Търсене на читава програма за кола

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
WP версия: 10
x 430

Re: Търсене на читава програма за кола

Мнениеот spikul » 02 сеп 2017, 21:37

Ползвах Car Scanner OBD. Свърваше се поне 5 минути.
За това сега с андроидска програма, че нито ще си взема пак OBD, нито ми се занимава с бъгавите GPS speedometer-и.
Вярно, че търся за без пари, но и без това след няколко месеца 950-ката отива при майка ми.
0 x

Потребителски аватар

damtrx
Регистриран: 01 мар 2013, 10:59
Моят WP е: Lumia 950 XL DS
x 106

Мнениеот damtrx » 07 сеп 2017, 21:08

За колата ползвам AutoGaugeX
Освен че си чистя грешки меря Fuel trims/Boost и т.н важни за мен параметри. Всичката плява в стора не става
Опресняването на OBD-то е около 0.2-0.3сек на параметър. Тоест ако мериш само един параметър (скорост) си назад отново с 0.3 сек някъде. Отделно е тотално грешно заради размера на гумите ;) При 4-5 параметъра или 10 съм виждал 3сек забавяне в опресняването което е мега бавно

Като цяло при мен AutoGaugeX се връзва за под 10сек и работи наистина много добре. Цената му е 2-3лв . Не знам дали мери от 0-100 щото е мега малоумно.
За мен да мериш 0-100 би си заслужвало само за кола която ускорява под 5 сек. Моята ги прави за около 7.1-8 в зависимост от налягането , температурата на въздуха и прочие. Като цяло въобще с телефон да мериш каквото и да е такова е кауза пердута.

Тъй като се питаше изрично за 0-100 за това не съм дал друга програма. Имаше една много хубава за 20лв , но за съжаление съм я изтрил . Първите 5мин мереше всичко без да прекъсва и имаше това което иска автора.Даже имаше средна стойност на горивото само при моментен разход което мен живо ме интересуваше :) . Сега трябва бая да се напъна за да я намеря
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 08 сеп 2017, 10:33

Имаше една много хубава за 20лв , но за съжаление съм я изтрил . Първите 5мин мереше всичко без да прекъсва и имаше това което иска автора.Даже имаше средна стойност на горивото само при моментен разход което мен живо ме интересуваше :) . Сега трябва бая да се напъна за да я намеря
Как така изтрил? Няма ли ти я в библиотеката? Ако си я купувал имаш ордер в мейла си.
1 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
x 430

Мнениеот spikul » 08 сеп 2017, 11:50

Освен че си чистя грешки меря Fuel trims/Boost и т.н важни за мен параметри. Всичката плява в стора не става
Опресняването на OBD-то е около 0.2-0.3сек на параметър. Тоест ако мериш само един параметър (скорост) си назад отново с 0.3 сек някъде. Отделно е тотално грешно заради размера на гумите ;) При 4-5 параметъра или 10 съм виждал 3сек забавяне в опресняването което е мега бавно

Като цяло при мен AutoGaugeX се връзва за под 10сек и работи наистина много добре. Цената му е 2-3лв . Не знам дали мери от 0-100 щото е мега малоумно.
За мен да мериш 0-100 би си заслужвало само за кола която ускорява под 5 сек. Моята ги прави за около 7.1-8 в зависимост от налягането , температурата на въздуха и прочие. Като цяло въобще с телефон да мериш каквото и да е такова е кауза пердута.

Тъй като се питаше изрично за 0-100 за това не съм дал друга програма. Имаше една много хубава за 20лв , но за съжаление съм я изтрил . Първите 5мин мереше всичко без да прекъсва и имаше това което иска автора.Даже имаше средна стойност на горивото само при моментен разход което мен живо ме интересуваше :) . Сега трябва бая да се напъна за да я намеря
Мерси за инфото. На мен не ми трябва да меря, за да се фукам или състезавам, а защото леко бърниках по колата. Всъщност моята си е със заводския размер гуми и с GPS acceleration на S7, ми даде 6,8 секунди до 100 км/ч. Доста добър резултат за мен, защото колата беше с двама души и около 150 кг багаж и нито бях изключил ESP, нито бях вдигнал обороти, защото е автомат. Може би ще я чипна на 270 к.с., но тогава сигурно и ще си купя някоя читава програмка, ако 950-ката не е отишла при майка ми :1F609-Wink:
0 x

Потребителски аватар

damtrx
Регистриран: 01 мар 2013, 10:59
Моят WP е: Lumia 950 XL DS
x 106

Мнениеот damtrx » 08 сеп 2017, 12:07

Мерси за инфото. На мен не ми трябва да меря, за да се фукам или състезавам, а защото леко бърниках по колата. Всъщност моята си е със заводския размер гуми и с GPS acceleration на S7, ми даде 6,8 секунди до 100 км/ч. Доста добър резултат за мен, защото колата беше с двама души и около 150 кг багаж. Може би ще я чипна на 270 к.с., но тогава сигурно и ще си купя някоя читава програмка, ако 950-ката не е отишла при майка ми :1F609-Wink:
Ами точно това имах в предвид. 6.8 е ок и при 2-4 херца опресняване е 6.2-7.4 . Тоест имаш много голям диапазон в който да се чудиш дали си в рамките които искаш или не.
Не казвам че задължително трябва да отидеш на писта да тестваш за колко правиш от 0-100 , но има определено по-лесни начини.
Отделно трябва да направиш run както на отиване, така и на връщане и да вземеш средната стойност от двете :)

Как да е, да не навлизаме в подробности. Пробвай някакви програми както на S7 така и на 950-ката
CarDash има но го мери пак през OBD-то

Най добре си плати едни 80лв за дино да ти е мирна главата с конете и 40лв за един Drag :)
Аз моята си я тествам по улиците :(
0 x

Потребителски аватар

TheFox
Регистриран: 03 сеп 2017, 17:15

Мнениеот TheFox » 13 сеп 2017, 12:34

Все още ли имаш този проблем?
0 x

Върни се в “Windows 10 за смартфони”