Впечатления от Lumia 650

Публикувай отговор
Аватар
milenorcev
Моят WP е: Lumia 735
WP версия: 10

То пък безжичното зареждане е една екстра...
Аватар
r3start
Моят WP е: Lumia 900, 920, 950

milenorcev написа:То пък безжичното зареждане е една екстра...
Използвал ли си я?
Аватар
milenorcev
Моят WP е: Lumia 735

Да и не бих се отказал от даден телефон, само защото липсва. Както и не бих останал с старият си телефон, само защото я има.
Аватар
r3start
Моят WP е: Lumia 900, 920, 950

Никъде не съм твърдял, че е жизненонеобходима и единственоопределяща за избора на телефон, така че не вкарвай някакъв свой си нюанс в написаното от мен. Както вече отбелязах, препоръчвам 650 пред 920.
Аватар
aristocrat

Пред 920 и аз го препоръчвам. Аз лично не забелязвам разлика в дисплеите спрямо 930. На 920 дисплеят си е направо зле. Жълт, тъмен... Предимсво пред 930 е, че високоговорителят е отпред, а при 930 отзад и се случва понякога да е запушен и да бръжди отвратително, когато ти звъннат. Друго си е да имаш гланс. Липсваше ми гланса при 930. Отделно, че като оставя телефона, някой път трудно го намирам, като няма гланс :D Навигационната лента я смятах за недостаттк, но тя се оцветявала и започна да ми харесва. По-хубав изглежда телефонът с нея. Като го гледах по снимки не ми хареса особено, но на живо е по-хубав. Голям минус за мен е, че при скролване виждам нещо като насичане на картината понякога, когато съм скролнал леко и картината върви съвсем бавно. Има ли го това и при вас? С това не знам дали ще мога да свикна, понеже ползвам телефона за ало-ало и браузване предимно... На 930 не искам да се връщам, че много детски болести има. Супер телефон е, ама не знаеш кога ще вземе да се отлепи дисплеят и кога ще се преебе я микрофон, я говорител. 950 на мен лично няма да ми предложи нещо толкова съществено, че да давам толкова пари. Като цяло към момента 650-ката ми харесва и за парите, които го взех, е супер телефон, но да го нямаше тоя досаден проблем с насичането на картината... Камерата е калпава иначе, ако някой се интересува. В сравнение с 930 цветовете са малко по-студени и софтуерно е засилена остротата. Няма избор при динамичната светкавица, нито да избираш сам как да бъде хдр, но за мен това си беше и жез това неизползваемо и е далеч от истински сглобен хдр с 3 снимки с различна експозиция.
Аватар
Emcku
Моят WP е: ...

Нормално е да има леко насичане, като скролваш. От слабия чипсет е.
LG Nexus 5x / Nokia 222
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята.
nedev
Моят WP е: WPL-920
WP версия: 8.1

Пичове, този заден капак все така ли е зле? Два апарата ми се разпаднаха в ръцете - един в Техномаркет и един във Виваком. То вярно, че забравих какво е сменяема батерия, ама много нежна сглобката...
Аватар
FourTonMantis

Тия в магазините се "разпадат" защото отзад са засмукани от ония кабелчета дето им слагат да не се крадат телефоните и проблема е че на другите телефони хващаш рамката и я дърпаш и рамката е част от задния капак, а на тоя телефон рамката не е част от капака и като я дръпнеш - капака се разглобява. В нормални условия такъв проблем изобщо не би трябвало да имаш.
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.
Аватар
wpa
Модератор
Модератор
Моят WP е: Ex- Lumia 950
Обратна връзка:

Там ги тормозят яко... и при мен са се разпадали не един и два телефона от различни марки... :D
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android > Nokia 5 > Nokia 6.1 Plus
Аватар
aristocrat

И все пак отзад си е калпав задният капак. Аз като говоря по телефона го притискам с пръста, а той потъва. Засега съм го уплътнил с няколко хартийки между капака и батерията и не дразни така, няма ги луфтовете и телефонът се усеща по-солидно в ръката :) Иначе не се е отварял сам при мен.
Публикувай отговор

Обратно към “Lumia 650”