Windows 10 Mobile [тема за Официални ъпдейти]

Santos16
x 119

Re: Windows 10 Mobile [официални ъпдейти]

Мнениеот Santos16 » 22 мар 2016, 11:19

Някой разбра ли как се оправя звука при получаване на мейли?? :1F612-Dull:
От самото приложение мейл в настройки/ известия.
Не става от там бе човек. Всичко съм направил и нямам звук. Ама ще видя след Хард рисета.
1 x

Потребителски аватар

TodorD
Регистриран: 24 окт 2015, 15:14
Моят WP е: Lumia 435 Dual
WP версия: 10
x 1

Мнениеот TodorD » 22 мар 2016, 11:56

Някой получил ли е официале ъпдейт на 435 dual sim?Ако има такъв да каже как го е получил.
0 x

Потребителски аватар

podredko
Регистриран: 22 окт 2015, 12:05
Моят WP е: MS Lumia 950
x 12

Мнениеот podredko » 22 мар 2016, 12:18

Докато чакаш някой да ти отговори, инсталирай си от магазина Upgrade advisor. Той ще ти каже дали има официална надстройка за твоя модел.
0 x

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
Моят WP е: Lumia 930
x 163

Мнениеот Peter Radev » 22 мар 2016, 13:19

Мина почти 1 една седмица откакто качих официалната, там кога беше четвъртък май. Това с 24 часа и как след това ще се нагласила, го няма тоя филм, точи си на общо основание.
За бекъпа рискуваш, но е твой избор.
За батерията пробва ли това което съм писал в темата за бързото падане на батерията?
Пробвай няколко пълни разряда ( виж в темата как).
Намали си яркостта на дисплея.
Синхронизациите на пощите (това явно при теб не е приложимо).
Отпиши се от скайп и видео.
Ограничи приложенията във фонов режим, остави само социалните мрежи, месинжърите, пощи, телефон и смс.
От всичко изброено най голям ефект има от настройката на дисплея и разреждането на батерията. Задължително ги направи.
0 x

Потребителски аватар

bulgaria8
Регистриран: 10 сеп 2013, 17:10
Моят WP е: Lumia 520
WP версия: 8.1
x 15

Мнениеот bulgaria8 » 22 мар 2016, 13:33

Не става от там бе човек. Всичко съм направил и нямам звук. Ама ще видя след Хард рисета.
Няма как да не се оправи след ресет. :)
0 x
"MOST PEOPLE ARE SO UNGRATEFUL TO BE ALIVE. BUT NOT YOU. NOT ANYMORE"

Потребителски аватар

donquijote
Регистриран: 05 авг 2012, 16:29
Моят WP е: Lumia 830, LUMIA 950
x 32

Мнениеот donquijote » 22 мар 2016, 14:08

За пореден път - Play sounds на мейл клиента е пуснат, но звук няма и няма. ВЕче няколко дни опитвам всевъзможни настройки и шамански ритуали, но мейлите си влизат и разбирам чак като отключа телефона. Адски неприятно :1F623-Doh!:
Опитахте ли със промяна на мелодия, софтуера някой път си иска да го почешеш, за да тръгне... :1F604-Smile:
Интересна работа. ТОва опита ли?:
1. Settings
2. Personalisation
3. Sounds
4. Manage app sounds
5. Скролваш до мейл приложението (под Show notification from these apps)
6. Кликваш върху мейл приложението ( при мен е outlook)
7. Notification ON
8. Долу на екрана "Notification sound" си избираш избираш мелодия

При мен работи
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 498

Мнениеот vavilon » 22 мар 2016, 16:28

Хах и аз така съм свикнал да влизам в звуци, но по прекият път е: Settings/ system/ notifications & actions/ outlook. В повечето настройки има два варианта за достигането им. :)
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

