Telenor - Или как никога повече няма да си купя нищо от тях.

Потребителски аватар

Автор на темата
dumplesix
Регистриран: 14 мар 2017, 16:26
Моят WP е: Lumia 950
WP версия: 10

Telenor - Или как никога повече няма да си купя нищо от тях.

Мнениеот dumplesix » 14 мар 2017, 16:40

Здравейте, братя и сестри, не продали душите си на IOS/Android сектите.

Тук съм като вестител на лоши новини, за съжаление.
Telenor официално е спряло поддръжката на Windows Phone,без да уведоми клиентите си. В това число ви влизат и гаранциите ви, които при повреда на устройството ви, ще бъдат анулирани и ще останете с повредено устройство и невалидна гаранция.
Преди две седмици, дисплейната матрица на моята скъпа Lumia 950 се спука, като устройството не е нито изтървано, нито извивано. Стъклото на дисплея е здраво, дори е написано в приемната ми листа, когато го приеха за сервиз. Преди два дена ми пратиха SMS че устройството е ремонтирано и изпратено, днес отивам да го взема и какво да намеря? Не само, че нищо не е направено, освен най - жалката снимка направена с тостер на повредения дисплей, но и гаранцията е анулирана със становището, че няма резервни части! Ок. Телефона е внесен от MostComputers в България, следователно те трябва да имат части нали? Сервиза ако няма, взимат от вносителя и оправят устройството и се спазва гаранцията. Така обикновено в цивилизованите държави се спазват гаранции ( даже се сменя с ново, ако е включено като условие в гаранцията).

Въпрос : Лъжлива реклама и измама ли е 24 месечната гаранция, която се анулира, при положение че няма части?
Въпрос : Законно ли е компания да извършва търговска дейност и да предлага като част от рекламата тази гаранция, но реално не може да я изпълни?
Въпрос : До кога ще бъде българския потребител, гражданин на Европейския Съюз като трета ръка суб - човек?

Проблема ми ще бъде изведен до КЗП, Омбудсмана на РБ, и районния съд в моя град, също така и до медиите, защото това се премълачава , според мен, твърде дълго и хората трябва да знаят.

Чувствайте се абсолютно свободни да изкажете мнението си под поста и очаквам обратната ви връзка!
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Re: Telenor - Или как никога повече няма да си купя нищо от тях.

Мнениеот vavilon » 14 мар 2017, 17:11

Обади се на Мост и се договори с тях, как да ти уважат гаранцията.
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1129
Контакти:

Мнениеот wpa » 14 мар 2017, 17:14

Чакай малко, няма значение че нямало части. Трябва да ти го оправят, ако не, да ти възстановят парите
2 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

Автор на темата
dumplesix
Регистриран: 14 мар 2017, 16:26
Моят WP е: Lumia 950

Мнениеот dumplesix » 14 мар 2017, 17:18

Чакай малко, няма значение че нямало части. Трябва да ти го оправят, ако не, да ти възстановят парите

А де! Според мен, понеже Lumia бранд-ът не е толкова желан и търсен, търсят как да си очистят ръцете и да ти набиват другите насила. Няма да стане. Има си правила и ще се спазват по един или друг начин.
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 14 мар 2017, 17:26

Значи по-полека. Жалба пусна ли първо при тях? Мисля, че си попаднал на кофти служител.
Прясно от миналата година октомври. Два пъти ми ходи телефона до Унгария. Но вторият път, го занесох направо в Мост. И всичко мина много добре. Самите Мост коментирах, че е по добре да се носи направо при тях.
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1129
Контакти:

Мнениеот wpa » 14 мар 2017, 17:28

Aми казваш, че не искаш друг и точка. Или ти оправят телефона, или ти възстановяват парите, или ти го заменят с нов.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

Didoka
Регистриран: 30 апр 2016, 17:28
Моят WP е: Lumia 950XL
x 201

Мнениеот Didoka » 14 мар 2017, 17:36

+ 1 Директно към Мост компютърс.
0 x

Потребителски аватар

dmnc
Регистриран: 20 фев 2017, 12:57
x 10

Мнениеот dmnc » 14 мар 2017, 18:52

Привет,

Моят казус беше аналогичен само, че с 1520. Няма да го описвам тук, че е дълго и отегчително.
Телефонът си го взел от Теленор. Ти с Мост нямаш нищо общо. Дали е бил на лизинг, кеш, все тая. Документите ти са издадени от Теленор.
НЕ приемаш телефона и пишеш жалба на място, че желаеш телефонът ти да бъде възстановен, според гаранционните условия, които забележи ги дават Теленор, а не мост. Правиш рекламация на ремонта. Гаранционната ти карта е книжка с логото на MS. Ако нямат възможност да ти ремонтират телефона, трябва да ти го сменят с нов, ако нямат нов, ти възстановяват сумата по документ. Законовия срок е 30 дни, така че ги почвай.
Няма как да ти анулират гаранцията, поне според мен. Внимателно си прочети гаранционните условия, защото е възможно да има добавен допълнителен ред. Пишеш жалби до дупка, пускаш си случая в КЗП. Ще видиш, как в доста кратък срок нещата ще се случат. В крайна сметка всеки, който продава подобни "у-ва" трябва да си носи отговорността.

Ако има нещо неясно, ми пиши ЛС, ще се чуем и ще ти обясня какво направих аз.

Поздрави
0 x

Потребителски аватар

dmnc
Регистриран: 20 фев 2017, 12:57
x 10

Мнениеот dmnc » 14 мар 2017, 19:11

На база на тези https://1drv.ms/i/s!AklgayQuQ56ZkpxMH6mKZ__hs1P2Ag гаранционни условия + 4 сервизни протокола и две жалби(до тях, КЗП е отделно), ми върнаха парите до стотинка
0 x

Потребителски аватар

tomny
Регистриран: 14 яну 2017, 08:58
Моят WP е: HP Elite x3
x 13

Мнениеот tomny » 14 мар 2017, 19:48

Телефонът на физическо лице ли се води, или фирма?
0 x

Върни се в “Lumia 950/950XL”