Проблем с лаптоп (може би харда?)

Потребителски аватар

vanci1990
Регистриран: 15 окт 2013, 14:46
Моят WP е: Lumia1520 950Dual
WP версия: 10
Контакти:

Re: Проблем с лаптоп (може би харда?)

Мнениеот vanci1990 » 01 апр 2015, 10:09

Инсталационният процес си тръгна, но получих следната грешка: Уиондоус не може да инсталира необходими файлове. Проверете дали всички файлове са налични......

Предполагам някакъв дефект с диска?
Ъъъ това или е от инсталиционния диск или от твърдия диск... Ако имш друг иснталационен бутни от него.
0 x
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.

Потребителски аватар

vanci1990
Контакти:

Мнениеот vanci1990 » 01 апр 2015, 10:10

И задължителен формат на двата дяла, защото може после да не виждаш дяла след инсталацията.
0 x
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.

Потребителски аватар

vanci1990
Контакти:

Мнениеот vanci1990 » 01 апр 2015, 10:12

Инсталационният процес си тръгна, но получих следната грешка: Уиондоус не може да инсталира необходими файлове. Проверете дали всички файлове са налични......

По принцип да. Но все пак ако имаш, друга машина си дръпни и друга, версия на уиндоуса.
Нещо друго пише ли?
Ами дай му преинсталация, като форматираш и двата дяла ;). Аз пък днес ще правя преинсталация, или иначе казано инсталация че заменям HDD с SSD ;).
Супер, гилям кеф е :1F60E-Cool: . Ако до сега не си слагал ssd, прегледай в ютуб някое клипче, за настройките на биоса. На мен не ми свършиха работа, че дъното автоматично си го пусна, но все пак, може да ги прегледаш за инфо.
Бъз за моя лаптоп няма клиппве, никога не съм слагал, но мисля че ще намери настройките сам... Какви настройки ти сложи твоя B.I.O.S :)?
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
bulgaria8
Регистриран: 10 сеп 2013, 17:10
Моят WP е: Lumia 520
WP версия: 8.1
x 15

Мнениеот bulgaria8 » 01 апр 2015, 10:21

По принцип да. Но все пак ако имаш, друга машина си дръпни и друга, версия на уиндоуса.
Нещо друго пише ли?
Ами дай му преинсталация, като форматираш и двата дяла ;). Аз пък днес ще правя преинсталация, или иначе казано инсталация че заменям HDD с SSD ;).
Супер, гилям кеф е :1F60E-Cool: . Ако до сега не си слагал ssd, прегледай в ютуб някое клипче, за настройките на биоса. На мен не ми свършиха работа, че дъното автоматично си го пусна, но все пак, може да ги прегледаш за инфо.

Не пишеше нищо друго. От този диск съм правил две преинсталации без проблем, но пък и една драскотина може да е достатъчна, знам ли... След малко ще отида при един приятел, той има Уин-а на флашка. Вече там ако ми излиза проблем значи е харда, но пък си е напълно функционален, форматирах С, браузвах си по Д-то, без проблем.
0 x
"MOST PEOPLE ARE SO UNGRATEFUL TO BE ALIVE. BUT NOT YOU. NOT ANYMORE"

Потребителски аватар

Автор на темата
bulgaria8
x 15

Мнениеот bulgaria8 » 01 апр 2015, 11:04

Така, тръгна да се инсталира, но е много бавно, за 25мин е на 31%, и то на втория етап от инсталацията (expanding windows files). Отделно чувам някакви странни звуци от харда постоянно...
0 x

Потребителски аватар

vanci1990
Контакти:

Мнениеот vanci1990 » 01 апр 2015, 13:58

Така, тръгна да се инсталира, но е много бавно, за 25мин е на 31%, и то на втория етап от инсталацията (expanding windows files). Отделно чувам някакви странни звуци от харда постоянно...
Ами да не ти пука за звуците, ако се инсталира всичко е ок... Аз вече извърших смяната на HDD с SSD и сега верно лети системата ми ;).
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
bulgaria8
x 15

Мнениеот bulgaria8 » 01 апр 2015, 14:23

Ами да не ти пука за звуците, ако се инсталира всичко е ок... Аз вече извърших смяната на HDD с SSD и сега верно лети системата ми ;).
E SSD си е къде, къде по-добре. Инсталацията прекъсна на 60% пак със същата грешка, след това харда стана неоткриваем. Спря да издава кликащите звуци, поразрових се, гледах клипове в тубата и установих, че кликащият звук от време на време съпроводен и от някакво прищракване се нарича "click of death". Занесох го в Стемо Благоевград, пича там не ми обясни нищо. Попита ме, какво му е, аз казах, че мисля, че харда си е заминал, той отвърна, че ще го пратят в София и чак след около 3 седмици ще си го получа...:\ толкова много време ли отнема смяната на един хард.. :1F615-Confuse:
0 x

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
Моят WP е: Lumia 930
x 163

Мнениеот Peter Radev » 01 апр 2015, 14:35

Може и по бързо, но е така. Нямам лаптоп, кокто да не му е сменян харда. Долу-горе две години е живота на харддиск на лаптоп. Уж сиситеми, които го пазят при местене, ама ала бала. 2 годинки и нов.
Аз вече извърших смяната на HDD с SSD и сега верно лети системата ми ;).
И аз не вярвах, че толкова ще се промени, но е факт. Честито!!! Със здраве да си го ползваш.
0 x

Потребителски аватар

vanci1990
Контакти:

Мнениеот vanci1990 » 01 апр 2015, 15:50

E SSD си е къде, къде по-добре. Инсталацията прекъсна на 60% пак със същата грешка, след това харда стана неоткриваем. Спря да издава кликащите звуци, поразрових се, гледах клипове в тубата и установих, че кликащият звук от време на време съпроводен и от някакво прищракване се нарича "click of death". Занесох го в Стемо Благоевград, пича там не ми обясни нищо. Попита ме, какво му е, аз казах, че мисля, че харда си е заминал, той отвърна, че ще го пратят в София и чак след около 3 седмици ще си го получа...:\ толкова много време ли отнема смяната на един хард.. :1F615-Confuse:
Смяната е толкова време щот ще ти търсят същия модел, а ако хо няма наличен... Но иначе смяната е за минути, око 10 до седмица ще е при теб, свържи се с тях - централния сервиз в София утре и питай за номера на ремонта, после следи от сайта и ;). При стария ми лаптоп три харда си заминаха за 18 месеца :D. Сегашня е не знам колко ще издържи защото е при сестра ми :D. Жалко и съжалявам че така е станало при теб...
0 x

Потребителски аватар

vanci1990
Контакти:

Мнениеот vanci1990 » 01 апр 2015, 16:45

Може и по бързо, но е така. Нямам лаптоп, кокто да не му е сменян харда. Долу-горе две години е живота на харддиск на лаптоп. Уж сиситеми, които го пазят при местене, ама ала бала. 2 годинки и нов.
Аз вече извърших смяната на HDD с SSD и сега верно лети системата ми ;).
И аз не вярвах, че толкова ще се промени, но е факт. Честито!!! Със здраве да си го ползваш.
Благодаря ти, наистина е е страхотно, антивирусната скенира за 80% по - бързо а лаптопа ми лети ;).
0 x

Върни се в “Хардуер и периферия”