Stefan Angelov
Регистриран: 05 окт 2014, 14:33
Моят WP е: Lumia 640 DS

Мнениеот Stefan Angelov » 22 мар 2016, 19:14

Добра вечер на всички съфорумци!Бих искал да споделя опита от 4 дневното ми разцъкване на WIndows 10 Mobile,телефона е Lumia 640 DS(.107,получен след инсталиране на Upgrade Advisor-a и в последствие ъпдейтнат до .164).Всичко добре,имах малко проблем с ъпдейтите на приложенията от магазина,както и да е,минах ги....обаче мернах някои(бъгове дребни да речем)проблеми и искам да ги споделя:
1.При опит да заредя промоцията на една от Т.... бакaлиите с Edge,получих бял екран.Не пожела въобще да зареди,иначе браузера работи добре.
2.При натискане на клавиша Фенерче от падащото меню след светване на светоидиота за ок.4-5 сек се чува едно цъкане от към затвора на камерата,след угасяне и повторно натискане на същия клавиш пак пука.Същия звук се чува и при включване на камерата,а тогава на дисплея се появява квадратче със заоблени краища.Върнах на 8.1 с рекавъри тула и там при натискане на клавиша за светкавица в камерата( в режим на видео) при светване паразитния шум не бе наблюдаван.Всичко това ме навежда на мисълта за шпионските щения на Мсофт,ама знам ли...
3.Пуснах популярен сериал ,субтитрите заредиха,но аудио потока го нямаше никакъв,тъй като бе АС3.
4.Спирането на версията на HERE Drive + и HERE Maps за Windows 10 Mobile на 30 юни 2016г. е автогол от страна на Мсофт в собсвената им врата,по наше собствено мнение.Ще видим Мсофтското еквивалентно приложение дали ще върши работа....
Работата на ОС бе стабилна,проблем с батерията нямах,като не го ползвах включвах енергоспестяващия режим.Личното ми мнение е,че докато 10 стигне стабилноста на работа на 8.1(не че и там няма трески за дялане),едва тогава може да се говори за масово разпространение.М$oft май пак избързаха,аз по принцип съм се зарекъл да чакам вече ъпдейт през официалния канал и за това се върнах на 8.1.Като бях с 520,изчаках 3-4 месеца и чак тогава сложих 8.1,през цялото време на ползване получих само 1-2 ъпдейта,но ОС бе стабилна.Ако и за в бъдеще е пак същата яхния,ще си стоя на 8.1.Язък за стабилната ОС,тези демаршове на Мсофт само тласкат хората в противниковите лагери.Работил съм с IPhone(стабилно),имал съм телефон и имам таблет с Андроид(там работата е според зависи),но оставам върл фен на Windows Phone платформата!Поздрави!
0 x

Потребителски аватар

petur
Регистриран: 29 фев 2016, 22:51
Моят WP е: 650RS/640 /535 /520
x 13

Мнениеот petur » 22 мар 2016, 19:26

Някой наясно ли е как се определя облачното пространство аз съм с 30GB преди бях с 15 а на новите май с 5GB.
0 x

Потребителски аватар

danko
Регистриран: 07 авг 2013, 15:07
Моят WP е: Lumia 550
x 111
Контакти:

Мнениеот danko » 22 мар 2016, 19:34

Добра вечер на всички съфорумци!Бих искал да споделя опита от 4 дневното ми разцъкване на WIndows 10 Mobile,телефона е Lumia 640 DS(.107,получен след инсталиране на Upgrade Advisor-a и в последствие ъпдейтнат до .164).Всичко добре,имах малко проблем с ъпдейтите на приложенията от магазина,както и да е,минах ги....обаче мернах някои(бъгове дребни да речем)проблеми и искам да ги споделя:
1.При опит да заредя промоцията на една от Т.... бакaлиите с Edge,получих бял екран.Не пожела въобще да зареди,иначе браузера работи добре.
2.При натискане на клавиша Фенерче от падащото меню след светване на светоидиота за ок.4-5 сек се чува едно цъкане от към затвора на камерата,след угасяне и повторно натискане на същия клавиш пак пука.Същия звук се чува и при включване на камерата,а тогава на дисплея се появява квадратче със заоблени краища.Върнах на 8.1 с рекавъри тула и там при натискане на клавиша за светкавица в камерата( в режим на видео) при светване паразитния шум не бе наблюдаван.Всичко това ме навежда на мисълта за шпионските щения на Мсофт,ама знам ли...
3.Пуснах популярен сериал ,субтитрите заредиха,но аудио потока го нямаше никакъв,тъй като бе АС3.
4.Спирането на версията на HERE Drive + и HERE Maps за Windows 10 Mobile на 30 юни 2016г. е автогол от страна на Мсофт в собсвената им врата,по наше собствено мнение.Ще видим Мсофтското еквивалентно приложение дали ще върши работа....
Работата на ОС бе стабилна,проблем с батерията нямах,като не го ползвах включвах енергоспестяващия режим.Личното ми мнение е,че докато 10 стигне стабилноста на работа на 8.1(не че и там няма трески за дялане),едва тогава може да се говори за масово разпространение.М$oft май пак избързаха,аз по принцип съм се зарекъл да чакам вече ъпдейт през официалния канал и за това се върнах на 8.1.Като бях с 520,изчаках 3-4 месеца и чак тогава сложих 8.1,през цялото време на ползване получих само 1-2 ъпдейта,но ОС бе стабилна.Ако и за в бъдеще е пак същата яхния,ще си стоя на 8.1.Язък за стабилната ОС,тези демаршове на Мсофт само тласкат хората в противниковите лагери.Работил съм с IPhone(стабилно),имал съм телефон и имам таблет с Андроид(там работата е според зависи),но оставам върл фен на Windows Phone платформата!Поздрави!
Аз съм със .164 и нямам нито един от твоите проблеми.Явно новия софтуер не се разбира много добре със стария хардуер, мисля че с 1-2 пача проблемите ще се решат.Иначе специално на 550 с всеки ъпдейт цялостната стабилност на системата се подобряваше.Докато беше с Bild-а с който излезе от кутията не беше особено добре (.0) но после стана слънчице
0 x

Върни се в “Windows 10 за смартфони”