Странен проблем с батерията ???

Потребителски аватар

Автор на темата
Trentatre
Регистриран: 24 юни 2014, 21:05
Моят WP е: Lumia 1020/lumia 950
WP версия: 10
x 132

Странен проблем с батерията ???

Мнениеот Trentatre » 19 сеп 2019, 12:02

Преди няколко месеца се появи...като падне до 25% батерията и телефона изключва от раз без предупреждение...много дразнещо ...включвам го след няколко минути и си работи коректно до под 10% . Пробвах всякакви варианти за които се сетих ...накрая завърших с хард ресет ..но проблема остана !!! Батерията на 950-ката не е заминала ...т.к работи и държи добре...докато не стигне 25% .... Някакви идеи ...за решаване на проблема ????
Благодаря
0 x

Потребителски аватар

mmmladenov
Регистриран: 09 май 2014, 19:20
Моят WP е: 800/520/925/950
x 19

Re: Странен проблем с батерията ???

Мнениеот mmmladenov » 20 сеп 2019, 13:11

За съжаление, е батерията! Казвам за съжаление, защото няма да можеш да си намериш читава. А това, че е батерията, съм на 100%,
Просто си отиват по различен начин.
0 x

Потребителски аватар

p_valchev
Регистриран: 20 сеп 2016, 18:48
x 8

Мнениеот p_valchev » 21 сеп 2019, 18:39

Батерията е. Моята оригинална батерия се изду, малко след 1 година ползване на телефона. Гаранцията на батерията е 1г. След това започнаха мъките с батериите. Оригинални не се намираха, закупих една неоригинална. Проблеми имаше с капацитета- не изкарваше повече от 7-8 часа, забиване на телефона т.н. Следващата беше с лого ба МС, но според мен беше също неоригинална. Издържаше по-малко от оригиналната, но при заряд под 40 % телефона забиваше спонтанно, след рестарт се губеха 10%. След време започна забиване и над 50% заряд. Купих втора такава батерия и положението беше същото. Това лято не беше възможно да се ползва телефона - дори и при голям заряд забиваше. При правене на снимки забиваше, при отключване на телефона пак. На ден по няколко пъти и зареждане по 2 пъти на батерията. Почти бях го прибрал обратно в кутията му, докато не погледнах случайно в амазон за батерия. Попаднах на една, която пише, че не е оригинална, но замества оригиналната. С големи резерви я поръчах и чудо - батерията работи вече 2 месеца, без забиване дори и при 5% батерия, нещо което не работеше на другите батерии - бързият заряд, работи отново. Телефонът изкарва почти 2 дена с едно зареждане и над 3 дена без ползване. Ако някой се интересува ще я снимам и пусна тук.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
Trentatre
x 132

Мнениеот Trentatre » 25 сеп 2019, 11:29

Благодарско, да батерията е ...след ходене на почивка през празничните дни ...тотално се скапа преди 50% взе да забива и да изключва !!!
Намерих на няколко места батерия....но ценовия диапазон ме озадачава : 25лв -30лв -40лв -50лв-80лв ?! На всичките пише че са оригинални доставени от Майкрософт...коя е реалната цена на тази батерия ???
Не мисля да сменям 950-ката заради една батерия ...все още си ме радва телефона !!!
Взех на жената Нокиа 9 ...не съм много впечатлен от камерата...пък и не харесвам Андроид 😁😁😁😁 въпреки че всичко работи мазно вече...до сега не е забивал !!!
0 x

Потребителски аватар

lubomirh
Регистриран: 21 ное 2013, 19:12
Моят WP е: NokiaL920/1020/1520
x 17

Мнениеот lubomirh » 25 сеп 2019, 14:28

Аз купувах от dice.bg за моята Лумия 1520. Оказа се, че не е оригинална и телефона ми я зареждаше само до 83 процента. Често срещан проблем с неоригиналните батерии за този телефон. Иначе батерията си държеше като нова.
0 x

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
x 16
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 26 сеп 2019, 04:32

