Първи впечатления от Microsoft Lumia 435 DS

Потребителски аватар

Автор на темата
Sirocco
Регистриран: 19 май 2015, 17:00
Моят WP е: Nokia1020/Lumia435
WP версия: 8.1

Първи впечатления от Microsoft Lumia 435 DS

Мнениеот Sirocco » 19 май 2015, 18:16

От два дена използвам Lumia 435 и вземайки предвид цената от 99 лева и приятните ми впечатления от Лумиата, реших да и направя кратко ревю.

Цена: Това е едно от основните неща в този клас. Тук за цената 99лева на която в магазин с гаранция почти не се срещат смарт телефони, вие получавате нов модел, със последно поколение софтуер и гаранция че той ще бъде актуален и следващата година.
По този показател не мисля че има реална конкуренция.

Основни характеристики:
- 3G dual micro Sim
- 4" екран с резолюция 800x600
- CPU - 2x1.2Ghz Qualcomm Snapdragon 8210
- RAM - 1GB
- Internal Storage - 8GB (4 свободни)
- MicroSD слот (max 128GB)
- Батерия 1560 mAh

Дизайн и конструкция:
Дизайна е в добре познат стил от предходни Лумии, но може да се каже че преповтаря и Nokia X.
Задният свалящ се и сменяем капак е монолитен и обхваща и ръбовете, като така на практика може да се смени целия корпус без екрана. Официалните варианти са бяло и черно (мисля че само те са налични в България) както и оранжево и зелено.
Всички без зеления са матови и не оставят много следи по себе си (за разлика от екрана).
Хубавото на този дизай е, че е много простичък и същевременно ефективен, при изпускане на всяка страна различна от лицевата може се повреди само задния капак. Конструкцията е стабилна но капака не залепва идеално и при натискания се чуват леки звуци.

Екран:
Екрана е с напълно нормална резолюция и няма нищо общо с неприятно изживяване с QVGA или HVGA екраните на много от конкурентите на подобна цена.
Сравнително ярък е (има сензор за автоматична настройка на яркостта спрямо средата).
Ъгъла на виждане не е добър и цветовете се променят осезаемо при промяна на ъгъла на наблюдение, но това не е телeфон на който ще гледате филми заедно с няколко приятели.

Батерията;
За нея ще допълня след 1, 2 седмици, но за сега се представя доста добре мисля че ще издържа повече от Lumia 630.
Обновено: След няколко цикъла на нормална експлатация могя да кажа че телефона издържа по 2 дни с постоянно включен Интернет (WiFi и 3G, като той си ги превключва в зависимост дали е в обхвата на WiFi).
Натоварването му е освен синхронизациите е и ровичкането в интернет по > 30 мин на ден, слушане на музика по 1, 2 часа, разговори по ~20 min на ден през мобилният оператор и по още толкова по Skype, като и по няколко писма и съобщения в skype и Hangout.
По време на път в Колата с включен ток към радиото, батерията не пада при Навигация + музика, ако музиката се замени със Spotify 3G, може би не на ръба на разреждането.

Камера: Както бях прочел някъде за нея. Тя има една характеристика - налична е.
Има основна 2Mpx камера и предна VGA камера. И двете са със фискиран фокус и доста шумни и не чувствителни със слаба динамика. Основната камера може да свърши работа когато искате да снимате някой етикет или да си отбележете нещо, но толкова.

Софтуер и производителност:
Тук реално е силата на този телефон, тук идва момента когато получавате нещо което не ви разочарова и не викара да си мислите че сте си взели глупав телефон обозначен погрешно като smartphone.
Телефона и идва с Windows 8.1 и ще получи обновление до Windows 10, когато излезе.
Неочаквано за мен (мислейки, че 4 ядреният процесор 8x26 е минимума за добро изживяване) Microsoft показват че когато софтуера е добре написа и на този простичък двуядрен процесор 8210 също може да има нормална и плавна работа на интерфейса и програмите.
Реално почти няма моменти в които да се получават проблеми и телефона да се държи по зле от над 10 пъти по скъпия 1020 (отново двуреден но доста по мощен) или от четири ядреният 630.
Няма и скоро не би трябвало да има програми които да изискват нещо повече от това което им предлага 435.
Телефонът идва със всички възможности на Windows 8.1 с които ще разполагате и в телефон за 1000лева.

Звукът през слушалки е добър и силен, звъненето също е силно и на ниво, по време на разговор другите ви чуват отлично, вие чувате силно отчетливо, но като, че ли можеше да и малко по ясно (липсват високи тонове).

