Baidu Antivirus

Потребителски аватар

Автор на темата
vanci1990
Регистриран: 15 окт 2013, 14:46
Моят WP е: Lumia1520 950Dual
WP версия: 10
Контакти:

Baidu Antivirus

Мнениеот vanci1990 » 25 мар 2015, 12:49

Заснемане.PNG
NOD32 е отлична антивирусна. Не я обвинявай. Може да не го засече, не е активен бацила. А и зависи, в настройките, какво си задал. Задал ли си за потенциално опасни и потенциално нежелани приложения? Има и една опция, за разширени евристични /не е включено по подразбиране/ И един съвет от мен. В настройките на HIPS, задай обучаващ режим. И почваш да работиш с компютъра. Става въпрос, за инсталираните програми. И ако инсталираш някоя нова, трябва да си сигурен, че не е заразена. После минаваш на нормалния режим, за час два. След което, пускаш 'режим с правила' И вирус, няма да може да ти зарази , компютъра.

А ако ползваш само Дефендъра, или китаеца, си сложи https://voodooshield.com/" onclick="window.open(this.href);return false;. Ако инсталираш нова програма, минаваш на обучаващ режим.
Разбира се, всичко това можеш да го направиш с Комодо.

П.П Имайте предвид, че има голяма активност, на криптиращи вируси. Разпространяват се, основно чрез заразени мейли. Но, може и чрез зловреден сайт. А Дефендъра и антивирусна без HIPS, трудно ще го спре.
Това също го препоръчват, за защита от крипто гадини. http://www.foolishit.com/vb6-projects/cryptoprevent/" onclick="window.open(this.href);return false;
Заснемане.PNG
И сега кой е нормалния режим Smart ?
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
0 x
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.

Потребителски аватар

Автор на темата
vanci1990
Контакти:

Re: Baidu Antivirus

Мнениеот vanci1990 » 25 мар 2015, 12:52

Обаче имам проблем с NOD 32 винаги ми дава че има проблем с обновяванията когато стартирам машината си, отначало няма, ноооо след седмица айде, трия кеша и пак има проблем, след като ръчно ъпдейтна сам се обновява...
0 x
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.

Потребителски аватар

GhostBG86
Регистриран: 27 яну 2015, 12:03
Моят WP е: Нокия Лумия 635
WP версия: 8.1

Baidu Antivirus

Мнениеот GhostBG86 » 25 мар 2015, 13:10

Преди 'смарт режим', трябва да има още един. Той е по-подразбиране. Ама първо, в обучаващ. Може да му зададеш, колко дни да е в този режим. Но трябва да внимаваш, да не се зарази компютъра. :1F624-Laughing: След това, 'режим с правила' и 'заключваш' системата. Аз това го правех, на прясно преинсталиран компютър. И инсталиране, нещата дето ползвам. Но не съм имал проблеми, с ъпдейта на антивирусната.

P.P От година някъде, не съм ползвал НОД. И не ги помня, точно какви бяха наименуванията на опциите. Та за това, малко несвързано обяснявам.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
vanci1990
Контакти:

Baidu Antivirus

Мнениеот vanci1990 » 25 мар 2015, 13:23

Преди 'смарт режим', трябва да има още един. Той е по-подразбиране. Ама първо, в обучаващ. Може да му зададеш, колко дни да е в този режим. Но трябва да внимаваш, да не се зарази компютъра. :1F624-Laughing: След това, 'режим с правила' и 'заключваш' системата. Аз това го правех, на прясно преинсталиран компютър. И инсталиране, нещата дето ползвам. Но не съм имал проблеми, с ъпдейта на антивирусната.

P.P От година някъде, не съм ползвал НОД. И не ги помня, точно какви бяха наименуванията на опциите. Та за това, малко несвързано обяснявам.
Заснемане.PNG
За този имаш предвид, дам по подразбиране си е с него :).
И после интереактивен режим, базиран на правила режим и после обучаващ се режим :). За минути бях на обучаващ се, после му зададох smart , после този под подразбиране и след час ще задам базиран на правила :).
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
0 x

Потребителски аватар

GhostBG86

Baidu Antivirus

Мнениеот GhostBG86 » 25 мар 2015, 13:43

Обучаващ се, малко повече го дръж. Стартирай си програмите, работи с компютъра. Коагто ги правех тези неща, не съм ползвал нета, и не съм инсталирал нищо. Само си работех, с програмите дето ползвам. И чак тогава, избираш 'базиран на правила'.
Има и две опции, пак в HIPS. Да се прави отчет, на дейността. Хубаво е да ги активираш. Така ще видиш, какво спира. И ако трябва, ще го разрешаваш.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
vanci1990
Контакти:

Baidu Antivirus

Мнениеот vanci1990 » 25 мар 2015, 13:51

Обучаващ се, малко повече го дръж. Стартирай си програмите, работи с компютъра. Коагто ги правех тези неща, не съм ползвал нета, и не съм инсталирал нищо. Само си работех, с програмите дето ползвам. И чак тогава, избираш 'базиран на правила'.
Има и две опции, пак в HIPS. Да се прави отчет, на дейността. Хубаво е да ги активираш. Така ще видиш, какво спира. И ако трябва, ще го разрешаваш.
Дам и отчета съм активирал :).
0 x

Потребителски аватар

GhostBG86

Baidu Antivirus

Мнениеот GhostBG86 » 25 мар 2015, 13:57

Ако обучението мине правилно, не би трябвало да имаш проблеми.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
vanci1990
Контакти:

Baidu Antivirus

Мнениеот vanci1990 » 25 мар 2015, 14:21

Ако обучението мине правилно, не би трябвало да имаш проблеми.
Разбрах, само че... Той не позволява нови програми да бъдат инсталирани нали? И ся ако браузъра ми има ъпдейт кво прайм ?
0 x

Потребителски аватар

GhostBG86

Baidu Antivirus

Мнениеот GhostBG86 » 25 мар 2015, 14:32

Нови, няма да позволи. За браузъра, няма проблем. Ще си се ъпдейтне.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
vanci1990
Контакти:

Baidu Antivirus

Мнениеот vanci1990 » 25 мар 2015, 14:54

Нови, няма да позволи. За браузъра, няма проблем. Ще си се ъпдейтне.
Благодаря ти за всичко :).
0 x

Върни се в “OneDrive, Office, Outlook, Xbox, Skype, Windows(стари версии), Сървъри, Други”