В крайна сметка има ли версия на Windows 10 която да превключва quiet hours ...

Потребителски аватар

Автор на темата
marabej
Регистриран: 24 авг 2016, 09:28
Моят WP е: Lumia 640/640XL
WP версия: 8.1
x 2

В крайна сметка има ли версия на Windows 10 която да превключва quiet hours ...

Мнениеот marabej » 05 юли 2017, 10:49

Привет

Има ли в крайна сметка версия на Windows 10, било то инсайдър, официална, fast/slow ring, която
да може да ми включва/изключва quiet hours в зависимост от събитието busy да речем в календара както е на 8.1?
Чаках месеци наред релийз след релийз да видя такова нещо в Windows 10 и нещо не намирам

Просто нещо искам windows или програма или каквото и да било, което автоматично да ми превключва quiet hours в
зададени часове диапазони. Примерно от 14-16 часа да го активира, после вечер от 20 до 22 часа примерно и така.
Това се правеше перфектно в 8.1
Ако има отделна програмка за това, било то платена или безплатна моля някой ако знае да ми каже
или да се връщам към 8.1

предварително благодаря
0 x

Потребителски аватар

damtrx
Регистриран: 01 мар 2013, 10:59
Моят WP е: Lumia 950 XL DS
WP версия: 10
x 106

Re: В крайна сметка има ли версия на Windows 10 която да превключва quiet hours ...

Мнениеот damtrx » 05 юли 2017, 10:54

В крайна сметка има. Смени си региона на United States и си включи QH .

Ако говориш за десктоп Windows 10 все още няма
1 x

Потребителски аватар

Автор на темата
marabej
x 2

Re: В крайна сметка има ли версия на Windows 10 която да превключва quiet hours ...

Мнениеот marabej » 05 юли 2017, 11:38

За Windows 10 mobile говоря, извинявам се
На United States съм така или иначе. Явно не си разбрал въпроса или аз нещо явно не виждам в настройките.
Отивам тук: Cortana -> notebook -> Quiet Hours. Там има time range "Start - End" времена се задават, това го знам и използвам, ама
аз не искам това. Обяснил съм в прав текст във въпроса си:
"да може да ми включва/изключва quiet hours в зависимост от събитието busy да речем в календара както е на 8.1?"
Не искам да задам един времеинтервал за деня. Искам НЯКОЛКО. Това се правеше с events busy в календара на Windows 8.1 Phone
или в конкретния пример в рамките на един ден примерно "Примерно от 14-16 часа да го активира, после вечер от 20 до 22 часа примерно и така". В събота и неделя примерно искам в други време итнервалии да се включват/спират quiet hours

демект примерно всеки ден от седмицата на обяд да включва quiet hours, след обяд да го изключва, вечерта пак да го включи и така. Няколко time ranges в рамките на ден :)

В крайна сметка дано съм изяснил коректно въпроса си. Може аз да не знам в windows 10 mobile как се настройва това и затова питам
предварително благодаря
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 05 юли 2017, 13:05

Сега не става ли от events busy в календара? Пробвах преди малко, но не видях да ми включва тихите часове.
п.п. Вече не е задължително да си на US регион за да работи Кортана. Достатъчно е да си на подържаният език от Кортана, а региона може да е БГ.
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

Автор на темата
marabej
x 2

Мнениеот marabej » 05 юли 2017, 13:27

Привет

Не става. То въобще не виждам голям смисъл от events busy в календара ако не може такава функция да се използва
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 05 юли 2017, 15:08

Привет

Не става. То въобще не виждам голям смисъл от events busy в календара ако не може такава функция да се използва
Да ти кажа и аз.
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 661

Мнениеот FourTonMantis » 05 юли 2017, 15:10

Има логика да искаш това да се случва и жалко, че не са го направили в Кортана.

