Как да отключим HTC Radar (C110e)

Потребителски аватар

Автор на темата
File_Submit
Администратор
Администратор
Регистриран: 27 дек 2011, 19:38
Моят WP е: HTC Radar, Lumia 920
WP версия: 8.1
x 27
Контакти:

Как да отключим HTC Radar (C110e)

Мнениеот File_Submit » 02 юни 2012, 23:54

Dark Forces Team (DFT) успяха да отключат bootloader-a на
*Omega (HTC Radar C110e)
*Titan (HTC Eternity X310e)

Прочетете оригиналната тема в XDA

Тук ще преведа и опиша как мина процесът при мен - HTC Radar C110e (не 4g!) 8GB, небрандиран към мобилен оператор

OS version: 7.10.8107.79
Firmware revision number: 1600.2200.20501.401
Hardware revision number: 0002
Radio software version: 16.23.06.10_ 16.32.00.23U
Radio hardware version: 2.102.0.D4
Bootloader version: 2.5.160015.3(137079)
Chip SOC version: 1.6.0.0

Вашият Radar трябва да има SPL по-малък от 4.XX и MID (ModelID) "PI06****”, “PI061100, “PI061000". Това може да проверите като изключите телефона, и натиснете едновременно volume down+volume up+power и държите така докато не видите следния екран

Изображение

И така, сваляте DFT__HSPL_WP7SG1.rar и разархивирате.
Както сте в bootloader режим (изключите телефона, и натиснете едновременно volume down+volume up+power) свързвате телефона с usb към компютъра (Windows XP, Windows Vista, Windows 7. Не е тествано под Windows 8) и чакате докато Windows да си инсталира драйвери. Ако всичко мине наред вместо Serial, ще изпише USB на телефона (виж снимката горе).

1. Отваряте 1_SPL205\OMEGA и отваряте файла ROMUpdateUtility.exe.
2. Ако флашването не стане и даде грешка "Country ID error", трябва да използвате gold card - примерно тези инструкции
При мен флашването мина наред, така че пропускам gold card (освен това не съм запознат с метода)
3. След успешното флашване, ако телефонът се рестартира, го изключвате и влизате пак в bootloader-а (volume down+volume up+power) и пускате DFT_HSPL_WP7SG1_INSTALL.exe (най-добре като администратор), което се намира в папката 2_HSPL от архива.

Изображение

От Version to install избирате "2.05 - HSPL"

Изображение
Изображение

И така, вече може да инсталирате потребителски (custom) ROM :)
За сега има един такъв за HTC Radar. Може да го видите тук - DFT Freedom ROM V1

Денисталиране (връщане на стоков ром)
1. флашвате стоковия ром чрез RUU (ако го имате)
ИЛИ
2. пускате DFT_HSPL_WP7SG1_INSTALL.exe и от Version to install избирате "2.05 - OSPL"
И ако се наложи да ползвате сервиз, не забравяйте да се правите, че нищо от горното не се е случвало на телефона ви ;)

Допълнителни бележки
1. Ще загубите инсталираните приложения акаунти, смс, музика и тн.
2. Батерията ви трябва да е поне 50% (най-добре да си е пълна докрай)
3. Нормално е батерията да не се зарежда в SPL режим и свързан към USB

Можете да повредите устройството си по време на тази процедура, както и да нарушите гаранционните условия. Правите това на Ваш собствен риск! Аз не отговарям за вашите действия. Не давам гаранции за успех. Описал съм как мина отключването при мен.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
0 x

Потребителски аватар

zokikroki
Регистриран: 18 май 2012, 17:53
Моят WP е: HTC Radar

Re: Как да отключим HTC Radar (C110e)

Мнениеот zokikroki » 04 юни 2012, 22:14

Благодаря!
0 x

Потребителски аватар

cyberfan
Регистриран: 30 юни 2012, 23:43

Мнениеот cyberfan » 30 юни 2012, 23:51

При мен излезна тази грешка:

