Как да прехвърля данните си от Windows Phone на Аndroid

Потребителски аватар

Автор на темата
goldie
Регистриран: 01 дек 2015, 18:06

Как да прехвърля данните си от Windows Phone на Аndroid

Мнениеот goldie » 21 ное 2017, 21:32

Здравейте, сладури! Дойде време с моята Lumia 535 да си кажем "Довиждане" след 2 години и половина заедно :1F62D-Crying:
Просто я препълних с информация до краен предел, вече нямам какво да трия, а тя от своя страна започна да ми прави проблеми.
Като цяло съжалих, че избрах телефон с Windows, ще бъда искрена. Вероятно не е много ОК, че го казвам в този форум, но... :1F624-Laughing:
Новият ми телефон е Huawei с Андроид. Въпросът ми към Вас е най-вече как мога да си прехвърля КОНТАКТИТЕ от Windows phone на Андроид. По принцип искам да си прехвърля и много други неща от сорта на снимки и т.н., но контактите са ми най-спешни. Моля да ми помогнете. Само да отбележа, че винаги съм съхранявала всичко само на вътрешната памет и на картата с памет. Никога не съм използвала One drive и т.н.
П.С. в Лумията ми имам адски много спомени и никога не бих я дала/продала и т.н. Ще си я пазя и ще си слушам музика от нея, ще си цъкам в нета и т.н. и няма да спра да се радвам на спомените, които са в нея (доста гигабайти), с които нямам намерение да пълня новия телефон. :1F601-Laugh: Той ще е за нови спомени. :1F60C-Sweating:
П.С. Съжалявам, че изписах толкова глупости, но съм много сантиментална и за мен тази раздяла е почти като раздяла с гадже :1F60C-Sweating: :1F60C-Sweating: :1F60C-Sweating: :1F60C-Sweating:
0 x

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
Моят WP е: Lumia 930
x 162

Re: Как да прехвърля данните си от Windows Phone на Аndroid

Мнениеот Peter Radev » 21 ное 2017, 21:49

Здравейте, сладури! Дойде време с моята Lumia 535 да си кажем "Довиждане" след 2 години и половина заедно :1F62D-Crying:
Просто я препълних с информация до краен предел, вече нямам какво да трия, а тя от своя страна започна да ми прави проблеми.
Като цяло съжалих, че избрах телефон с Windows, ще бъда искрена. Вероятно не е много ОК, че го казвам в този форум, но... :1F624-Laughing:
Новият ми телефон е Huawei с Андроид. Въпросът ми към Вас е най-вече как мога да си прехвърля КОНТАКТИТЕ от Windows phone на Андроид. По принцип искам да си прехвърля и много други неща от сорта на снимки и т.н., но контактите са ми най-спешни. Моля да ми помогнете. Само да отбележа, че винаги съм съхранявала всичко само на вътрешната памет и на картата с памет. Никога не съм използвала One drive и т.н.
П.С. в Лумията ми имам адски много спомени и никога не бих я дала/продала и т.н. Ще си я пазя и ще си слушам музика от нея, ще си цъкам в нета и т.н. и няма да спра да се радвам на спомените, които са в нея (доста гигабайти), с които нямам намерение да пълня новия телефон. :1F601-Laugh: Той ще е за нови спомени. :1F60C-Sweating:
П.С. Съжалявам, че изписах толкова глупости, но съм много сантиментална и за мен тази раздяла е почти като раздяла с гадже :1F60C-Sweating: :1F60C-Sweating: :1F60C-Sweating: :1F60C-Sweating:
Най лесното е да си направиш акаунт в Майкрософт, синхрпнизираш, въвеждаш акаунта в Huawei и е готово.
Втори начин https://www.youtube.com/watch?v=r7D-m4XKg7c
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
goldie
Регистриран: 01 дек 2015, 18:06

Мнениеот goldie » 21 ное 2017, 21:52

Благодаря ти, но не те разбрах къде в Huawei трябва да въведа акаунта. Въобще не разбирам от тези неща, моля те да ми обясниш малко по-подробно.
0 x

