Бихте ли си купили Нокия Лумия 930

Потребителски аватар

anatol06
Регистриран: 05 юли 2013, 20:03
WP версия: 8.1
x 45

Re: Бихте ли си купили Нокия Лумия 930

Мнениеот anatol06 » 12 апр 2014, 21:44

Искам да имам свободата на андроид, сигурноста на уиндоус и интеграцията на сейлфиш. Ама такова животно няма за чомента.
Има. Казва се МIUI.
А как би подредил като ценности: свобода, сигурност, интеграция на първо, второ и трето място.
0 x
N7+

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 13 апр 2014, 06:01

1. Свобода
2. Интеграция
3. Сигурност
не банкирам интернет, не говоря по телефона за убийства, не плащам чрез тоя телефон, нито съхранявам някакви пин кодове за сметки с милиони. Не ми трябва да е супер сигурен.
Не желая производителя да ми казва, аз от какво имам нужда и от какво нямам
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

skarid
Регистриран: 09 авг 2013, 20:56
Моят WP е: Yellow Lumia 820

Мнениеот skarid » 13 апр 2014, 07:33

Искам да имам свободата на андроид, сигурноста на уиндоус и интеграцията на сейлфиш. Ама такова животно няма за чомента.
Има. Казва се МIUI.
А как би подредил като ценности: свобода, сигурност, интеграция на първо, второ и трето място.
miui не е нищо повече от андроид със сълно променен launcher :)
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 13 апр 2014, 08:24

Според мен Стефан открай време трябва да смени Windows-а. Всичките му предпочитания и дейности, които извършва с телефоните си ми миришат на типичен Андроид потребител.

Sent from my Windows Phone
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

chester_941
Регистриран: 22 дек 2012, 15:17
Моят WP е: Nokia Lumia 720

Мнениеот chester_941 » 13 апр 2014, 08:26

Така е. 720-ката ми има 8 гб вътрешна памет, ама с SD картата не усещам никакъв глад за сторидж :D
Вижте, аз съм съгласен 925-цата и 920-ката да имат малко памет, ама нека да поддържа USB On The Go,та да може потребителя да си ползва флашки като разширителна памет... Пък то WP и това не поддържа.
Между другото знам, че са предвидили файлов мениджър и usb otg, но имало бъгове и не смеят да го пускат сега. Вероятно в Ъпдейт 1 или 2 ще дойде, като го завършат.
0 x
Nokia Lumia 720 with WP8.1 Update 1 Dev Preview

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 13 апр 2014, 10:12

Според мен Стефан открай време трябва да смени Windows-а. Всичките му предпочитания и дейности, които извършва с телефоните си ми миришат на типичен Андроид потребител.

Sent from my Windows Phone
Не, ненавиждам андроида като цяло и не бих си взел. Аз съм привърженик на мотото, колкото по-малко хора го ползват, толкова по-добре за мен е. Андроида в сегашния си вид е добър, но в сравнение с wp е доста по-скъп. Ако искам системата ми да работи така, както wp на 520, трябва да отделя поне 6-7-800 лева за телефон, което е ненормално за мен. Харесва ми wp, точно, защото не делят ниския от високия клас толкова явно.
Работи по един и същ начин и телефон струващ 100 лв и телефон струващ 1000 лева.
Още повече, че аз съм постоянен - над 10 години ползвах само симбиън, не исках и да чуя за смяна. Преди две години се реших да го сменя, защото официално му спряха поддръжката, тогава се лутах и се образовах за останалите три ОС, четях за тях, гледах познати около мен какво ползваха, кое хвалеха и от кое се оплакваха. От трите, най-примамлив ми се стори wp, затова си и взех първата 710. Очаровах се от бързината и ... Преглътнах минусите, като си казах тогава, това е нова ОС, те ще се оправят за 1-2 години. Наистина след това в 520-ката имаше много много подобрения, преглътнах ги и продължих да се радвам на работата с ОС. Каквото и да си говоря, ако трябва да съм искрен на 100% , ще преглътна недостатъците и в 8.1 и ще продължа да го ползвам. Както беше и със симбиана, така ще стане и с wp - ще си го ползвам дълги години.... Така съм и с колите - от 1994 до днес съм купувал само една марка кола. Карал съм и съм имал и други - като втори коли, но над 20 години винаги съм имал по една алфа в гаража.

qwertyaaa, ако малко си обогатиш знанията за сейлфиша, ще разбереш, че няма нищо общо с андроид, освен линукс ядрото . Не ги сравнявай, моля те. Това е чисто и просто подобрен meego . За жалост няма да се наложат на пазара, така както уиндоус фона, просто това ще остане един бутиков телефон, поне още 1-2 години.

Това MIUI не го бях и чувал до преди да прочета колегата. Образовах се малко чрез гугъл и разбрах, че това бил обикновен порт на андроид, правен от някакъв китаец, който го бил направил само и единствено за Китайски потребители. По-натам не четох, защото разбрах общо казано що е то.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

Архангел
Регистриран: 06 мар 2014, 11:17
Моят WP е: Lumia 1520

Мнениеот Архангел » 13 апр 2014, 11:08

Оффтопик:Вярно е, MUIU е китайски порт но определено е страхотен.Аз съм един от онези които са очаровани от него и дори много сериозно обмислях да си взема Xiaomi телефон.
0 x

Потребителски аватар

skarid

Мнениеот skarid » 13 апр 2014, 11:47

да , наистина изглежда доста добре на фона на touchwiz, но въпреки това си остава андроид...
0 x

Потребителски аватар

xn3k
Регистриран: 30 дек 2011, 13:40
Моят WP е: Никакъв
x 1

Бихте ли си купили Нокия Лумия 930

Мнениеот xn3k » 13 апр 2014, 12:25

Заблуждавате се. От Android до Android има потресаващо огромна разлика, което всъщност е лошо. Проблема изобщо не опира само до лънчъра. Именно това е така наречената "фрагментация", за която доста често обвиняват Google. В един телефон на Samsung например са останали не повече от 20% от чистия Android. Останалите 80% от сървисите и API са подменени от Samsung. Това е единственият проблем на Android и нещо, което Майкрософт не допуска. Един Nexus за 500 лева например работи в пъти по-добре от един Samsung за 1300 лева. Една Xperia M за 250 лева работи многократно по-бързо от един Galaxy S4 за 1000+. Това е така, защото програмистите на някои компании не стават за нищо. Това е и причината МIUI да работи добре. Очевидно, че екипа, който го прави си разбира от работата. Същото е при MeeGo. Още преди 2 години Nokia пуснаха работеща версия на пазара. Jolla направиха работещ Sailfish, а какво направиха Samsung с Tizen... едно голямо нищо. На тази компания не й ли стана ясно, че не разполага с необходимият ресурс от програмисти?!
0 x
Sony| Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

skarid

Мнениеот skarid » 13 апр 2014, 12:39

да но виж за разлика от андроид, нито sailfiash нито meego, нито maemo използват виртуална машина
0 x

Върни се в “Nokia Lumia 930”