Общи приказки

Потребителски аватар

spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
WP версия: 10
x 430

Re: Общи приказки

Мнениеот spikul » 02 юни 2017, 20:04

Защо очакваш от 3 годишен телефон да лети? Имам наблюдения върху S5 и нещата и там не са перфектни, да знаеш.
А лагване има дори при S7 - единствено iPhone не лагва, но там си има други кусури.
В крайна сметка, никой не те кара на сила да ползваш 930, нали?
Ето и аз живот и здраве ще сменя 950 с флагман на Samsung или с iPhone, но това не значи, че ще плюя нещо, което все още ми върши работа. В началото бях разочарован от 950, заради осезаемото лагване и проблеми със SIM, но още след RS1 нещата са екстра!
Е защо ще сменяш Великия телефон 950 за дроид боклук както го наричате???/Нали се сещаш ,че друг видовс телефон я има я не... :1F624-Laughing: :1F624-Laughing: :1F624-Laughing:
Нещо ме бъркаш с някой друг - имал съм Samsung Galaxy S 2,3 и 7, както и Note 3. Купувам си това, което ме кефи и никога не робувам на марки - от Siemens, Ericsson, Panasonic, Nokia, Samsung до Microsoft! Най-дълго съм ползвал N95 8GB и 1020 - по 3 години. Докато съм здрав и мога да изкарвам пари, ще си купувам каквото ми харесва!
5 x

Потребителски аватар

KamenSidi
Регистриран: 13 окт 2016, 08:54
Моят WP е: Никакъв
x 99

Мнениеот KamenSidi » 05 юни 2017, 09:33

Иска ми се да ви задам въпрос. Без разбира се мерене на мускули. Колко от вас ,поглеждайки снимка,искат да я зумват до край ,за да гледат детайла?
Питам,защото съм забелязал,че почти никой не зумва снимки,а точно обратното,кефят се хората на изображение колкото картичка и толкоз.
Та въпроса е,има ли значение какъв детаил ще има определена снимка,ако никой не я зумне?
Защо го казвам,ами просто е,какво значение има хипер яката камера на 1020,950,950хл,сравнена с най-нормален средняк с андроид,ако и двата снимат добре ,но зумвайки лумията има детаил,но Леновото няма много добър такъв,но пък в размер на пощенска картичка и двата са еднакви. Вчера снимах през ноща с Леновото ми ,като камерата няма ръчни настройки. Е снимките станаха страхотни,но ако зумирам до край,детайла се губи. Но аз гледам снимките като картичка и не ми пука за зумването,както и на всички хора. Когато отпадне като предимство камерата която хвалите,защото никой не се интерисува от детаил и не зумва,какво предимство пред другите 2 ос ви остана?
0 x
Никога повече уиндоус фон. Докато другите се развиха,нас ни убиха!

Потребителски аватар

canyin
Регистриран: 06 окт 2015, 08:41
Моят WP е: L535,532,550,930,950
x 284

Мнениеот canyin » 05 юни 2017, 09:53

Аз зумвам и за това с 950-ката снимам в RAW формат.
Не мога да схвана накъде биеш ?
0 x

Потребителски аватар

spikul
x 430

Мнениеот spikul » 05 юни 2017, 09:58

Иска ми се да ви задам въпрос. Без разбира се мерене на мускули. Колко от вас ,поглеждайки снимка,искат да я зумват до край ,за да гледат детайла?
Питам,защото съм забелязал,че почти никой не зумва снимки,а точно обратното,кефят се хората на изображение колкото картичка и толкоз.
Та въпроса е,има ли значение какъв детаил ще има определена снимка,ако никой не я зумне?
Защо го казвам,ами просто е,какво значение има хипер яката камера на 1020,950,950хл,сравнена с най-нормален средняк с андроид,ако и двата снимат добре ,но зумвайки лумията има детаил,но Леновото няма много добър такъв,но пък в размер на пощенска картичка и двата са еднакви. Вчера снимах през ноща с Леновото ми ,като камерата няма ръчни настройки. Е снимките станаха страхотни,но ако зумирам до край,детайла се губи. Но аз гледам снимките като картичка и не ми пука за зумването,както и на всички хора. Когато отпадне като предимство камерата която хвалите,защото никой не се интерисува от детаил и не зумва,какво предимство пред другите 2 ос ви остана?
Щом питаш, веднага ти казвам - аз винаги зуумвам, защото искам да се насладя на детайла. Колкото фотографи познавам, също зуумват. А и моите познати винаги искат да им увелича снимките детайлно да ги видят.
Иначе по твоята логика излиза, че няма смисъл от камера с повече от 2 МР, защото все още всички монитори са максимум fullHD, което е 2 МР.
Наистина не разбирам глупавия ти инат да продължаваш да се правиш на клоун?!
5 x

