В крайна сметка има ли версия на Windows 10 която да превключва quiet hours ...

Потребителски аватар

user
Регистриран: 25 яну 2014, 13:45
Моят WP е: Lumia520
WP версия: 8.1
x 35

Re: В крайна сметка има ли версия на Windows 10 която да превключва quiet hours ...

Мнениеот user » 07 юли 2017, 16:24

Ъпдейта от 8.1 до 10 все пак не е принудителен, дори напротив трябва специално да се интересуваш, да търсиш приложение. Това е причината 80-90 %да са на 8.1. Просто никой обикновен човек не се интересува от ъпдейти на ОС на телефона си.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
marabej
Регистриран: 24 авг 2016, 09:28
Моят WP е: Lumia 640/640XL
x 2

Re: В крайна сметка има ли версия на Windows 10 която да превключва quiet hours ...

Мнениеот marabej » 07 юли 2017, 23:05

То оставаше и да е принудителен от една базова версия на друга. Тогава Микрософт щяха да надминат себе си.
Принудитлените ъпдейти го изтъкнах като недостатък на 10 за мен. Някой може и да е добре с това, ама явно моите
разбирания и концепции са стари щом не ми харесва. На 8.1 не съм забелязал такова нещо за година използване. Ако ъпдейтите бяха добри нямаше да е проблем, но да ми ъпдейтнат нещо което работи добре и след ъпдейта нещо да не работи добре, това не го приемам. Примерно понякога се случва човек да си ъпдейтне някоя програма, примерно в андроид и новата версия да е бъгава. И тогава се започват гневни коментари в маркета за това. Само, че потребителят сам е избрал да ъпдейтне приемайки съответните рискове. Да ама тук в 10 този "избор" ти е отнет, щеш нещеш се ъпдейтва. И няма гаранция че следващия ъпдейт ще е по-добър.
0 x

Потребителски аватар

user
x 35

Мнениеот user » 08 юли 2017, 08:52

То и в 8.1 ъпдейтите се теглят автоматично, не си го видял просто защото не са пускали ъпдейти отдавна. Иначе съм съгласен, че трябва да има избор дали системните ъпдейти да са автоматични или ръчни както е в Windows за компютри. И все пак съм сигурен 99% че номера със смяната на модела на телефона в регистрите с неподдържан модел ще сложи край на ъпдейтите.
0 x

Потребителски аватар

mamutcho
Регистриран: 17 авг 2015, 16:16
Моят WP е: Lumia 435 DS, 640 DS
WP версия: 10
x 17

Мнениеот mamutcho » 08 юли 2017, 09:30

Слагаш си provisioning package с който телефона ти става Windows 10 Mobile Enterprise и имаш избор дали да останеш на текущия бранш, като получаваш само комулативни ъпдейти, а може и да ги забраниш изцяло и да трябва изрично да цъкнеш проверка за ъпдейт.
Аз така се закотвих на Anniversary Update.
В 4pda този въпрос е дискутиран и има готови provisioning package-и. За който не им се доверява, може и сам да си направи пакет.
За да се сложи provisioning package не е нужно отключване на каквото и да било, просто го копираш в телефона и го инсталираш.
2 x

Потребителски аватар

Автор на темата
marabej
x 2

Мнениеот marabej » 08 юли 2017, 13:29

Мерси mamutcho,

но това с ъпдейтите беше просто пример, хубаво е че има решение за това, само, че остава въпроса с quiet hours в 10, ако знаеш нещо пиши, поне за други ще е от полза, тъй като аз трайно се установих на 8.1 и го намирам за по бърз като цяло от 10. Може в 4пда да и а решение, но тъй каъо 8.1 за момента ме устройва няча смисъл да ровя :) До като може ще карам на него, по нататък може от любопитство да сложа пак 10 да видя до къде са стигнали :)
Това дето си застопорил на Anniversary Update е умно решение. В интерес на истината до Anniversary Update и аз нямах кой знае какви драми , като изключим това с тихите часове (нещо което изпозлвам от поне 8-10 години, първо с qtek 9100 с оделна програмка, после на андроид с отделна програма, после в 8.1 с вградена възможност), дори не съм се замислял да спирамн ъпдейтите до като започна да работи зле системата. Всъщност чаках ъпдейта с подсказките на Бг клавиатурата (трудно нацелвам понякога като пиша бутоните). За мен подсказките и UWP е единственото нещо което в моя случай намирам за подобрение спрямо 8.1 което ме привличаше.
В 8.1 никога не ми се е ъпдейтвал принудително телефона за една година употреба. В момента на 8.1 ми показва съобщение за ъпдейт но няма да го ъпдейтвам. Може и заради редките им ъпдейти да е, не зnам
0 x

Потребителски аватар

mamutcho
Регистриран: 17 авг 2015, 16:16
Моят WP е: Lumia 435 DS, 640 DS
WP версия: 10
x 17

Мнениеот mamutcho » 08 юли 2017, 14:42

Тихите часове ги ползвам само с вградения шедулинг. На мен 10-ката ми трябва заради вибрацията по време на звънене, и за да ми работи Mi Band-а. Външно UWP приложение което да управлява тихите часове няма, защото няма достъп до тях.
0 x

Потребителски аватар

user
x 35

Мнениеот user » 08 юли 2017, 15:12

Може и аз да греша.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
marabej
x 2

Мнениеот marabej » 08 юли 2017, 16:01

Това с вибрацията по време на звънене не бях забелязвал в 8.1 бачка или не, ама щом казваш, явно не

Няма и да има най-вероятно функцията с тихите часове направена както е в 8.1, ако наистина Микрософт спират развитие по 10.
Скоро четох, че не е предвидено по нататъшно финансиране по развитието на тази система.
Вместо да дават по пълна свобода за разработчиците те с всяка изминала версия все повече ги ограничават (изключваме UWP)
По памет допотопния Windows 5 mobile (CE) имаше custom keyboards, програми за тихи часове и мн други. По това време нямаше още андроид да речем. До толкова затвориха системата си Микрософт, че тя започна да става все по непримамлива за разработчиците. С техните ограничения на ниво система/API, те дефакто забраниха цели категории софтуер. Дефакто сами и затриват системата си.
Нищо не им пречеше в 10 да дадат възможност за custom keyboards/layouts. Заради тях самите дяла им в мобилния сегмент се сви под 1%. А системата им технически е доста добре написана, за разлика от андроид върви гладко на слаб харуер, плочките им освен по красиви са и по функционални от облика на андроид/ios (някои хора просто не го осъзнват това)
1 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 09 юли 2017, 20:26

Windows 10 обявиха, че ще е на принципа SaaS (по-точно "WaaS - Windows as a Service") още при излизането му. Ако ти го "счупят" при ъпдейт имаш право на гаранционен сервиз безплатно.

Sent from my B1-770 using Tapatalk

0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Върни се в “Windows 10 за смартфони”