Дилема за нов телефон

Потребителски аватар

Tasho2255
Регистриран: 10 мар 2013, 22:50
Моят WP е: Lumia 920
WP версия: 10
x 51

Re: Дилема за нов телефон

Мнениеот Tasho2255 » 19 яну 2018, 21:29

Ти си решаваш. Но дисплея не е тъмен нито камерите са кофти. Не знам каква бройка си гледал, но ти го казвам от опит. Както казах ти си решаваш, а аз споделям реални впечатления, придобити от използването му.
0 x

Потребителски аватар

mobilis
Регистриран: 24 юни 2013, 11:48
Моят WP е: HTC8X, L950DS
x 36

Мнениеот mobilis » 19 яну 2018, 22:08

Да не е водоустойчив, а влагоустойчив. И за камерата и дисплея не съм съгласен. За това ти казах отиди и виж - око да види, но е друго когато ръката пипне!
Ами този, който видях в Теленор, ми направи ужасно впечатление. Толкова беше тъмен, че на слънце, нищо не се виждаше. Може би съм се разглезил с 950-ката.
Да, производителността му е добра и звука е добър.
Иначе за камерата, тези ревюта ме навеждат на мисълта, че камерата макара и Zeiss, не е толкова добра.
Няма как IPS LCD, вероятно някое по-вехто издание панел за постигане на "оптимизирана" цена да се мери с Амоледа на 950. :1F60E-Cool: А камерата в Nokia 8 вероятно няма технологиите в 950, не е само до лещите Zeiss.
Айфоня в момента е най-доброто за снимане и ежедневно ползване.
1 x

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1127
Контакти:

Мнениеот wpa » 19 яну 2018, 22:08

Ти си решаваш. Но дисплея не е тъмен нито камерите са кофти. Не знам каква бройка си гледал, но ти го казвам от опит. Както казах ти си решаваш, а аз споделям реални впечатления, придобити от използването му.
Ако идваш от 920, нормално да ти изглежда по-добре, но 950 е друга бира...
1 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
x 429

Мнениеот spikul » 19 яну 2018, 22:12

За снимките наистина не мога да кажа със сигурност дали са толкова зле, колкото на ревютата, но за мен дисплея е лош. Ето за какво говоря:
http://www.androidpolice.com/wp-content ... hero-2.jpg
http://www.androidpolice.com/wp-content ... rprint.jpg
http://www.deccanchronicle.com/technolo ... iller.html
https://www.digitalstreetsa.com/review-nokia-8/
https://ausdroid.net/2017/09/07/nokia-8 ... an-review/
И тук не се вманиачавам дали прогарят пиксели или не, а в това, че на светлина дисплея не се вижда - за мен това е недопустимо. Само заради това няма да го взема.
Не се заяждам, радвай се на телефона, но аз търся друго :tongueout:
0 x

Потребителски аватар

Tasho2255
Регистриран: 10 мар 2013, 22:50
Моят WP е: Lumia 920
x 51

Мнениеот Tasho2255 » 19 яну 2018, 22:35

Ако идваш от 920, нормално да ти изглежда по-добре, но 950 е друга бира...
Имам го за тестове само 920 -та. Идвам от Asus Zenfone 2 laser. Не бих спорил за 950-та защото няма смисъл. Той е "друга бира"...
0 x

Потребителски аватар

Didoka
Регистриран: 30 апр 2016, 17:28
Моят WP е: Lumia 950XL
x 201

Мнениеот Didoka » 20 яну 2018, 07:28

От ревюто в gsmarena (според мен обективни ревюта) Нокиа 8 има дори по-ярък дисплей от Лумия 950/xl. Друг е въпроса дали запазва цветоподаването коректно при максимална яркост.
Камерата - посредствена. Zeiss лещите е евтин маркетингов трик в случая. И аз като колегата wpa, не бих дал торба с пари за флагман в момента, при положение че среден клас върши същата работа.
Ако приоритет ми беше камерата, щях да се ориентирам към Google, но в нашите оператори тва е мираж.
Изчакай края на другия месец, на изложението в Барселона, ще стане ясно кой какво е подхотвил... може нещо да "изкочи" ;)
1 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 429

Мнениеот spikul » 20 яну 2018, 09:11

Тук не става въпрос за яркост в нитове, там всеки нов телефон вади уж повече, a и той се мери перпендикулярно на дисплея.
Ние говорим за контраст, който е важен за видимостта на ярка слънчева светлина. В това отношение 950 е с clear black дисплей, който се вижда значително по-добре от Nokia 8.
Пак казвам - не плюя телефона, просто дисплея му не ми харесва. И айфоня е с LCD, но се вижда по-добре. Не знам защо е така, но е факт.
0 x

Потребителски аватар

Didoka
Регистриран: 30 апр 2016, 17:28
Моят WP е: Lumia 950XL
x 201

Мнениеот Didoka » 20 яну 2018, 09:29

Тук не става въпрос за яркост в нитове, там всеки нов телефон вади уж повече, a и той се мери перпендикулярно на дисплея.
Ние говорим за контраст, който е важен за видимостта на ярка слънчева светлина. В това отношение 950 е с clear black дисплей, който се вижда значително по-добре от Nokia 8.
Пак казвам - не плюя телефона, просто дисплея му не ми харесва. И айфоня е с LCD, но се вижда по-добре. Не знам защо е така, но е факт.
Не съм съгласен с това, че не се вижда на пряка слънчева светлина. Играл съм си с Нокиа 5 и се вижда прилично, а същия няма по-добър дисплей от този на 8-цата. Нека wpa да каже неговата 6-ца дали има наблюдения.
Все пак не живеем в страна, където слънцето не пържи като в Австралия например..
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
spikul
x 429

Мнениеот spikul » 20 яну 2018, 09:43

Не съм съгласен с това, че не се вижда на пряка слънчева светлина. Играл съм си с Нокиа 5 и се вижда прилично, а същия няма по-добър дисплей от този на 8-цата. Нека wpa да каже неговата 6-ца дали има наблюдения.
Все пак не живеем в страна, където слънцето не пържи като в Австралия например..
Че кой каза, че сме като в Австралия? Нали за това пуснах няколко линка, като на единия се вижда, че дори отражение на луминисцентна лампа прави видимостта почти 0: https://ausdroid.net/2017/09/07/nokia-8 ... an-review/
0 x

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1127
Контакти:

Мнениеот wpa » 20 яну 2018, 10:20

Вижда си се според мен. И отделно е най-добре да каже човек ползвал и хващал телефона. Изчакай февруари какво ще се появи, ще има куп нови флагмани включително Samsung, Sony и Nokia 9/10. Гледах сравнение на снимки Nokia 6 (2017) vs Nokia 6 (2018) и има забележим напредък.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Върни се в “Какво да избера - сравнение на телефони”