Restore stock rom nokia lumia 710

Потребителски аватар

Автор на темата
Dare
Регистриран: 14 май 2012, 19:58
Моят WP е: Nokia 710

Мнениеот Dare » 17 май 2012, 17:42

Нов съм в света на WP 7 и бих искал някой,ако може и му се занимава, да обясни как става тази процедурка ?
0 x

Потребителски аватар

MetroUI
Регистриран: 23 яну 2012, 21:25
Моят WP е: Nokia Lumia 920
WP версия: 8.1

Re: Restore stock rom nokia lumia 710

Мнениеот MetroUI » 17 май 2012, 18:13

То Lumia серията идва с най-новата версия на WP. За какъв стоков ром ще става дума тук, че не се сещам??? По-запознатите да кажат.
0 x

Потребителски аватар

File_Submit
Администратор
Администратор
Регистриран: 27 дек 2011, 19:38
Моят WP е: HTC Radar, Lumia 920
x 27
Контакти:

Мнениеот File_Submit » 17 май 2012, 18:30

Мисля, че Dare има предвид при слагане на къстъм ром как може да се върне оригиналният софтуер
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
Dare
Регистриран: 14 май 2012, 19:58
Моят WP е: Nokia 710

Мнениеот Dare » 17 май 2012, 19:31

Мисля, че Dare има предвид при слагане на къстъм ром как може да се върне оригиналният софтуер
Да,извинявам се,че не бях достатъчно точен. След това http://winphonebg.com/forum/viewtopic.php?f=39&t=110" onclick="window.open(this.href);return false; искам да си върна оригиналния софтуер:) Мерси.
0 x

Потребителски аватар

MetroUI
Регистриран: 23 яну 2012, 21:25
Моят WP е: Nokia Lumia 920

Мнениеот MetroUI » 17 май 2012, 20:15

А сега де... прерових и 3-те страници в xda и никъде не попаднах на официални ромове. Мноого странно. Предполагам ще трябва да почакаш или се поразрови в Google ;) Интересно ми е защо обаче искаш да го върнеш, при положение, че всеки търчи към кастъм ромовете?
0 x

Потребителски аватар

xpuls
Регистриран: 18 яну 2012, 19:08
Моят WP е: HTC 7 Mozart

Мнениеот xpuls » 17 май 2012, 20:27

А сега де... прерових и 3-те страници в xda и никъде не попаднах на официални ромове. Мноого странно. Предполагам ще трябва да почакаш или се поразрови в Google ;) Интересно ми е защо обаче искаш да го върнеш, при положение, че всеки търчи към кастъм ромовете?
Шантава работа и аз не успях да открия нито в xda, нито в google. Иска да е сигурен, че ще може да се върне към стоковия ром, ако му се наложи да ползва гаранцията предполагам :)
Dare, ъпдейта през Зуне също върши работа за целта, доколкото знам т.к. заменя къстъм РОМ-а. Естествено трябва да има наличен ъпдейт де, демек за в бъдеще е опция.
0 x
HTC Mozart Nextgen+ 3.3 ROM

Потребителски аватар

atmuss
Регистриран: 07 юни 2012, 21:12

Мнениеот atmuss » 08 сеп 2012, 18:16

Ето тук го има тема за това,не съм пробвал,но казват,че работи: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1780646" onclick="window.open(this.href);return false;

А ето и цитата,който е съществения:

To revert to stock rom via Qualcomm bootloader:

1. download the stockrom you want via navifrim

2. once dowloaded open *_boot.esco file as zip archive (the largest file) and extract

3. rename boot.img to os-new.nb (can be what ever you want as long as .nb) (also make sure you've unticked the "hide extensions for know file types" in control panel,folder options,view)

4. then flash via Nokia Lumia 710 downloader —— One key tool for flashing custom ROM as you would any custom rom.

and don't forget to do a battery pull after flashing and then
i) Press and hold the Volume Down, Power and Camera buttons at the same time.
ii) When the phone vibrates release the Power button but keep the Camera and Volume Down buttons held until Nokia logo appears
and Voilà.

