Xbox One S заслужава ли си?

Потребителски аватар

Автор на темата
Gerg
Регистриран: 18 юни 2015, 19:12
Моят WP е: нямам
x 563
Контакти:

Xbox One S заслужава ли си?

Мнениеот Gerg » 19 юни 2016, 11:17

Здравейте колеги, един мой много добър приятел има PS3 и реши, че е време да смени конзолата си с такава от 8мо поколение. Аз като фен на Microsoft, разбира се, веднага го насочих към Xboz One S. Сгрешил ли съм? Лично го заведох да ги сравни двете от първо лице в един магазин (само че Xbox One, не S) и на излизане вече се беше влюбил в Xbox. Та, въпросът ми е заслужава ли си тази конзола или да мине на PS4 щом е свикнал на PS толкова дълги години, въпреки, че той ми каза, че ще свикне бързо с Xbox. И другото което ме интересува е дали може да се играе мултиплеър със играчи със PS4 или това зависи от играта. Нещо не съм запознат с конзолите, все пак съм израснал с PC, затова ви питам вас. :)
0 x
Lumia 610 > 535 > 640 > 950 > Nokia 8
Fan of Nokia, Lumia and HMD Global devices.
Look for something positive in every day, even if some days you have to look harder.

Потребителски аватар

danko
Регистриран: 07 авг 2013, 15:07
Моят WP е: Lumia 550
WP версия: 10
x 111
Контакти:

Re: Xbox One S заслужава ли си?

Мнениеот danko » 19 юни 2016, 12:21

Ако аз взимах конзола за себе си сега, бих взел PS4 с 1TB харддиск и Uncharted 4 за 800 лева и бих си гледал живота.PS4 ме кефи повече като дизайн, игрите излизащи за него ме кефят повече.И те така.А иначе принципно по-добрия вариант е да се изчака щото се очаква Sony да пуснат PlayStation 4.5 който ще работи безпроблемно с PlayStation VR.....докато за PS4 това не е никак сигурно.Във всеки случай за сега по-добрия вариант е да изчака за да види какво се задава и да реши к'во ще прави.Щото ако PlayStation VR не работи с PS4 според мен ще го е яд много че не е изчакал PS4.5
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
Gerg
x 563
Контакти:

Мнениеот Gerg » 19 юни 2016, 12:31

Той PS4 Neo ще излезе след половин година. Едвам се нави да изчака до Август за Xbox One S, иначе беше готов на секундата да купи Xbox One.
0 x
Look for something positive in every day, even if some days you have to look harder.

Потребителски аватар

danko
Регистриран: 07 авг 2013, 15:07
Моят WP е: Lumia 550
WP версия: 10
x 111
Контакти:

Мнениеот danko » 19 юни 2016, 12:37

В такъв случай PS4.....Xbox One е много зле.Другото което ме дразни зверски при него е че contoler-а е със сменяеми батерии.В момента Xbox-а е на много хубава цена за 500 гигабайтовата версия(600 лева) но въпреки всичко си мисля че си струва да се бръкнеш с още 100-200 лева и да вземеш най-доброто на пазара за момента, че даже и с Uncharted 4 в комплекта.
0 x

Потребителски аватар

Panic
Регистриран: 15 окт 2013, 18:44
Моят WP е: Nokia Lumia930
WP версия: 8.1
x 3

Мнениеот Panic » 19 юни 2016, 12:51

И аз съм фен XBox-a ,не съм имал досек със ONE-то но от това което съм чел си мисля че по-добре е PS може и да греша.Останал съм със впечатлението че клони повече към мултимедино устройство от колкото към конзола.Най-важно каквото и да избера човек да му се радва и да му задоволява нуждите :1F624-Laughing: покупката
0 x

Потребителски аватар

bulgaria8
Регистриран: 10 сеп 2013, 17:10
Моят WP е: Lumia 520
x 15

Мнениеот bulgaria8 » 19 юни 2016, 13:09

В крайна сметка всичко спада до въпрос на предпочитание. Фенбойчетата на ПС 4 ще ти кажат да си вземеш ПС 4, и тези на XBOX, да вземеш XBOX. Аз като неутрален ти казвам, че е все тая. Единственото, което може да наклони везните към някоя от конзолите е мултиплеъра, тъй като доколкото съм запознат игрите не може да се играят между двете конзоли. Ако на приятеля ти приятелите имат ПС 4, да взима ПС 4, и обратното. Един плюс за Xbox Оne е това,че повечето игри от 360 си вървят без проблеми, докато при ПС 4 игрите от старата конзола, които са поддържани към момента са много малко, и трябва да се доплаща, за да се играят. Плюс пък за ПС 4 е,че повечето игри излизат с възможност да се играят на по- висока резолюция. Нищожни са разликите между конзолите, както казах всичко си е до човека.
0 x
"MOST PEOPLE ARE SO UNGRATEFUL TO BE ALIVE. BUT NOT YOU. NOT ANYMORE"

Потребителски аватар

stanislavy
Регистриран: 08 ное 2013, 15:19
Моят WP е: 620
WP версия: 8
x 15

Мнениеот stanislavy » 19 юни 2016, 14:38

Ок фен си на телефоните с уин но защо даваш акъл за неща които дори не си докосвал и нямаш представа от тях, не се ли сещаш че с фенството си може да завлечеш парите на човека.
Аз в момента конзола не бих препоръчал предвид че за не много пари ще сглобиш компютър които убива всяка конзола с по-качествена картина, по-евтини и кракнати заглавия.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
Gerg
x 563
Контакти:

Мнениеот Gerg » 19 юни 2016, 14:46

Ами допир съм нямал, но:
- Xbox One S поддържа 4К резолюция и HDR
- има backward compatibility и UWP
- той сам си каза, че Xbox One го кефи повече, като лично ги сравни

Айде преди да се заяждаш прчети малко първото ми мнение. ;)

Единствено ми е неясно отнсно мултиплеъра. Благодаря на всички отзовали се. :)
0 x

Потребителски аватар

stanislavy
Регистриран: 08 ное 2013, 15:19
Моят WP е: 620
WP версия: 8
x 15

Мнениеот stanislavy » 19 юни 2016, 15:12

Айде ти да си прочетеш малко мнението ?
Аз като фен на Microsoft, разбира се, веднага го насочих към Xboz One S. Сгрешил ли съм? Нещо не съм запознат с конзолите, все пак съм израснал с PC, затова ви питам вас. :)
Препоръчал си на човека нещо с което не си запознат. За съжаление е доста вредна и разпространена практика.
4к поддържати вградените видео процесори.
0 x

Потребителски аватар

Panic
Регистриран: 15 окт 2013, 18:44
Моят WP е: Nokia Lumia930
x 3

Мнениеот Panic » 19 юни 2016, 16:58

Какво точно не ти ясно със мултито.За да се играят игри във мулти се плаща за XBox-a е 15$ на месец и 60$ за годишния абонамент,плащането става по 2 начина: 1.Чрез код (може да се закупи например от Ebay) 2. От самата конзола или от сайта на XBox (необходимо е да се регистрира дебитната или кредитна карта или чрез PayPal)
0 x

Върни се в “Хардуер и периферия”