Outlook календара има API и може да се ползва с доста други клиенти, включително и с Андроид, iOS и много други мейл клиенти и календари за всякакви операционни системи (мобилни и не), които по някакъв начин е възможно да взимат предвид тези индикатори за това дали си зает в определено време. Например да не ти позволяват да добавиш друг евент в същото време или да те предупреждават, че имаш някакво застъпване, или да ти спират известията за мейли в този период и прочее. Затова такъв атрибут присъства към event-ите и има смисъл да го има.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

Автор на темата
marabej
x 2

Мнениеот marabej » 05 юли 2017, 17:40

Минах пак към 8.1 какво да се прави. А после се чудят защо има все още повече хора използващи 8.1 , а не 10.
Ми ок хубаво, сложили подксазки в 10 на клавиатурата за БГ, поорганизирали менюто, по добър мейл клиент и разни други неща, ама защо аджеба орязват полезни функции дето ги е имало в предишни версии на windowsa. Наистина сякаш се опитват да я затрият тази система. Не знам, за мен най-добрия Win за телефони си беше 8.1. Трябваше само малко да го поусъвършенстват и понапишат приложения за него. Трябваше просто да дадат по добра свобода на разработчиците, да могат примерно custom клавиатури да пишат и тем подобни. А вместо това се опитват да ни принудят по всякакъв начин да изпозлваме по нова версия на система, самоъпдейтваща се принудително дори да не искаме, по лагава и т.н. Вярно има си предимства Windows 10, само дето
като търся функции дето съм използвал в 8.1 и губи смисъл за мен. За мен развитието след 8.1 lumia denim на тази ОС спря.
Както и развитието на Windows след XP спря. Трябваше според мен да седнат и оптимизират Windows XP за нов хардуер, за многоядрени системи, да подобрят изолацията между потребителите, сигурността и така. ама нали си е пазар цялата работа :)

Когато си сложих преди време Windows 10 Mobile бе що годе добре. ОК месинджър долу горе ставащ, що годе добре вървящ windows. И така и исках да си остане, нещо щом върви добре по принцип не го пипам. Забраних ъпдейти, да ама не, в един прекрасен ден поглеждам си телефона зъбните колела се въртят. Ми ок, хубаво принудително го ъпдейтват, ама поне да си работи добре след всичките тези ъпдейти. Някой сигурни ще каже "ми нулирай си телефона до фабрични настройки, изчисти като правиш ъпдейт. ОК правя го и искам като ъпдейтна и така да не го пипам повече до края на 2017 примерно. Не обичам всеки път да ъпдейтвам и да си чиастя всичко в телефона или правя бекъпи и прочие. Да ама не, щеш не щеш - принудителен ъпдейт по някое време.
Мина не мина време, проблем с камерата. Записва снимки ама само .jpg.thumb файлове и трябваше на всяка снимка ръчно да трия това ".thumb" в края. Камерата ъпдейтвах 3-4 пъти, крашваше сип ериодично.
Често в месиндж. реша да пратя снимки на някого - крашва. Често пъти с бутона назад като връщам и лагва. Може някоя насторйка да съм пипал, не знам. ама ми правят впечатление такива неща които дразнят. И в крайна сметка на опростения, бърз и нямащ вече месинджър и скайп 8.1 се върнах. Така, че съм вече един доволен потребител :)
1 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 661

Мнениеот FourTonMantis » 06 юли 2017, 12:14

Както и развитието на Windows след XP спря.
Ако не беше това изречение можеше и да приема мнението ти по-сериозно и да се съглася с много от казаните неща. Тук обаче виждам, че имаме катастрофално различни критерии.
1 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

damtrx
Регистриран: 01 мар 2013, 10:59
Моят WP е: Lumia 950 XL DS
x 106

Мнениеот damtrx » 06 юли 2017, 13:41

Да , quiet hours няма интеграция с Outlook Mobile но това е напълно разбираемо защото Cortana все още не знае за него нищо ;)

Предполагам че в следващата версия на Windows 10 Mobile (била тя както се казва) тези неща ще бъдат разрешени.
Относно 8.1 там е трагедия на фона на 10-ката от към всичко.Само е по-стабилна . Нищо положително няма в нея
0 x

Върни се в “Windows 10 за смартфони”