Това е при Qualcomm bootloader.Малко превод,доколкото разбирам от английски :)

1.Теглиш стоков РОМ (за LUMIA 710 e RM-803),какъвто си харесаш чрез navifirm (това е програмка - има я в нета)
http://www.softpedia.com/get/Mobile-Pho ... Plus.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
2.След като го изтеглиш,отваряш файла *_boot.esco (може да е и *_geberic.esco - срещу него в графата Type пише: WindowsPhone) като ZIP архив(дописва се на края ".zip") и го разархивираш.
3.Преименуваш файла boot.img (от архива) в os-new.nb (трябва да сте сигурни,че че сте махнали тикчето на "Скрий разширенията на известните типове файлове" в контролен панел->опции за папки->изглед)(с една дума трябва да ви се виждат файловите разширения преди да преименувате)
4.Флашвате с "Nokia Lumia 710 downloader —— One key tool for flashing custom ROM" (това също е програмка,която я има в нета)(може и с NssPro) http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1665821" onclick="window.open(this.href);return false;

и не забравяйте да свалите батерията след флашването и след това:
1)Натискате и задържате едновременно следните бутони - бутона за намаляне на звука,бутона за включване на телефона и бутона на камерата
2)Когато телефона извибрира,пускате бутона за вкл. на тел. като държите другите два докато не излезе логото на NOKIA
и... празнувате :)

Дано съм бил полезен ;)
0 x

Потребителски аватар

Liubo00
Регистриран: 05 яну 2013, 18:51
Моят WP е: 7.5 mango

Мнениеот Liubo00 » 04 мар 2013, 14:00

Ето тук го има тема за това,не съм пробвал,но казват,че работи: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1780646" onclick="window.open(this.href);return false;

А ето и цитата,който е съществения:

To revert to stock rom via Qualcomm bootloader:

1. download the stockrom you want via navifrim

2. once dowloaded open *_boot.esco file as zip archive (the largest file) and extract

3. rename boot.img to os-new.nb (can be what ever you want as long as .nb) (also make sure you've unticked the "hide extensions for know file types" in control panel,folder options,view)

4. then flash via Nokia Lumia 710 downloader —— One key tool for flashing custom ROM as you would any custom rom.

and don't forget to do a battery pull after flashing and then
i) Press and hold the Volume Down, Power and Camera buttons at the same time.
ii) When the phone vibrates release the Power button but keep the Camera and Volume Down buttons held until Nokia logo appears
and Voilà.

Това е при Qualcomm bootloader.Малко превод,доколкото разбирам от английски :)

1.Теглиш стоков РОМ (за LUMIA 710 e RM-803),какъвто си харесаш чрез navifirm (това е програмка - има я в нета)
http://www.softpedia.com/get/Mobile-Pho ... Plus.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;
2.След като го изтеглиш,отваряш файла *_boot.esco (може да е и *_geberic.esco - срещу него в графата Type пише: WindowsPhone) като ZIP архив(дописва се на края ".zip") и го разархивираш.
3.Преименуваш файла boot.img (от архива) в os-new.nb (трябва да сте сигурни,че че сте махнали тикчето на "Скрий разширенията на известните типове файлове" в контролен панел->опции за папки->изглед)(с една дума трябва да ви се виждат файловите разширения преди да преименувате)
4.Флашвате с "Nokia Lumia 710 downloader —— One key tool for flashing custom ROM" (това също е програмка,която я има в нета)(може и с NssPro) http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1665821" onclick="window.open(this.href);return false;

и не забравяйте да свалите батерията след флашването и след това:
1)Натискате и задържате едновременно следните бутони - бутона за намаляне на звука,бутона за включване на телефона и бутона на камерата
2)Когато телефона извибрира,пускате бутона за вкл. на тел. като държите другите два докато не излезе логото на NOKIA
и... празнувате :)

Дано съм бил полезен ;)
Добре а да попитам така пак ли пада гаранцията или се запазва ? И мога ли пак да си тегля приложения безплатно ?
0 x

Потребителски аватар

atmuss
Регистриран: 07 юни 2012, 21:12

Мнениеот atmuss » 20 апр 2013, 09:14

Добре а да попитам така пак ли пада гаранцията или се запазва ? И мога ли пак да си тегля приложения безплатно ?
Така телефона се връща в първоначално положение - с оригинален ROM и би трябвало да важи гаранцията. Друг е въпросът обаче ако телефона е повреден така,че да не може да се включи. Тогава няма как да му се сложи оригиналния ROM. А за приложенията - с оригиналния софтуер ще правиш това,което си правил преди да сложиш Custom ROM-а
0 x

Потребителски аватар

lomcho
Регистриран: 18 яну 2013, 00:09
Моят WP е: Nokia Lumia 710
WP версия: 7.8

Мнениеот lomcho » 22 май 2013, 23:13

Относно гаранцията тя си заминава още когато направиш downgrade на bootloader-a за да сложиш CUSTOM ROM.
0 x
NOKIA Lumia 710
ROM: RATAPLAN FINAL

Върни се в “Всичко за вече отключени системи”