място, но ако е препоръчително ще го направя. Иначе като цъкнах на някаква опция "install driver", ми даде да си браузвам из дяловете и всичко си е на мястото, така, че едвали е харда. Но пък снощи не го откриваше...
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
bulgaria8
x 15

Мнениеот bulgaria8 » 01 апр 2015, 09:44

Инсталационният процес си тръгна, но получих следната грешка: Уиондоус не може да инсталира необходими файлове. Проверете дали всички файлове са налични......

Предполагам някакъв дефект с диска?
0 x

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
Моят WP е: Lumia 930
x 163

Мнениеот Peter Radev » 01 апр 2015, 10:07

Инсталационният процес си тръгна, но получих следната грешка: Уиондоус не може да инсталира необходими файлове. Проверете дали всички файлове са налични......

Предполагам някакъв дефект с диска?
По принцип да. Но все пак ако имаш, друга машина си дръпни и друга, версия на уиндоуса.
Нещо друго пише ли?
Супер, гилям кеф е :1F60E-Cool: . Ако до сега не си слагал ssd, прегледай в ютуб някое клипче, за настройките на биоса. На мен не ми свършиха работа, че дъното автоматично си го пусна, но все пак, може да ги прегледаш за инфо.
0 x

Върни се в “Хардуер и периферия”