Апарата върши чудесно работата си и не бихте се лишили от нищо ако нямате нужда от камера или голям екран за много четене и сърфиране.
Това е много добър телефон за служебни цели, за хора които обичат да снимат с истински апарат и не използват телефон за целта или такива които имат и таблет/лаптоп и не използват телефона си за сърфиране.

Моето мнение е на човек който е използвал много телефони - няколко от преди времето на смартфоните, първият Symbian на Нокиа, няколко андроида (HTC, Sony, Prestigio, Nexus 4, Philips, Nexus5), Nokia Lumia 1020, Lumia 630, BQ Ubuntu Edition) както и няколко по екзотични :) Освен това, дори не съм голям почитател но Microsoft, компютрите ми използват Ubuntu, a първата ми Lumia 1020 я взех заради камера и защото беше Нокиа. Но смело мога да кажа че Windows phone 8 и Windows 10 са много добри платформи, стабилни и бързи, които може да не работят върху хиляди модели, но работят перфектно върху всички налични.
Надявам се скоро Windows да стане 2ра платформа сред смартфоните и може би точно тя ще разбие разликата между телефон и компютър.

Update 22.03.2016: Windows 10 offical update.
Здравейте, искам само да допълня, че същият телефон (ползва го брат ми), вече ъпдейтнат до Windwos 10.
Обновяването го извърших по официалната процедура (свалих UpdateAdviser от маркета) преди 4 дни.
Телефона се държи много приятно, няма забавяне, интерфейса е плавен, като ще опиша евентуални проблеми другата седмица.
При само обновяване нямаше проблеми но отне над половин час на зъбните колелца и още толкова на стартиране и обновяване на приложенията.
Последна промяна от Sirocco на 22 мар 2016, 14:22, променено общо 3 пъти.
0 x

Потребителски аватар

user
Регистриран: 25 яну 2014, 13:45
Моят WP е: Lumia520
x 35

Re: Първи впечатления от Microsoft Lumia 435 DS

Мнениеот user » 22 май 2015, 11:26

Много добро ревю. Само трябва да пише, че е 100 лева с две години договор.
Само с такива евтини телефони уиндоус може да набере популярност и да се развие.
0 x

Потребителски аватар

eld
Регистриран: 20 яну 2015, 07:40
Моят WP е: Lumia 630 DS
x 32

Мнениеот eld » 23 май 2015, 09:10

Много добро ревю. Само трябва да пише, че е 100 лева с две години договор.
В момента Виваком са го сложили на 50% промоция, което вече е в моите представи за суперевтиният телефон, както се тръбеше преди да излезе. Иначе за 100-тина лева пак там и при същите условия се пордава 630.
0 x
Μαματα ςι ε εδαλο

Потребителски аватар

user
x 35

Мнениеот user » 23 май 2015, 12:24

Да сега разгледах. При тези промоции обаче 630 според мен няма шансове при наличие на Lg Leon.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
Sirocco
Регистриран: 19 май 2015, 17:00
Моят WP е: Nokia1020/Lumia435

Мнениеот Sirocco » 26 май 2015, 13:52

Аз купих телефона за 99 лева БЕЗ договор.
Виждам че се споменават и други фирми та без да рекламирам, но ако някой иска да си го купи, в Техномаркет е 99 лева телефона без никакви договори.
Обнових и информацията за батерията в първото си мнение.
0 x

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
WP версия: 10
x 1128
Контакти:

Мнениеот wpa » 26 май 2015, 14:05

Хаха, верно е 99лв без договор. Скандално ниска цена. Може да взема 5-6 и аз. :D
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

user
x 35

Мнениеот user » 26 май 2015, 14:26

Аз купих телефона за 99 лева БЕЗ договор.
Виждам че се споменават и други фирми та без да рекламирам, но ако някой иска да си го купи, в Техномаркет е 99 лева телефона без никакви договори.
Обнових и информацията за батерията в първото си мнение.
Моя грешка.
0 x

Потребителски аватар

koceurumov
Регистриран: 06 сеп 2015, 23:40

Мнениеот koceurumov » 06 сеп 2015, 23:43

Здравейте имам телефона от около месец вчера се опитах да инсталирам новите ъпдейти в това число и Уиндоус 10 но всичко приключи сега дори не може да пусне.
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 07 сеп 2015, 07:18

Кофти, така си изгубил гаранцията си. Пробва ли с recovery tool-a да го съживиш?
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

koceurumov
Регистриран: 06 сеп 2015, 23:40

Мнениеот koceurumov » 07 сеп 2015, 09:03

Може ли да ми обясниш как се използва този инструмент
0 x

Върни се в “Lumia 435”