Проблем с лаптоп (може би харда?)

Всякакви въпроси, проблеми и новини свързани с хардуера - десктоп, лаптоп, all in one и периферните устройства. Без смартфони ;]
Аватар
bulgaria8
Моят WP е: Lumia 520
WP версия: 8.1

Вчера йм звънях да попитам за сервизния номер, дадоха ми го и ми казаха, че съм имал някакви раминявания в гаранцията. Понеже този лаптоп го пускали с 1 година гаранция, са писали на НР да активират втората година или нещо от рода... На мен ми стана интересно и реших да си проверя статуса на гаранцията в сайта на НР. Въведох си серийния номер и ми показа, че гаранцията е изтекла. По-интересна беше датата на активиране и изтичане на гаранцията- март 2013- април 2014, а лаптопа съм го закупил септември 2013, чисто нов. Иначе на гаранционната карта с е маркирана 2-годишна гаранция.
"MOST PEOPLE ARE SO UNGRATEFUL TO BE ALIVE. BUT NOT YOU. NOT ANYMORE"
Аватар
vanci1990
Моят WP е: Lumia1520 950Dual
WP версия: 10
Обратна връзка:

bulgaria8 написа:Вчера йм звънях да попитам за сервизния номер, дадоха ми го и ми казаха, че съм имал някакви раминявания в гаранцията. Понеже този лаптоп го пускали с 1 година гаранция, са писали на НР да активират втората година или нещо от рода... На мен ми стана интересно и реших да си проверя статуса на гаранцията в сайта на НР. Въведох си серийния номер и ми показа, че гаранцията е изтекла. По-интересна беше датата на активиране и изтичане на гаранцията- март 2013- април 2014, а лаптопа съм го закупил септември 2013, чисто нов. Иначе на гаранционната карта с е маркирана 2-годишна гаранция.
Че от къде си го купил? Наистина много интересно е това при теб... Но така е и при мен с 720 от помощ + съвети ми дава гаранция от март 2013 до март 2015, а аз съм го купил юли 2013 :D. Не се притеснявай, щом имаш гаранционна карта със срок две години, значи всичко е наред ;).
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.
Аватар
Peter Radev
Моят WP е: Lumia 930

vanci1990 написа:
bulgaria8 написа:Вчера йм звънях да попитам за сервизния номер, дадоха ми го и ми казаха, че съм имал някакви раминявания в гаранцията. Понеже този лаптоп го пускали с 1 година гаранция, са писали на НР да активират втората година или нещо от рода... На мен ми стана интересно и реших да си проверя статуса на гаранцията в сайта на НР. Въведох си серийния номер и ми показа, че гаранцията е изтекла. По-интересна беше датата на активиране и изтичане на гаранцията- март 2013- април 2014, а лаптопа съм го закупил септември 2013, чисто нов. Иначе на гаранционната карта с е маркирана 2-годишна гаранция.
Че от къде си го купил? Наистина много интересно е това при теб... Но така е и при мен с 720 от помощ + съвети ми дава гаранция от март 2013 до март 2015, а аз съм го купил юли 2013 :D. Не се притеснявай, щом имаш гаранционна карта със срок две години, значи всичко е наред ;).
И на мен ми е интересно от къде си го купил. Дали не е бил върната бройка, няма да е първия такъв случай. Можеш ли ти да си активираш гаранцията, или автоматично става? Може и да е грешка, предполагам номера с който се активира има някаква поредност. При една грешка на буква или цифра, може случайно да са активирали гаранцията на твоя таблет, а на друг човек въобще да не е активирана. Важното е да ти го оправят.
Аватар
bulgaria8

От ardes.bg си го поръчах, но го разпечатиха пред мен, когато си го взех. Нищо не знам за активиране на гаранцията иначе...
Аватар
bulgaria8

Взех си лаптопа днес, сменили са му харда. Сложили са някакъв western digital 1TB, 8 MB cache, 5400rpm. Старият беше 750GB TOSHIBA. Инсталирах ОС и всичко върви добре засега. Някой, ако разбира от хард дискове, нека сподели мнение за WD.
Аватар
Stefan Caromov
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
Обратна връзка:

Аз имам такъв преносим. Не са никак лоши хардове
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now
Аватар
Peter Radev

bulgaria8 написа:Взех си лаптопа днес, сменили са му харда. Сложили са някакъв western digital 1TB, 8 MB cache, 5400rpm. Старият беше 750GB TOSHIBA. Инсталирах ОС и всичко върви добре засега. Някой, ако разбира от хард дискове, нека сподели мнение за WD.
WD е доста добра и реномирана марка. Смо можеш да попиташ, защо да ти сложили 5400. Стария ти хард диск 5400 или 7200 rpm беше?
Аватар
vanci1990
Моят WP е: Lumia1520 950Dual
WP версия: 10
Обратна връзка:

bulgaria8 написа:Взех си лаптопа днес, сменили са му харда. Сложили са някакъв western digital 1TB, 8 MB cache, 5400rpm. Старият беше 750GB TOSHIBA. Инсталирах ОС и всичко върви добре засега. Някой, ако разбира от хард дискове, нека сподели мнение за WD.
Старият ми лаптоп беше с тази марка но 320 ГБ и пак 5400, три си заминаха за година и половина тъй че... Като ги питах хората след третия какво става че така си заминават? Разказах и как ползвам лаптопа и те ми казаха че вероятно нещо по захранването било ама... Ако пак си замине диска който сега е Хитачи вече ще разглобят целия лаптоп и ще го тестват, той вече не е в гаранция и е при сеатра ми та... Н знам ама аз не съм доволен от Western Digital, на сегашния ми лаптоп е Seagate, е вече е SSD на Самсунг но... Съм по - доволен от Seagate ;).
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.
Аватар
FourTonMantis

В работата са ми купили SSD след празниците ще трябва да го инсталирам да видим как е :) Досега не съм ползвал. На Kingston е.
Аватар
Peter Radev

FourTonMantis написа: да видим как е :) Досега не съм ползвал.
Ами почвай да събираш пари, че след като пробваш, от работа в магазина и SSD за домашния :).
Публикувай отговор

Обратно към “Хардуер и периферия”