Подкрепа за българският език в WP7

Потребителски аватар

Автор на темата
File_Submit
Администратор
Администратор
Регистриран: 27 дек 2011, 19:38
Моят WP е: HTC Radar, Lumia 920
WP версия: 8.1
x 27
Контакти:

Подкрепа за българският език в WP7

Мнениеот File_Submit » 31 дек 2011, 02:29

0 x

Потребителски аватар

xn3k
Регистриран: 30 дек 2011, 13:40
Моят WP е: Никакъв
x 1

Re: Подкрепа за българският език в WP7

Мнениеот xn3k » 29 яну 2012, 10:37

От Microsoft са споделили някои интересни детайли относно следващите версии на Windows Phone по време на събитие за автори на софтуер, провело се в Индия. За тях научихме от публикация в сайта WPSauce, но явно не е трябвало да се разгласяват, тъй като от компанията са се намесили и текста вече е свален, но не и преди да достигне до други места. Става дума за това, че с Windows Phone Tango броят поддържани езици ще се увеличи от 35 на 120, което пък ни дава надежда, че сред тях ще присъства и български.

Това ще е част от усилията на Microsoft да предложи платформата на нови пазари, а от това има нужда и Nokia. Повече от сигурно е, че сред тях ще са Китай и Индия - през декември се разбра, че премиерата на WP в Китай ще се забави до първата половина на тази година. На събитието е станало дума и, че за следващото издание на Windows Phone вече ще могат да се пишат нативни приложения чрез C++, но не е ясно дали става дума за Tango или Apollo.

От сайта PocketPC.ch на свой ред идва информацията, че Windows Phone Tango ще е с версия 7.6, а тестовата версия е с номер 7.20.1050.5. Твърди се, че сред новите възможности на платформата ще бъде добавянето на интеграция със Skype (включително с видео) и дори с Google+, макар че последното не ни звучи много вероятно. Новината е съпроводена и с изображение, което изглежда компютърно манипулирано. Засега всичко е в сферата на слуховете, но е много вероятно Microsoft да използва мобилния конгрес, за да разкрие официално подробностите около бъдещето на Windows Phone.

Източник:
http://www.mobilebulgaria.com/news/2200" onclick="window.open(this.href);return false; ... one-tango-ще-поддържа-120-езика
Стискайте палци да е истина! :D
0 x
Sony| Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

MetroUI
Регистриран: 23 яну 2012, 21:25
Моят WP е: Nokia Lumia 920

Мнениеот MetroUI » 29 яну 2012, 12:29

Абе, ние палци ще стискаме, ама България и пазарът ни са прекалено микроскопични, за да се обърнат една година след създаването на платформата към нас. И от мен да зависят нещата - България ще е мноооооооого назад в списъците за интеграция в системата. Що се отнася до отварянето на Маркетплейса за купуване на приложения от България - същата работа. Купувайки iPhone или WP7 устройство - всички се юркаме към джейлове и т.н. Просто няма как да стане, но хората са го казали - надеждата умира последна! :)
0 x

Потребителски аватар

xn3k
Регистриран: 30 дек 2011, 13:40
Моят WP е: Никакъв
x 1

Мнениеот xn3k » 29 яну 2012, 12:44

...ама България и пазарът ни са прекалено микроскопични, за да се обърнат една година след създаването на платформата към нас.
E, защо не? Windows 7 има българско издание (bg клавиатурите вече са част от Windows, за разлика от старите издания, когато се ползваше Flex Type), Office също, даже и Live (включително програмите в Windows Live Essentials) има български език. Аз съм оптимист. Още повече, както е написано в новината, от допълнителните езици ще се възползва й Нокиа, а както знаете тя обръща внимание на бг пазара ;)
0 x
Sony| Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

MetroUI
Регистриран: 23 яну 2012, 21:25

Мнениеот MetroUI » 29 яну 2012, 13:10

...ама България и пазарът ни са прекалено микроскопични, за да се обърнат една година след създаването на платформата към нас.
E, защо не? Windows 7 има българско издание (bg клавиатурите вече са част от Windows, за разлика от старите издания, когато се ползваше Flex Type), Office също, даже и Live (включително програмите в Windows Live Essentials) има български език. Аз съм оптимист. Още повече, както е написано в новината, от допълнителните езици ще се възползва й Нокиа, а както знаете тя обръща внимание на бг пазара ;)
Недей дава такова сравнение с най-ценните продукти на MS ;) По принцип имат ресурса да направят каквото пожелаят, въпросът се крие в това до колко приоритетен за сега им е бг пазарът ни, за налагането на езика на милата ни Татковина? И да прав си - ако Нокия не беше в играта, заедно с целия ресурс от пазари, които поддържат, едва ли и щяхме да помислим за такъв блян. Това партньорство наистина е историческо и от първостепенно значение за MS! Трябва да се възползват максимално БЪРЗО - думичка, която определено не описва политиката на MS :lol:

Ще поживеем - ще видим! :)
0 x

Потребителски аватар

Каейл екс уай
Регистриран: 07 авг 2012, 20:34
Моят WP е: lumiq 800

Мнениеот Каейл екс уай » 13 авг 2012, 21:52

А дали се нуждаем от Български език за WP7 мисля, че всички се оправяме с английския
0 x

Потребителски аватар

KRazpopov
Регистриран: 23 авг 2012, 23:17
WP версия: 8

Мнениеот KRazpopov » 24 авг 2012, 00:27

Най-много ме касае да лепнат една БГ клавиатура и ми стига. Иначе български интерфейс на какъвто и да е софтуер не понасям, но някои българи не знаят много-много английският, та ще помогне малко с продажбите добавянето на Български език.
0 x
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар

sunmaster
Регистриран: 22 юни 2012, 00:33
Моят WP е: Нямам
x 24

Мнениеот sunmaster » 29 авг 2012, 23:00

Най-много ме касае да лепнат една БГ клавиатура и ми стига. Иначе български интерфейс на какъвто и да е софтуер не понасям, но някои българи не знаят много-много английският, та ще помогне малко с продажбите добавянето на Български език.
ползваш руската задържаш ь и получаваш ъ
0 x
Nokia 808 back to the future ,Meizu m2 note my best android choice

Потребителски аватар

KRazpopov
Регистриран: 23 авг 2012, 23:17
WP версия: 8

Мнениеот KRazpopov » 30 авг 2012, 01:29

Е руската макар и да става, не ми е много удобна, главно заради подредбата на клавишите и заради авто-коректа, който съм го включил, защото ми е от полза на алглийската клавиатура.
0 x
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар

ivanoff
Регистриран: 20 яну 2013, 13:09
Моят WP е: lumia 710

Мнениеот ivanoff » 20 яну 2013, 13:59

И в крайна сметка ще има ли български или да започваме да учим руски!
0 x

Върни се в “Проблеми - решения и съвети”