На всякъде пише че са оригинални батерите дори и да не са просто маркетингов трик. Макар че и репликите са не лоши и достигат добри показатели. Аз пък на 925-цата покаднах на оригинална за 25 лева, но беше със 95% от оригиналният капацитет нормално като се има впредвид че я взех преди няколко месеца и колко е седяла по складовете. Купувал съм и от Алиекспрес батери за други устройства и те са същите като от българия просто някой път се случва чакане от 2-3 месеца докато дойде, но ако не е на зор си струва защото излиза 2-пъти по евтино.
0 x

Nokia 8.1
Sony Xperia XA1
Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

Автор на темата
Trentatre
x 132

Мнениеот Trentatre » 26 сеп 2019, 10:48

Поръчах от Citytel вчера сега дойде видимо нямат разлика в надписите , довечера ще я сложа на зарядното и каквото сабя покаже 😁😁😁 Пише че е произведена 2019 -та ...чудно ми е дали през 2019-та има производство на такива батерии...освен ако не е реплика 😁😁😁😁
0 x

Потребителски аватар

LOVECAT9411
x 16
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 26 сеп 2019, 14:11

При положение че са спряли поддържката на устройствата ме съмнява да има партида 2019 година най веорятно е реплика дело на китайците. Купувал съм от CityТел батерия която след изпускане на телефонът се беше деформирала самата батерия на средата което ме учуди а и сравнение със старата беше сравнително по лека със 7 грама което си е много за една батерия. Не съм я носил гаранционно понеже беше деформирана и нямаше да я заменя, но след инцидента почна да държи по малко и да се изключва телефонът когато си иска мислех си че е от пиновете крифих ги пръсках контактни спрейове какво ли не нищо не помогна накрая когато след 3-4 месеца не ставаше за нищо взех и я отворих и се оказа че спойката между + и - на клетката и на чипът за управление на заряда и разряда е разпоена и се е долепвала само леко и за това е изключвал телефонът. Разглобих батерията оказа се че е по лека заради самата и външна обвивка която при оригиналната е по добел алумини или друг метал не съм сигурен най вероятно за това се беше деформирала(вдлъбнала). Махнах чипа защото беше почерняло покрай едно от чипчетата и си добавих клетката във саморъчно направената ми powerbanka преди да я добавя клетката там тествах нейният капацитет и беше спаднал от 2220 mAh на около 1600 mAh за батерия на няколко месеца не беше нормално, но като се имаше в предвид че беше вдлъбната(деформирана) може да се каже че това е повлиало на капацитетът. От citytel зимат от китайския пазар за 4-7 долара бройка и ти я дават за 25-40 лева в българия то дори и те от където вземат пишат оригинална ама един бог знае какво купуват и те.
0 x

Nokia 8.1
Sony Xperia XA1
Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

Автор на темата
Trentatre
x 132

Мнениеот Trentatre » 26 сеп 2019, 14:50

Изтеглих сега новата 50грама е ...07/02/2019 е произведена ...утре ще изтегля и старата като ги сменя 😁😁😁 Старата днеска даже не иска да почва да се зарежда...ако новата не изключва телефона без предизвестие...всичко ще е о.к 😁😁😁
0 x

Потребителски аватар

LOVECAT9411
x 16
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 26 сеп 2019, 19:33

Ако старата е 2-3 грама по лека или по тежка значи всичко е ок.

Принципно главните проблеми при батерите се получават от смият чип на батерията в повечето случай клетките са си напълно наред. 4-5 батери на различни телефони точно това ми се е случвало чипат им дефектира по някакъв начин или спойките към чипа, а самите клетки си работят после кат я разглобиш е почти невъзможно в домашни условия да я сглобиш и напъхаш пак в устройството. Аз за тва си направих преди време една домашна Power Banka от стари батери смесица от Li-IOn и Li-Po който са свързани към един единствен чип принципно се води опасно това, но за това корпусът на самоделката ми е от 1,5мм алумини. Хем ще се охлажда по бързо при голям товар хем пък и ще предпази от малка експлозия предизвикана от некачествена клетка :D
0 x

Nokia 8.1
Sony Xperia XA1
Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Върни се в “Lumia 950/950XL”