Дефекти Lumia 830

Аватар
kristo_b
Моят WP е: Lumia 650 DS
WP версия: 10

Не се сещам как беше като снимам клип. Ще пробвам по-късно и ще ти пиша. А какво стана с "вълните" по дисплея като пуснеш камерата?
А за стъклото - не можах да те разбера как да поема огъвания? Иначе почти навсякъде стъклото си е хлътнало в панела, но на две места му се виждат ръбчетата леко. Няма и милиметър да се подава над панела. Днес ходих до техномаркета - гледах и 930 е така. И като натисна леко там пружинира. Едва ли е отлепяне - по-скоро стъклото заедно с дисплея потъва леко в панела. Не знам стъклото за кое е залепено - за дисплея или панела. А пък в края на краищата си има и гаранция. Но ме гледат ме като извънземен като им показвам за какво иде реч. Явно не са наясно тия продавачи и едва ли биха го взели гаранционно при положение, че и другите са така.Явно трябва да се отлепи изцяло, че да си потърсиш гаранция :). Както ида е. То ако взема да се заглеждам и да се втелявам за всичко :).
Иначе 830-та си е доста добър смартфон. Май ще си оставя нея, а ще продам 925-та.
Аватар
georgi4a

Стъклото и при мен е така, както го описваш от лява страна , горе долу по средата. Като го натисна и си хлътва и след известно време пак излиза малко.
Ако не се загледа специално , едва ли някой би го забелязал.
За мен това е най елегантната Лумия от цялата поредица и много ми се ще да работи безпроблемно, както и да е здрава :smiley:
.. S7
Аватар
vasikata
Моят WP е: LUMIA 928
WP версия: 8.1

Здравеите

Март месец подарих на жената 830 до сега беше мног доволна, но от няколко дена и отказа тъч бутона за връщане назад. Направих му и хард ресет без ефект. Предполагам е заминал тъча, иначе по дисплея работи идеално. Изненадата ми беше като прочетох гаранционната карта и се оказа че тъча не е гаанционен. Уре ще се обад до сервиза да видя какво ще кажат.
Аватар
wh0a

И аз забелязвам от време на време този бутон отказва да работи. Като го цъкна 4-5 пъти и се оправя, но при теб явно е заминал напълно.
Аватар
bin4i
Моят WP е: lumia 730&625

Гаранцията отпада, ако телефона е изпуснат и тъча е счупен. ако не е изпускан телефона не би трябвало да ти откажат гаранция.
Аватар
monoberikonoss
Моят WP е: Lumia 830

При мен е по същия начин. Бутона "back" отказва напълно на случаен принцип. Забелязах, че се оправя, когато натиска тъча в произволна точка.
Аватар
vasikata
Моят WP е: LUMIA 928

Телефона е неразличим от нов и не би трябвало да имам проблеми с гаранцията. Обадих се до сервиза и казаха че ако е тъч нма гаранция. Ще гледам тази седмица да го отнеса до сервиза да видя какво ще кажат. На всичко отгоре са ми объркали датата ка покупка на гаранционата карта само с една година напред. Сигурно те са го произвели са го дали на Нокия да го правят след една година.

Аз карам една 928 от Америка втора употреба и търкалян с куриери до тук и нямам никакви бъгове с тъч и софтуер, единствен проблем и беше прекъсване на слушалката но след като го отворих и му изправих много тънките крачета няма проблеми.
Аватар
kristo_b
Моят WP е: Lumia 650 DS

Здравейте. Имам следния досаден проблем с моята 830 - постоянни рестарти. Нарочно съм оставил ПИН-а на сим картата, за да следя положението. И се рестартира постоянно - по няколко пъти на ден. Интересното е, че рестартите са през определен интервал - през час и половина до два часа. Смених сим картата с нова от Теленор, правих 2 нулирания на тела и е все същото. Същата сим карта е ползвана и на 925 - там нямаше проблеми.
С WP 8.1 Update съм билд.359, ъпнал съм всички приложения. Не съм инсталирал нищо от маркета.
Преди време го ползвах телефона - нямаше проблеми. После известно време беше без сим карта в него и пак нямаше проблеми. Сега отново го ползвам за основен телефон и направо ме скъсва от рестарти. Картата памет съм я ползвал с андроид телефон, но преди да я сложа в 830 съм я форматирал с Miniparton Tool през кард рийдър на компа.
Някакви идеи някой има ли? Телефона ми харесва много, но тоя проблем ми къса нервите.
Предварително благодаря за вниманието Ви, колеги.
Аватар
bin4i
Моят WP е: lumia 730&625

Пробвай с nokia recovery tool да преинсталираш софтуера. преди време имах подобен проблем с лумиа 625 след преинсталиране нещата се оправиха.
Аватар
TimeLineX
Моят WP е: Samsung S8 :-)
WP версия: 7

Фотматирай картата и през телефона, или я извади, ако без нея не се рестартита значи проблема е в картата?
Публикувай отговор

Обратно към “Nokia Lumia 830”