Изображение

Някой знае ли какъв е проблема?
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
File_Submit
Администратор
Администратор
x 27
Контакти:

Мнениеот File_Submit » 01 юли 2012, 09:51

ау, най-вероятно телефона не е европейска версия. предполагам стига до някакъв процент и не мърда повече. Error 294 Invalid Vendor ID. За сега единствената възможност е с Y-cable, goldcard, с който да се понижи SPL. Аз нямам опит с у кабел/goldcard, но погледни тези теми

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1597837" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1739138" onclick="window.open(this.href);return false;
http://winphonebg.com/forum/viewtopic.php?f=39&t=115" onclick="window.open(this.href);return false; - в частта му за Y-cable
0 x

Потребителски аватар

cyberfan

Мнениеот cyberfan » 01 юли 2012, 17:49

ау, най-вероятно телефона не е европейска версия. предполагам стига до някакъв процент и не мърда повече.

Да стигна до 4-5% и спря. Не знам каква версия е телефона, но съм го купил от Orange от Англия.
Ако ти по тези данни можеш да разбереш нещо?

Изображение
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
File_Submit
Администратор
Администратор
x 27
Контакти:

Мнениеот File_Submit » 01 юли 2012, 18:02

Да, явно е заключен CID-а. Ето какво е написал Cotulla (създателя на HSPL метода за радар):
(Превод)
"Когато пускаш RUU, от първата стъпка, може да получиш 2 грешки: Invalid Vender ID или Invalid Model ID. Това означава, че трябва да използваш GoldCard метода."
Ето конкретната грешка:
ERROR [294] : INVALID VENDOR ID
Every device contains a short string that identifies the operator who sold it. Because the same device is sold by different operators, this prevents users from flashing a T-Mobile ROM to a device that was sold by Orange, for example. You probably need to Install a HardSPL or CID Unlock your device.
0 x

Потребителски аватар

cyberfan

Мнениеот cyberfan » 01 юли 2012, 18:36

Благодаря за помоща.
0 x

Потребителски аватар

taka87
Регистриран: 22 яну 2013, 21:05
Моят WP е: HTC 7 Trophy

Мнениеот taka87 » 22 яну 2013, 21:25

Всичко изглежда доста простичко. Но при мене има един проблем :(
Ако SPL е по голям както моя е 4.6 как стоят нещата има ли възможност за отключване и качване на друг ром. Имам един ХТЦ 7 Тропи с Уиндоус 7.8 искам да го направя като него и да има Нокиа мапс възможно ли е това . Ще се радвам за съдействие.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
File_Submit
Администратор
Администратор
x 27
Контакти:

Мнениеот File_Submit » 23 яну 2013, 13:04

Ако SPL е по голям както моя е 4.6 как стоят нещата има ли възможност за отключване и качване на друг ром. Имам един ХТЦ 7 Тропи с Уиндоус 7.8 искам да го направя като него и да има Нокиа мапс възможно ли е това . Ще се радвам за съдействие.
Един потребител тук имаше същия въпрос и доколкото си спомням решението беше да си понижи SPL като инсталира друг официален РОМ, но в момента не мога да открия темата.
0 x

Потребителски аватар

taka87
Регистриран: 22 яну 2013, 21:05
Моят WP е: HTC 7 Trophy

Мнениеот taka87 » 23 яну 2013, 19:08

Един потребител тук имаше същия въпрос и доколкото си спомням решението беше да си понижи SPL като инсталира друг официален РОМ, но в момента не мога да открия темата.
Да аз съм писал в неговата тема. С Радар съм имам и един Тропи , но го продавам ....
1. Като сложа фабричен ром това означава ли че се сваля SPL автоматично?
2. Не мога да намеря и изтегля фабричен ром ...
3. Кой ром от новите мога да си сваля е най-добър (трябва ми задължително навигация , тествал ли си някой от тези в XDA...)
4. Ако ми се наложи да ползвам гаранция трябва да си върна задължително фабричен ром ?
0 x

Върни се в “Как да отключим Windows Phone 7”