Потребителски аватар

mimi93
Регистриран: 05 дек 2015, 11:30
x 39

Мнениеот mimi93 » 22 ное 2017, 10:48

Благодаря ти, но не те разбрах къде в Huawei трябва да въведа акаунта. Въобще не разбирам от тези неща, моля те да ми обясниш малко по-подробно.
Отиваш в настройките и търсиш профили. Там се вписваш с акаунта, с който си била на уин фона. И можеш да използваш приложението http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/, с което от компютъра вече да си синхронизираш контактите от Outlook. Трябва първо да го инсталираш на компа, да свържеш с юсб кабел тела и компа и да му позволиш достъп от тлефона. Там в секцията "Контакти" ще видиш "Синхронизиране на контакти". Този метод се сещам за варианта с Outlook. Ако са ти в Outlook контактите ще стане.
Има и по-лесен и удобен начин. В указатела долу където има три точки и пише "Още" има опции за импортиране на контакти. Няколко са, виж кой вариант ще ти е най-удобен. Стига да са ти в картата контактите.
0 x

Потребителски аватар

canyin
Регистриран: 06 окт 2015, 08:41
Моят WP е: L535,532,550,930,950
WP версия: 10
x 271

Мнениеот canyin » 22 ное 2017, 11:25

Телефонните номера така.

Изображение

Изображение

Други данни файлове в гугле диск си ги качи през браузера ==> https://drive.google.com/drive ,,, ако искаш да са в гугле , ако ли не сложи си ги в уандрайва и за андроид има добро приложение ONEDRIVE :) ==> https://play.google.com/store/apps/deta ... rive&hl=bg
0 x

Потребителски аватар

spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
x 418

Мнениеот spikul » 01 фев 2018, 22:15

За тези, които не са намерили по-лесен начин за прехвърляне на контактите, ще кажа, че нещата са много бързи и изобщо човек не трябва да занимава с часове.
Добавяте стария си outlook профил в новия си телефон. Влизате в контактите в outlook и натискате иконата за побавяне, като по този начин стават видими в телефона. С първата част се справих веднага, но указателя на телефона не ги разпознаваше и не изписваше кой звъни, докато не ги добавих с иконата. която представлява син плюс.
Много лесно и удобно е.
0 x

Потребителски аватар

mathur
Регистриран: 05 мар 2015, 15:29
Моят WP е: Nokia 930
x 48

Мнениеот mathur » 02 фев 2018, 19:15

С всеки изминат ден ....намаляваме повече и повече.....
0 x

Потребителски аватар

spikul
x 418

Мнениеот spikul » 02 фев 2018, 20:06

Стига бе хора. Аз все още имам и поддържам в семейството 1020 и 950 :1F609-Wink:
0 x

Потребителски аватар

enkov
Регистриран: 30 юли 2013, 12:48
Моят WP е: Xiaomi Mi4 LTE
x 144

Мнениеот enkov » 03 фев 2018, 12:19

По темата, понеже и аз прехвърлях така на 1 декември от WinMobile към Андроид. От Google account-a се появиха автоматично (аз от самото начало, дори още със Симбиан като бях, си ползвам Google Contacts, не Hotmail/Outlook/People на MS), но установих, че конкретно за Самсунг са махнали автоматичното синхронизиране с Фейсбук, което ползвах на WinMobile за взимане на снимките на хората (и допълнителните данни от профила). Наложи се да ползвам Sync.Me, отвратително приложение, но му свикнах. Направих го да си спи и го пускам да синква ръчно... Бих си го купил, ама е на година, не еднократно и не е евтино. За едни снимки, мерси. На по-важните хора си ги наслагах в Google Contacts ръчно снимките, то и без това доста народ няма Фейсбук.

Снимките също винаги са ми били в облака. Появиха си се в Google Photos. Пак така, защото ползвах Google, не OneDrive.
Иначе Андроид си поддържа всички MS услуги, чак ме учуди колко добре.
1 x

Потребителски аватар

spikul
x 418

Мнениеот spikul » 03 фев 2018, 13:24

Не знам, при мен нещата станаха много лесно - без качване на програми и свързване към компютър.
0 x

Върни се в “Windows Phone Приложения”