Въпрос за зарядно за Нокия 930 и за апп

Потребителски аватар

eld
Регистриран: 20 яну 2015, 07:40
Моят WP е: Lumia 630 DS
WP версия: 8.1
x 32

Re: Въпрос за зарядно за Нокия 930 и за апп

Мнениеот eld » 22 яну 2016, 14:53

Почистване на буксите на телефона и на зарядното може и да махне съобщението за бавно зареждане.
0 x
Μαματα ςι ε εδαλο

Потребителски аватар

georgi4a
Регистриран: 02 юли 2015, 23:20
WP версия: 10
x 95

Мнениеот georgi4a » 22 яну 2016, 15:02

Няма да го махне, не е това причината в случая.
0 x
.. S7

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
Моят WP е: Lumia 930
x 163

Мнениеот Peter Radev » 22 яну 2016, 17:31

1,5 ампера е зарядното на 930.
0 x

Потребителски аватар

collectorbg
Регистриран: 10 дек 2013, 08:03
Моят WP е: Lumia 930- Orange
x 7

Мнениеот collectorbg » 22 яну 2016, 20:08

Основно ползвам оригиналното безжичното зарядно,което бе в комплект с телефона ми.Имам още 2 купувани от ebay,но не съм доволен от тях-евтини имитации.

http://www.citytel.bg/wireless-charging-lumia-930

http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-NOKIA ... SwLVZVu4PT
0 x
Изображение

Потребителски аватар

azerty
Регистриран: 21 яну 2016, 13:54
Моят WP е: 8x
WP версия: 8.1
x 36

Мнениеот azerty » 22 яну 2016, 20:48

2,1 ампера е зарядно за таблети, ще зарежда по-бързо, но и по-бързо ще ти се скапе батерията.
0 x

Потребителски аватар

horror
Регистриран: 08 фев 2013, 12:52
x 26

Мнениеот horror » 22 яну 2016, 21:36

Няма да му скапе по бързо батерията. Това да не са старите телефони с NiMH батериите. Телефона си регулира процеса на зареждането.
0 x
Lumia 930 | 1+2

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 22 яну 2016, 22:11

На Galaxy S3 съм скапвал батерията така. Той от старите ли е?
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

horror
Регистриран: 08 фев 2013, 12:52
x 26

Мнениеот horror » 22 яну 2016, 22:51

Знам ли го. Все пак е Самсунг. ;)
0 x
Lumia 930 | 1+2

Потребителски аватар

georgi4a
Регистриран: 02 юли 2015, 23:20
x 95

Мнениеот georgi4a » 22 яну 2016, 23:04

..просто въведоха отделен контролер и вече няма проблем за батерията, когато я "тъпчеш" набързо..не знам обаче от кога/кои е валидно.
0 x
.. S7

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
x 163

Мнениеот Peter Radev » 23 яну 2016, 01:24

Няма да му скапе по бързо батерията. Това да не са старите телефони с NiMH батериите. Телефона си регулира процеса на зареждането.
На Galaxy S3 съм скапвал батерията така. Той от старите ли е?
Между другото и аз така знам, че по високия ампераж го прецаква.
Не твърдя, че е така. Тук там като са ми попадали статии, общото между всички беше, че по високия ампераж, бързото разреждане на батерията (примерно игра 5-6ч) и разреждане до големи стойности, високата температура скъсяват чуствително живота на батерията. Може да са се променили нещата за 2 години и вече да не са валидни или да има защити някакви. Нали водеха живота на батериите в цикли на зареждане и капацитет.
Даже имаше много добро изследване на някой от Американсите университети по този въпрос (не мога да се сетя тук или във смарт нюз бях пуснал линк от резултатите и заключенията), та имаше в цифри (проценти) резултатите, при всеки от по горните сценарии след колко цикъла на зареждане, колко % пада ефективността на зареждане, примерно след 100 цикъла, може да се зареди до 70% от капацитета на батерията, или намаля цикилите на зареждане с 30%.
Общо взето батериите преобразуват енергията от химични процеси в ел. енергия.
- Бързото разреждане - разреждането става с по голям волтаж, което 6 месеца може да доведе до загуба на половината капацитета на батерията.
- Разреждане до големи стойности - получава се супер разреждане на химикалите в батериите. Води до скъсяване на циклите живот на батериите. Точни цифри не се сещам, освен че при някакво малко разреждане 20-30% батериите имат 5 пъти по голям живот. Препоръчваха разреждането да не пада под 40% за оптимално ползване на телфона през деня и дълъг живот на батерията. Имаше нещо за повреди в защитите на телефони (бъгове), които при повреда разрешават пълно разреждане на батерията в този случай, батерията не може да се зареди повторно, освен със специална апаратура. По принцип телефоните трябва да покажат 0% заряд при оставащи примерно 10 реални процента.
- високата температура- води до по бурни и не регулирани реакции. Понеже реакциите са химически, температурата оказва много голяма влияние. При тези не регулирани бурни реакции, химическите вещества се "износват" "изразходват" много по бързо, като при производството са изчислени примерно да се изразходят за 3 години. При висока температура, батерията може да се зареди до над 100%, което просто е интересно, като факт. Температурата има най-лош ефект върху капацитета и циклите живот на батерията (цифри не мога да цитирам, но това ми направи впечатление, резултатите бяха най-лоши).
- високия волтаж - може да повреди батерията, като доведе до появата на не желани химични съединения (необратими), може да повиши температурата (това води до ефектите от горната точка) или налягането (това не се сещам въобще до какво водеше).
Това е което съм чел, колко е вярно и валидно в момента, не съм сигурен.
Оставянето на телефона да се зарежда цяла нощ, също не е желателно, понеже имало някакво крайно стъпало или нещо подобно (като четох, не можах да намеря точен превод на думата), което след като се зареди батерията прекратява зареждането. Ако телефона се зарежда цяла нощ, батерията се пълни до 100%, и зареждането спира, но след примерно 30 минути или 40 минути поради работата на телефона се разрежда малко, и стъпалото разрешава да се зареди пак, като след примерно 10 мин пак спира зареждането. Така цяла нощ включва и изключва, което води голям шанс да се повреди. Голям голям под 50% беше.
Ако някой има друга информация може да я сподели. Да си осъвременя информацията.
П.С. Аз нищо от това не спазвам. Най-важното е телефона да ми върши работа, а батерия винаги мога да си взема. Може би, само за зареждането вечерта се стремя да спазвам, понеже не се сещам този контролер/крайно стъпало дали беше в батерията вграден или в телефона.
1 x

Върни се в “Nokia Lumia 930”