Telenor - Или как никога повече няма да си купя нищо от тях.

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Re: Telenor - Или как никога повече няма да си купя нищо от тях.

Мнениеот FourTonMantis » 15 мар 2017, 09:17

Проблема ми ще бъде изведен до КЗП, Омбудсмана на РБ, и районния съд в моя град, също така и до медиите, защото това се премълачава , според мен, твърде дълго и хората трябва да знаят.
Чудесно си го замислил, постарай се да връчиш лично на управителя на магазина копие от всеки един документ, който изпращаш до тези институции за да насере още повече гащите. Възможно е и внезапно да омекнат, при мен се е случвало - още в момента в който входирах жалба в КЗП и получиха копие - веднага ми се обадиха че ще ми удовлетворят искането, без да изчакат становището на КЗП.
1 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

Шнура
Регистриран: 24 фев 2017, 08:20
Моят WP е: 950
WP версия: 10
x 8

Мнениеот Шнура » 15 мар 2017, 11:44

Сега бях в магазина и ми казаха само да занеса гаранционната карта и да оставя телефона ...
Така, че няма таков анещо да няма гаранция...
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
dumplesix
Регистриран: 14 мар 2017, 16:26
Моят WP е: Lumia 950

Мнениеот dumplesix » 15 мар 2017, 12:01

Сега бях в магазина и ми казаха само да занеса гаранционната карта и да оставя телефона ...

Моята я анулираха от сервиза, при становище липса на части. Реално те я премахват, защото телефона е минал през тях. Логиката им е , с части без части мине ли през сервиза и го върнат отпада гаранцията за в бъдеще, което е не само идиотско, да не говорим обидно, но и според това което чета, незаконно.
0 x

Потребителски аватар

ssstttsss
Регистриран: 22 юни 2014, 16:21
Моят WP е: 820, 950, 950XL
WP версия: 8.1
x 54

Мнениеот ssstttsss » 15 мар 2017, 13:37

и моята 820 не можаха да я оправят с аргумента "липса на части".
Оправих я в частен сервиз за 40 лв.
0 x
Луд фен на Лудогорец и WAZE

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1127
Контакти:

Мнениеот wpa » 15 мар 2017, 14:15

Моята я анулираха от сервиза, при становище липса на части. Реално те я премахват, защото телефона е минал през тях. Логиката им е , с части без части мине ли през сервиза и го върнат отпада гаранцията за в бъдеще, което е не само идиотско, да не говорим обидно, но и според това което чета, незаконно.
Това е меко казано абсурдно. Гаранцията си е гаранция, независимо има или не части.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

amgiwc
Регистриран: 10 дек 2013, 11:51
Моят WP е: iPhone 7plus
WP версия: iOS
x 5

Мнениеот amgiwc » 15 мар 2017, 14:27

народееее,кви неща пишете кво прайте??? тел се носи в МОСТ с гаранционна карта,от там се праща в Унгария и всичко се случва както трябва! кво пишете,кво говорите.... ходихте ли до Мост? не до телелнор,оставете ги тия смотаняци,до Мост,баце - МОСТ,МОСТ,МОСТ. ша падна от стола - кви неща чета тука
0 x
Nokia 3210,Nokia 6610,Nokia 6230i,Nokia 6234,Nokia N79,Nokia N9,Nokia Lumia 925,Nokia Lumia 930,Nokia Lumia 2520, iPhone 7 plus, iPad 5th

Потребителски аватар

dmnc
Регистриран: 20 фев 2017, 12:57
Моят WP е: Lumia 950XL
x 10

Мнениеот dmnc » 15 мар 2017, 14:34

Защо говориш глупости? Кой ще му поеме разходите, ако е на другия край на България? Телефонът от Мост ли е купен, или от Теленор? Носи си го в Магазина, пише жалба, пуска иск в КЗП, съветва се с юрист и т.н.
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 15 мар 2017, 15:00

Защо говориш глупости? Кой ще му поеме разходите, ако е на другия край на България? Телефонът от Мост ли е купен, или от Теленор? Носи си го в Магазина, пише жалба, пуска иск в КЗП, съветва се с юрист и т.н.
Защото така се получава! Има куриери в 2017г и струва 5лв! И до 2 седмици ще има или телефон или пари. В същото време не пречи да се задвижат жалби, КЗП-та, адвокати, и т.н. :1F609-Wink:
Нещо много здраво те мотат. Обади се на Мост -сервиза. :tongueout:
Последна промяна от vavilon на 15 мар 2017, 15:04, променено общо 1 път.
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

Didoka
Регистриран: 30 апр 2016, 17:28
Моят WP е: Lumia 950XL
x 201

Мнениеот Didoka » 15 мар 2017, 15:04

Според мен, от къде е купуван телефона няма значение, ако на кутията на телефона има лепенка "Вносител: Мост компютърс".
Моя е купуван от Технополис, но има въпросния стикер. Недай си боже стане нещо, познай къде ще се праща.
Мост биха могли да не ти признаят гаранцията, ако е нередовно внесен телефона в България.
Не пречи колегата да звънне един телефон в Мост и да попита, дали да им го прати. С оператори и вериги магазини работа да си нямаш. Там трябва да играе сопата, както каза колегата: До КЗП с копие до управителя...
0 x

Потребителски аватар

Шнура
Регистриран: 24 фев 2017, 08:20
Моят WP е: 950
x 8

Мнениеот Шнура » 15 мар 2017, 15:08

Точно така !
Теленор да си се оправят ! тел е купен от Теленор! :1F60E-Cool:
0 x

Върни се в “Lumia 950/950XL”