Потребителски аватар

KamenSidi
Регистриран: 13 окт 2016, 08:54
Моят WP е: Никакъв
x 99

Мнениеот KamenSidi » 05 юни 2017, 10:00

Просто е,нормалните хора харесват дадена снимка не спрямо зумиран детаиил,дори не на цял екран,а спрямо това което е снимано.
Ако е снимано нещо страхотно,то то ще се хареса,в противен случай и с най-добрия детаил,няма да се хареса. Та тук всички се хвалите какъв детаил имали 950 и 950хл,но на обикновенния човек му е през..... за детаилите.
0 x
Никога повече уиндоус фон. Докато другите се развиха,нас ни убиха!

Потребителски аватар

spikul
x 430

Мнениеот spikul » 05 юни 2017, 10:21

Какви 950-ки, след като има модел като Sony-Ericsson К700 от 10 години вече - това е телефона за Камен. Здрава Батерия, чудесна камера с 2 МР, полифонични мелодии :D
Иначе до вчера говорихме за напредък, но явно някои хора не се притесняват да показват шизофренични наклонности чрез коренно противоположни смени на настроенията!
3 x

Потребителски аватар

Didoka
Регистриран: 30 апр 2016, 17:28
Моят WP е: Lumia 950XL
x 202

Мнениеот Didoka » 05 юни 2017, 10:50

Просто е,нормалните хора харесват дадена снимка не спрямо зумиран детаиил,дори не на цял екран,а спрямо това което е снимано.
Ако е снимано нещо страхотно,то то ще се хареса,в противен случай и с най-добрия детаил,няма да се хареса. Та тук всички се хвалите какъв детаил имали 950 и 950хл,но на обикновенния човек му е през..... за детаилите.
Поредното нескопосано изказване и то от човек, който има претенции към фотографията.
Е такова излагане няма никъде.
Достатъчно е снимката да бъде разпъната в пълен размер, за да се види дали е качествена.
3 x

Потребителски аватар

gotinbg
Регистриран: 26 яну 2017, 18:47
Моят WP е: 550/650
x 52

Мнениеот gotinbg » 05 юни 2017, 10:55

Защо го казвам,ами просто е,какво значение има хипер яката камера на 1020,950,950хл,сравнена с най-нормален средняк с андроид,ако и двата снимат добре ,но зумвайки лумията има детаил,но Леновото няма много добър такъв,но пък в размер на пощенска картичка и двата са еднакви. Вчера снимах през ноща с Леновото ми ,като камерата няма ръчни настройки. Е снимките станаха страхотни,но ако зумирам до край,детайла се губи. Но аз гледам снимките като картичка и не ми пука за зумването,както и на всички хора.
Тук е прав. Аз също се кефя на моите снимки. Все пак всичко снимано с телефон е любителско.
0 x
Lumia 900>550>650

Потребителски аватар

dardanov
Регистриран: 16 окт 2013, 22:34
x 43

Мнениеот dardanov » 05 юни 2017, 11:30

А ако снимката трябва да се прекадрира (кропне) ?
1 x

Потребителски аватар

gotinbg
Регистриран: 26 яну 2017, 18:47
Моят WP е: 550/650
x 52

Мнениеот gotinbg » 05 юни 2017, 12:21

А ако снимката трябва да се прекадрира (кропне) ?
Току що пробвах и голяма разлика няма. Говорим за снимка с телефон.
Сигурно зависи и от размера на изрязването
0 x
Lumia 900>550>650

Върни се в “Лаф-два”