Проблем с камерата на 640xl ds

Потребителски аватар

Автор на темата
mravka
Регистриран: 06 юни 2016, 13:40
Моят WP е: Lumia 640XL Dual
WP версия: 10
x 16

Проблем с камерата на 640xl ds

Мнениеот mravka » 05 сеп 2016, 18:59

Здравейте! С 640xl съм, имам телефона от повече от година и половина и бях супер доволна, особено от камерата, но до вчера :( Започна да прави проблеми. Като направя 3-4 снимки и се появява надпис Saving... и блокира. След рестарт на телефона ми се появява проблем с CD картата и ме пита дали да поправи проблема. Помислих, че проблема е в CD картата, обаче смених настройките снимките да се запазват в телефона, започнах да правя снимки и след 4-тата снимка отново изписа Saving... пак същия проблем, до сега никога не ми се беше случвало а толкова много снимки съм направила с този телефон. На някой случвал ли му се е подобен проблем или някаква идея как да го оправя? Благодаря!
0 x
Изображение
Lumia 920 --> Lumia 830, Lumia 640 Xl

Потребителски аватар

hglr123
Регистриран: 31 авг 2015, 10:22
Моят WP е: 950XL/DS
x 516

Re: Проблем с камерата на 640xl ds

Мнениеот hglr123 » 05 сеп 2016, 19:47

Със кой билд си? Коя версия на Камера?
При мен се появи същия проблем след последния ъпдейт на Камера. Но не съм сигурен дали е от камерата или билда.
При снимане на много снимки една след друга - Камера блокира във "Записване" и част от снимките са си заминали, останали са само малки версии.
Да се надяваме да го оправят проблема скоро.

Пробвай да промениш настройките на Камера и Снимки за работа във фонов режим на - "Винаги" и поснимай така.
Здравейте! С 640xl съм, имам телефона от повече от година и половина и бях супер доволна, особено от камерата, но до вчера :( Започна да прави проблеми. Като направя 3-4 снимки и се появява надпис Saving... и блокира. След рестарт на телефона ми се появява проблем с CD картата и ме пита дали да поправи проблема. Помислих, че проблема е в CD картата, обаче смених настройките снимките да се запазват в телефона, започнах да правя снимки и след 4-тата снимка отново изписа Saving... пак същия проблем, до сега никога не ми се беше случвало а толкова много снимки съм направила с този телефон. На някой случвал ли му се е подобен проблем или някаква идея как да го оправя? Благодаря!
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
mravka
x 16

Мнениеот mravka » 05 сеп 2016, 20:03

Със кой билд си? Коя версия на Камера?
При мен се появи същия проблем след последния ъпдейт на Камера. Но не съм сигурен дали е от камерата или билда.
При снимане на много снимки една след друга - Камера блокира във "Записване" и част от снимките са си заминали, останали са само малки версии.

Пробвай да промениш настройките на Камера и Снимки за работа във фонов режим на - "Винаги" и поснимай така.
Здравей, с последни ъпдейти съм и на телефона и на камерата. А тези настройки за фонов режим къде да ги търся, нещо в настройките на камера не ги виждам.
0 x
Изображение

Потребителски аватар

Автор на темата
mravka
x 16

Мнениеот mravka » 05 сеп 2016, 20:26

[quote="hglr123"]Със кой билд си? Коя версия на Камера?

----------------------------------------------------

До сега се рових в настройките, ако фонов режим е - background apps, то абсолютно всички приложения са ми "On".
0 x
Изображение

Потребителски аватар

hglr123
x 516

Мнениеот hglr123 » 05 сеп 2016, 20:44

В Система - Батерия - Използване на батерията по приложения
И там настройваш.
Тествай така и кажи как е.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
mravka
x 16

Мнениеот mravka » 05 сеп 2016, 20:59

В Система - Батерия - Използване на батерията по приложения
И там настройваш.
Тествай така и кажи как е.
Направих настройките от managed by windows на always allowed in background, направих 6 снимки и на 6 тата изписа Saving... :( http://i68.tinypic.com/2gxoi6r.png

А иначе с изчезване на снимки нямам проблеми, каквото е снимано си стои... Ама тая камера, какво и стана... :(
0 x
Изображение

Потребителски аватар

mimi93
Регистриран: 05 дек 2015, 11:30
x 39

Мнениеот mimi93 » 05 сеп 2016, 21:24

Същия проблем ме мъчи и мен отдавна. Това става при снимане с включен HDR, нали? Иска се да има интервал между снимките. Сега тествах и на втората снимка ми изписа "Записване", но бързо изчезна. А някой забелязал ли е, че ако снимаш със светкавица на всяка снимка трябва да рестартираш камерата, за да светне светкавицата? На първата снимка има, но от втората вече няма.
0 x

Потребителски аватар

hglr123
x 516

Мнениеот hglr123 » 05 сеп 2016, 21:45

Не, проблемът не е от HDR. При мен HDR е изключен.
И това което става е, че сякаш Камера спира да работи във фонов режим и да обработва снимките, които са във паметта.
Камерата минава в режим "Записване" докато не рестартирам телефона.
А снимките които са направени в този момент остават само като малко 1920х1080 JPG-та или със разширение .THUMB
Като цяло - все едно дърпат шалтера на Камера във фонов режим.
0 x

Потребителски аватар

mimi93
Регистриран: 05 дек 2015, 11:30
x 39

Мнениеот mimi93 » 05 сеп 2016, 22:00

При мен проблема е само при вкл hdr.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
mravka
x 16

Мнениеот mravka » 05 сеп 2016, 22:03

При мен и с включен и с изключен HDR, все си прави проблем. Дали е от ъпдейта на камерата или проблем с телефона? Дали има вариант да се върне последният ъпдейт на камерата? А за светкавицата нямам наблюдения, тъй като не я ползвам никога.

П.С. Днес си рестартирах телефона над 20 пъти, за да мога да правя снимки... 4-5 снимки - рестарт... :(
0 x
Изображение

Върни се в “Windows 10 за смартфони”