Някой имал ли е подобен проблем с екран на L830 или друга лумиа ?

Потребителски аватар

TimeLineX
Регистриран: 30 сеп 2013, 19:40
Моят WP е: Samsung S8 :-)
WP версия: 7
x 9

Re: Някой имал ли е подобен проблем с екран на L830 или друга лумиа ?

Мнениеот TimeLineX » 12 юни 2016, 05:48

Аз имах същия проблем, като насочиш камерата към нещо бяло се личаха най много... моя беше гаранционен към Мост, там ми смениха дисплея без никакви врътки. До колкото ми казаха това се получава от загряване?
1 x

Потребителски аватар

Автор на темата
profit
Регистриран: 09 ное 2015, 15:08
Моят WP е: Lumia 830
WP версия: 10
x 22

Мнениеот profit » 14 юни 2016, 17:21

Днес най-изненадващо получих обаждане от Citytel с радостната новина, че телефона е готов. Едва на втория ден след като се има на предвид, че са го изпратили в сервиз в понеделник, а днес е вторник. НО до тук с радостните новини. Отидох в магазина на гореспоменатата фирма и там изненада. Момчето там ми връчва апарата и ми казва, че е готов. Стартира ми го, след като изчаках да си зареди ос, викам хайде да видя преди да е било какво било. Стартирам Facebook приложението и хоп изненада петната са си все още там(на син фон или сив най-силно си личи). След като му казах, че петната са си все още там той започна да ми обяснява, че това не било дефект на екран, екрана си бил здрав и същевременно ми казва, че имало конденз между екрана и тъчскрийна. И аз му казвам как това не било дефект и екрана си бил здрав, след като има петна. То за здравото си е здрав буквално да, но на екрана имам петна. Питам го аз ако си вземеш нов телевизор и на 7 месец се появят петна - телевизора ти здрав ли е и няма ли да го върнеш за ремонт?? Той мъчи по темата. С мърморене прибра телефона и каза: "ще го пратя в сервиза, но те ще го върнат с протокол, че си е здрав" .

Т.е. съм прецакан така ли излиза ??? Как да процедирам ? Сега мисля да отворя сайта на КЗП и да направя някакво запитване там да видим кой крив кой прав. Според вас какво да правя и как да процедирам, някой имал ли е подобен случай или познания в тази сфера ?
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 14 юни 2016, 19:44

Трябва да ти сменят дисплея.
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1137
Контакти:

Мнениеот wpa » 14 юни 2016, 21:21

заплаши ги и/или пусни жалба. Трябва да ти го оправят щом е в гаранция.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android > Nokia 5 > Nokia 6.1 Plus

Потребителски аватар

Автор на темата
profit
x 22

Мнениеот profit » 15 юни 2016, 20:27

Жалба ще има, но само ако не бъде отремонтиран. Чакам да ми звъннат 2-ри път и да видим какво ще е развитието. Но каквото и да е вече имам негативно мнение за фирмата. Не я и не бих я препоръчал на познат или приятел, по-скоро обратното.
0 x

Потребителски аватар

Кобрата
Регистриран: 11 сеп 2013, 13:21
Моят WP е: Lumia 2520
x 140

Мнениеот Кобрата » 15 юни 2016, 20:55

Както ти казах в по-горния ми пост - това е шибан конденз!
Така... Сега... Петната могат да се махнат.... Но на този модел ще е НЕЗЕМНА мъка.... Те трябва да ти заменят пълен "стъклопакет". (стъкло, дигитайзер, дисплей) за да си спазят "отремонтирането" по гаранция.
В противен случай - КЗП и им ебавай майката!!! Ъндърстенд ми?

Sent from mTalk
0 x
Изображение

Потребителски аватар

Автор на темата
profit
x 22

Мнениеот profit » 15 юни 2016, 21:03

Както ти казах в по-горния ми пост - това е шибан конденз!
Така... Сега... Петната могат да се махнат.... Но на този модел ще е НЕЗЕМНА мъка.... Те трябва да ти заменят пълен "стъклопакет". (стъкло, дигитайзер, дисплей) за да си спазят "отремонтирането" по гаранция.
В противен случай - КЗП и им ебавай майката!!! Ъндърстенд ми?

Sent from mTalk
at 100%
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
profit
x 22

Мнениеот profit » 22 юни 2016, 19:03

Здравейте, като за начало искам да споделя, че моята история завърши сполучливо.
И така, днес отново получих обаждане от Citytel, този път от различен служител - представи се до известна степен (само от къде се обажда) и ми каза, че апарата е готов и мога да го взема от днес натам. Не се зарадвах особено имайки в предвид развитието след първото тяхно обаждане. Та отидох в магазина им и им казах, че съм за вземане на отремонтиран апарат Lumia 830. (Момчето което ме облужваше малко се запиля и не намираше апарата и от вътре някакъв господин му се поскара давайки му някакви насоки къде да търси и че не бил адекватен). След малко ровене ми донесе апарата , този път в найлоново пликче и завит в гаранцията. Аз с недоверие го извадих и включих като преди това веднага се насочих към гаранционната карта и о чудо там пишеше - смяна дисплей. След като зареди ОС пуснах син фон да проверя дали има петна и ги нямаше и сякаш всичко е наред. Сега телефона е в мен, ъпдейтнах до последна версия на ОС и от утре го пускам отново в експлоатация.
Колкото до първичния им опит да замажат положението нямам идея каква е била причината, дали некомпетентност, дали тарикатлък или нещо друго. Излязоха коректни, но не бих вземал нищо повече от там и не бих ги препоръчал на никой, по-скоро обратното. Дано не се налага повече да ги търся по каквото и да е било поводи.

ПП:Сега ми се струва, че телефона загрява малко повече или просто до сега не съм го ползвал без калъф и се заблуждавам ?
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 22 юни 2016, 21:34

Без калъф е нормално да усещаш загряването повече, защото калъфа преди е изолирал. Така пък се охлажда по-ефективно.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Върни се в “Nokia Lumia 830”